علت کمردرد بعد از خودارضایی در زنان

folder_openمطالب خودارضایی
comment2 دیدگاه
علت کمردرد بعد از خودارضایی در زنان

مشکل کمردرد ناشی از خودارضایی یک موضوع رایج در جامعه امروزی بوده که ممکن است برای بسیاری از زنان و مردان به وجود آید. در واقع استمناء از جمله روش های غیر طبیعی در ارضای نیروی جنسی است و درد کمر بعد از انزال, ناشی از وجود بیماری های دیگر در بدن افراد می باشد که معمولا اغلب افراد آن را به خودارضایی ارتباط می دهند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد این صحبت کنیم که علت کمردرد بعد از خودارضایی در زنان و مردان چیست و آیا استمناء باعث درد کمر می شود؟ تا انتها ما را همراهی کنید.

آیا خود ارضایی باعث کمر درد می شود؟

اگرچه تاکنون علم پزشکی تائیدی بر تاثیر خودارضایی بر کمر نداشته اما زیاده روی در استمناء به یقین می تواند منجر به درد مفاصل شود. تاکنون بیماران زیادی از درد ناحیه لگن و کمر درد بعد از انزال در مردان و مردان به بیمارستان مراجعه کرده اند اما نکته مشابه در همه این افراد, تاثیر خودارضایی زیاد بر کمر بوده است. اگرچه کمردرد خودارضایی یک رابطه علت و معلولی کامل به نظر نمی رسد اما زیاده روی در این مبحث می تواند عواقب بدی همچون درد مفاصل را به وجود آورد.

دلیل درد کمر بعد از خودارضایی در زنان و مردان چیست؟

خودارضایی بیش از حد سبب کاهش تولید مواد شیمیایی عصبی مانند تستوسترون, DHT , DHEA و اکسی توسین در افراد شده و در علم سکسولوژی, اگر این موارد گفته شده در بدن کاهش پیدا کند, باعث ترشح هورمون التهابی پروستاگلاندین E2 می شود. این هورمون در مواقعی که ترشح زیادی انجام می دهد, منجر به التهاب بافت های عضلانی در ناحیه دنبالچه و انتهای ستون فقرات شده و سبب بروز کمردرد بعد از خودارضایی در زنان و مردان می شود.

معمولا افرادی که به خودارضایی اعتیاد شدید دارند, با هر بار انزال هورمون های عصبی همچون دوپامین, سروتونین و کولین استیل در غشای داخلی مغز تخلیه شده و همین امر سبب بروز واکنش های سمپاتیک در سیستم عصبی فرد خواهد شد. زمانی که بدن افراد در معرض این هورمون ها قرار بگیرد, سبب تبدیل دوپامین به نوراپی نفرین – اندوکرین شده و در نتیجه فشار اصلی را به سیستم های قلب و عروق, کبد و حتی کلیه وارد می کند.

Tags: ,

Related Posts

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست