تاثیر خودارضایی بر پارگی پرده بکارت دختران

folder_openمطالب خودارضایی
comment11 دیدگاه
آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود

حتما شما نیز از آن دسته از افراد جامعه هستید و این سوال را در ذهن دارید که آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود یا خیر؟ در پاسخ باید بگوئیم که خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت نمی شود مگر در مواردی که همراه با دخول اشیاء و یا حتی با دست صورت گیرد. البته دخترانی که در آن لحظه به شدت تمایل به خودارضایی دارند، فقط به دستورات مغز گوش می دهند تا به اوج ارگاسم برسند و غالبا در این مواقع اقدام به مالش کلیتوریس خود می کنند که این عامل خطرناکی برای آن ها محسوب می شود. در واقع در این شرایط بدن فرد به دستور مغز عمل کرده و ناگزیر از انگشت یا وسایل دیگر برای نفوذ به واژن استفاده می کنند تا به ارگاسم برسند و در اینجا پرده بکارت نسبت به میزان دخول آسیب دیده شده و خودارضایی می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. اگر می خواهید جزئیات بیشتری را در این رابطه بدانید، تا انتهای این مقاله از وبسایت لذت ترک همراه ما باشید تا شما عزیزان را با پاسخ این سوال ذهنی بیشتر آشنا کنیم.

خودارضایی دختران

اصولاً خودارضایی تحریک آلت تناسلی توسط فرد برای آزادسازی تحریکات جنسی است و در دختران معمولاً در شرایطی اتفاق می‌افتد که فرد به رابطه جنسی دسترسی ندارد. اغلب دختران زودتر از پسران به بلوغ جنسی می رسند و اگر این بلوغ با شرایط هنجاری همسالان و محیط باز خانواده آمیخته شود، خودارضایی زودتر اتفاق می افتد. خودارضایی دختران یک عمل معروف و رایج برای رفع تحریکات جنسی بوده که لذت جنسی زیادی را برای این دسته از افراد به ارمغان می آورد.

خودارضایی دختران

با توجه به رشد و ترشح هورمون های جنسی در این سن و حس کنجکاوی دختران در حال رشد به ویژه مسائل جنسی، خودارضایی بیشتر ملموس شده است یعنی با اولین محرک دیداری یا شنیداری، تمایل آن ها به سمت ارضای جنسی و کسب آرامش ذهنی می رود. خودارضایی دختران در این سن معمولاً با تحریک کلیتوریس با دست یا ویبراتور انجام می شود و برخی سعی می کنند با تحریک واژن به اوج لذت جنسی برسند اما گاهی نمی دانند که این عمل سبب آسیب به پرده بکارت آن ها می شود. البته ناگفته نماند که متاسفانه افرادی هم هستند که خودارضایی مقعدی انجام می دهند که معمولاً در هنگام ارگاسم احساس آرامش خاطر زودگذر و موقتی را تجربه می کنند. از نظر روانشناسی، خودارضایی در این سن برای دختران اگر اجباری و تکراری نباشد، می تواند با نکات مثبتی همراه بوده باشد. البته باید توجه داشت که این خودارضایی در صورتی فواید برای دختران دارد که این عمل تنها راه موجود بوده باشد و فرد چاره ای جز استمناء نداشته باشد. اغلب دختران باید به این موضوع توجه داشته باشند که خودارضایی مکرر سبب بروز مشکلاتی برای آن ها می گردد و اگر به مدت زمان طولانی به این عادت مبتلا شوند, عوارض و مشکلاتی را برای آن ها رقم می زند. معمولاً دختران از ترس قضاوت یا ضعیف بودن در مورد خودارضایی خود صحبت نمی کنند و سعی می کنند آن را پنهان کنند. به همین خاطر اگر این مشکل با شدت و تکرار زیاد برای شما اتفاق می افتد, بهتر است از یک مشاور ترک خودارضایی یا روانشناس کمک بگیرید.

تاثیر خودارضایی بر پارگی پرده بکارت

طبق گفته محققان; آنورگاسمی یکی از مهم ترین عوارض خودارضایی در دختران می باشد که این افراد ممکن است در طول سیکل خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما در آینده رضایت جنسی از زندگی مشترک و لذت رسیدن به ارگاسم با شریک زندگی خود را از دست خواهند داد. خودارضایی دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی بوده که آسیب زیادی به دستگاه تناسلی دختران وارد می کند. دخترانی که با انگشتان خود خودارضایی می کنند می توانند انتهای پرده بکارت خود را مورد خراش قرار دهند و اگر عمل خودارضایی دخترها استفاده از جسم خارجی یا فشار بیش از حد به دهانه واژن بوده باشد، آسیب های جبران ناپذیری به بار می آورد.

تاثیر خودارضایی بر پارگی پرده بکارت

آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت دختران می شود؟

از بین رفتن زیبایی و کبودی زیر چشم از عوارض خودارضایی برای دختران و زنان می باشد و مهمترین عارضه ای که شما عزیزان نسبت به آن بی توجه هستید, پارگی پرده بکارت در دختران می باشد. دخترانی که به خودارضایی اعتیاد شدید دارند, به مروز زمان سبب افزایش فشار به دیواره داخلی واژن خود شده و در نتیجه به صورت ناخودآگاه پرده بکارت با خراش و مشکل همراه می شود. ذکر این نکته ضروری است که پرده بکارت به روش های مختلف پاره می شود که اغلب با ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، رقصیدن، پریدن و سایر فعالیت های بدنی نیز در معرض کشش و پارگی پرده بکارت قرار می گیرند.

علائم پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت می تواند کاملاً بدون علامت بوده باشد و گاهی اوقات می تواند همراه با خونریزی رخ دهد که از چند قطره تا خونریزی شدید برای افراد متغیر می باشد. همچنین گاهی اوقات درد خفیف در ناحیه واژن فرد وجود دارد اما به طور کلی درد یا خونریزی ملاک مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و تنها در معاینه می توان در مورد آن اظهار نظر کرد.
در معاینه ای که توسط پزشک متخصص انجام می شود، ساییدگی، پارگی و گاهی کبودی پرده بکارت مشاهده می شود و گاهی اوقات این علائم می تواند مشخص کند که زمان دخول جنسی در گذشته بوده و یا به تازگی اتفاق افتاده است. غالب علائم پارگی پرده بکارت دختران ناشی از خودارضایی همراه با نشانه های زیر است که عبارتند از:

 • درد واژن
 • مشاهده علائم غیرطبیعی بر روی واژن
 • مشاهده اضافه پوست در اطراف و داخل واژن

فواید و مضرات خودارضایی در دختران

لازم به ذکر است که ما قصد توصیه به خودارضایی در دختران را نداریم اما افرادی هستند که به دلیل شرایط خاص جسمانی خود تحمل بسیار کمی نسبت به عوامل شنیداری و بینایی مرتبط با رابطه جنسی دارند و به همین خاطر دچار استرس و افسردگی می شوند.

فواید و مضرات خودارضایی در دختران

همانطور که گفتیم خودارضایی در این دسته از دختران باعث می شود:

 • کاهش استرس و اضطراب ناشی از دیدن محرک های جنسی
 • افزایش اعتماد به نفس در انجام کارها
 • کیفیت خواب بهتر
 • میل بیشتر به رابطه جنسی

به طور کلی روانشناسان بر این باورند که خودارضایی دختران عزت نفس آن ها را افزایش می دهد زیرا باعث می شود دختران از اندام تناسلی خود مطلع شوند و این آگاهی سبب ایجاد آرامش در زندگی آینده آن ها خواهد شد. برخی از دختران در مواقعی که استرس و اضطراب دارند، تنش و استرس آن ها توسط خودارضایی از بین می برد که باعث آرامش آن ها می شود. غالبا همچنین دخترانی که از کم خوابی رنج می برند با عمل خودارضایی و انرژی ناشی از خودارضایی به آنها اجازه می دهند که خواب بهتر و راحت تری را تجربه کنند.

خب اکنون باید در رابطه با مضرات خودارضایی برای دختران به شما بگوئیم که این معایب عبارتند از:

 • اختلال در برنامه روزانه ناشی از خودارضایی
 • تأثیر خود ارضایی در زندگی زوجین و زندگی مشترک
 • انزوا و ترس از حضور در جامعه ناشی از خودارضایی
 • آسیب به پرده بکارت در هنگام خودارضایی
 • خستگی و کمبود انرژی فعالیت های روزمره
 • صدمات جسمی

راه های ترک خودارضایی دختران

در ادامه این مطلب شما عزیزان را با راه های ترک خودارضایی بیشتر آشنا می کنیم که عبارتند از:

راه های ترک خودارضایی دختران

 • برای انجام هر عملی قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است و این امر در ترک خودارضایی نیز اهمیت بیشتری دارد.
 • پس از اراده و تصمیم قطعی برای ترک خودارضایی، اولین قدم در این راه پرهیز از دستکاری دستگاه تناسلی است و بهترین راه برای جلوگیری از این امر در حضور در جمع های شلوغ و رهایی از تنهایی است.
 • لباس های تنگ نپوشید
 • اجتناب از مشاهده مناظر، فیلم ها و تصاویر محرک
 • از شنیدن و خواندن موضوعات و مطالب جنسی و حتی شوخی های تحریک آمیز و فکر کردن به آن ها خودداری کنید و اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش و برنامه های اجتماعی پر کنید.
 • هر چیزی که باعث می شود به لذت فکر کنید، سریع آن را ترک نمائید.

سوالات متداول

 • انواع پرده بکارت کدامند؟

پرده بکارت یک بافت غشایی نازک در دیواره واژن است که تا حدود زیادی ورودی واژن را می پوشاند. این پرده در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زن قرار داشته و در افراد مختلف اشکال متفاوتی دارد. انواع پرده بکارت شامل پرده حلقوی, مثلثی و مشبک می باشد.

 • آیا ممکن است با یک آمیزش جنسی پرده بکارت خود را از دست بدهید؟

بله، از آنجایی که پرده بکارت درست در ورودی واژن قرار دارد، معمولاً با اولین نزدیکی از بین می رود، حتی اگر آمیزش جنسی کامل نشده باشد.

 • آیا سقوط از ارتفاع سبب پارگی پرده بکارت شود؟

خیر، افتادن از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگین، بالا رفتن و مانند آن نمی تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. البته باید میزان خونریزی از دستگاه تناسلی را در اثر افتادن یا انجام کارهای سنگین مشاهده کرد که در هیچ یک از این موارد با پارگی پرده همراه نیست و صرفاً به دلیل فشار وارده به رحم، مکانیسم مشابهی دارند. به همین خاطر پرده بکارت فقط با ضربه شدید و مستقیم به اندام تناسلی یا آمیزش پاره می شود و هیچ چیز دیگری همچون سقوط از ارتفاع باعث پاره شدن آن نمی شود.

 • میزان خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت چقدر است؟

میزان خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت خیلی ناچیز بوده و می تواند یک یا دو قطره بوده باشد که معمولا نهایتا تا یک الی دو دقیقه ادامه خواهد داشت.

Related Posts

11 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام من خودارضایی فقط ماساژ استو به پرده هم دست نمیزنم آیا این بافت پارگی پرده ام میشود

  پاسخ
 • سلام من هم همین سوالم بود ایا با خودارضایی مالشی سبب میشه پرده بکارت پاره بشه یا خیر ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • سلام من ۳ سال خود ارضیایی میکنم فقط با فشار دادن پام چیزی وارد نمیکنم آیا پرده بکارت در دوره ماهیانه در اثر خود ارضیایی پاره میشه

  پاسخ
 • خود ارضایی با فشار دادن پا باعث پارگی بکارت میشود؟

  پاسخ
  • ببخشید من قبلا خودارضایی میکردم و از جسمی استفاده کردم و بعدش زیر دلم احساس درد میکردم و هم اینکه خودارضایی رو ترک کردم نمیدونم پردم پاره شده یا نه و خیلی استرس دارم از اون موقعه تا الان

   پاسخ
   • من با ماساژ دادن به لبه های واژنم خود ارضایی میکنم وبه داخل واژم دست نه میزنم آیا آسیب برای پرده بکارتم دارد

    پاسخ
 • پاسخ در کجا است؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست