علائم خودارضایی در زنان متاهل

folder_openمطالب خودارضایی
comment1 دیدگاه
علائم خود ارضايي در چهره زنان متاهل

حتما می دانید که علائم خود ارضایی در چهره زنان متاهل بسیار زیاد بوده و وجود هریک از این نشانه ها سبب می شود که افراد جامعه نسبت به این موضوع با اطلاع شوند. در واقع وقتی از خودارضایی صحبت می شود، بسیاری از افراد فکر می کنند که مردان جامعه به این عادت مبتلا هستند اما نمی دانند که زنان نیز درصد قابل توجهی از این مبتلایان را تشکیل می دهند. حتما می دانید که خودارضایی تحریک دستگاه تناسلی برای کسب لذت جنسی بوده که امروزه علائم خودارضایی در چهره زنان متاهل و یا افراد مجرد نیز متفاوت می باشد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات زیادی را در این زمینه به سمع و نظر شما برسانیم.

در طی مطالعاتی ایندیانا که از زنان متاهل در ایالات متحده آمریکا انجام شد، از بین 2000 زن حدود 18 تا 60 ساله که پرسش هایی را از آن ها صورت گرفت بیش از 50 درصد آن ها به عادت خودارضایی مبتلا بوده و در حال حاضر از این موضوع پشیمان هستند.

خودارضایی چیست؟

بسیاری از مردم هنوز تعریف دقیقی از خودارضایی ندارند و به همین خاطر این پتانسل در آن ها وجود دارد که به این عادت مخرب دچار باشند. در تعریف علمی باید گفت که خودارضایی شامل تحریک دستگاه تناسلی زن یا مرد به منظور دستیابی به برانگیختگی و رسیدن به نهایت و اوج لذت جنسی است که غالبا با روش های مختلف صورت می گیرد. معمولاً خودارضایی توسط خود شخص انجام می شود اما تحریک دستگاه تناسلی توسط شخص دیگری بدون دخول نیز می تواند یکی از انواع روش های خودارضایی محسوب شود که متاسفانه درصد زیادی از نوجوانان جامعه به این عادت مخرب دچار هستند. این دسته از افراد نمی دانند که خودارضایی بدن را به اجبار وادار به ارگاسم می کند اما در رابطه جنسی تمام اعضای بدن با یکدیگر همکاری کرده و در نتیجه ذهن آرام تر و تاثیر روانی مفیدتری دارد.

علائم خود ارضایی در زنان متاهل

در اینجا باید به بررسی علائم خودارضایی در چهره زنان متاهل بپردازیم که از این طریق می توان شناختی نسبت به اعتیاد شدید شما به این عادت مخرب کسب نمائید. علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب به اندام تناسلی، اختلال در بینایی و کم سو شدن چشم، ضعف و کبودی دور چشم، خستگی و بی حالی شدید در اغلب موارد، خواب آلودگی مفرط و ضعف شدید روحی، بی تفاوتی به مسائل زندگی، لرزش بدن بالخصوص لرزش دست، اختلال حافظه و ابتلا به آلزایمر کوتاه مدت، ابتلا به پوچی عاطفی، افسردگی شدید، اضطراب و عدم اعتماد به نفس پس از ازدواج در یک رابطه زناشویی و…. از جمله علائم خود ارضایی در چهره زنان متاهل بوده که متاسفانه ترک خودارضایی در این دسته از افراد کمی دشوار خواهد بود.

علائم خودارضایی در زنان متاهل

دلایل خانم های متاهل برای انجام خودارضایی

برخلاف مردان که هدفشان از خودارضایی صرفا رضایت جنسی می باشد، در زنان دلایل خودارضایی بسیار زیاد است. به طور مثال برخی از زنان و مردان متاهل این سوال را دارند که چرا همسرم خودارضایی می کند و دلیل اصلی آن این است شوهر نمی تواند زن را از نظر جنسی ارضا کند و زن مجبور است از طریق خودارضایی این کار را انجام دهد.
یکی از دلایل اصلی خودارضایی در زنان متاهل این است که همسر وی نمی تواند زن را از نظر جنسی و یا عاطفی به درستی ارضا کند و غالبا به نیازهای جنسی او بی  اعتناست.  مطالعات نشان داده است که حدود 60 درصد از زنان در سراسر جهان به همین دلیل خودارضایی می کنند و ادعا می کنند که شوهرانشان نمی دانند چگونه آن ها را ارضا کنند یا فقط به فکر خود و نیازهای جنسی خود هستند و به نیازهای همسر خود بی تفاوت هستند. در ادامه با دلایل بیشار از خانم های متاهل برای انجام خودارضایی بیشتر آشنا می شوید که عبارتند از:

 • از طریق دخول به ارگاسم نمی رسند

برخی از مردان فکر می کنند که صرفا با انجام دخول می توانند همسرخود را به ارگاسم برسانند ولی نمی دانند که شیوه به ارگام رسیدن هر فردی با فر دیگر متفاوت بوده و باید از تمام روش های برای این منظور استفاده شود.

 • تسکین سردرد

برخی از مبتلایان به سردرد میگرنی ادعا می کنند که خودارضایی و رسیدن به ارگاسم سردردهای میگرنی را تسکین می دهد و تحقیقات میدانی نشان می دهد که  حدود 5 درصد از زنان متاهل به همین دلیل اقدام به خودارضایی می کنند.

 • رهایی از استرس و اضطراب روزمره

برخی از زنان متاهل برای رهایی از استرس وهمچنین تنش های فکری روزانه خود اقدام به ارضای جنسی در قالب خودارضایی می کنند چرا که آن ها معتقدند این عمل به آن ها آرامش داده و تنش ذهنی را از آن ها دور می کند.

 • برای بهبود خواب و رفع بی خوابی در شب

رسیدن به ارگاسم باعث افزایش آرامش و بهبود خواب زنان متاهل می شود و برخی از زنان به همین دلیل خودارضایی می کنند تا از این طریق شب های بی خوابی خود را راحت کنند.

 • ناتوانی شوهر در رابطه جنسی

اگر شوهر به هر دلیلی در دسترس نباشد یا بیش از حد به کار مشغول بوده باشد و یا اینکه دیر به خانه بیاید و یا به سفرهای کاری طولانی برود، باعث می شود که خانم بخواهد نیاز جنسی خود را از طریق خودارضایی برطرف کند.

مطالب مرتبط: آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن و SMS یکدیگر را ارضا کنند؟

 • مشکلات جنسی شوهر

اگر شوهر مشکلات جنسی مانند سرد مزاجی، دیر انزالی یا زود انزالی داشته باشد و نتواند نیازهای زن را در رابطه جنسی برآورده کند، باعث دور شدن همسر وی از رابطه جنسی و پناه بردن به خودارضایی می شود چرا که معتقد است تنها روش جبران رابطه جنسی صرفا از طریق خودارضایی بوده و نیاز خود را از این طریق رفع می کند. برای درمان زودانزالی نیز باید به دنبال راه حل جدی بود تا زندگی زناشویی شما با تنش و بی عاطفگی همراه نشود.

 • وجود مشکلات زیاد در زندگی مشترک

یکی دیگر از دلایل خودارضایی زنان متاهل وجود مشکلات فراوان در زندگی آن ها بوده و زنان تا زمانی که نتوانند صمیمیت عاطفی و عشق به همسر خود را احساس کنند، نمی توانند صمیمیت فیزیکی نیز داشته باشند. اما با وجود هر مشکلی در زندگی مشترک، مردان همچنان می توانند به زن خود تمایل داشته باشند چرا که نیاز جنسی در بدن آن ها باید برآورده گردد و در این راستا نیاز جنسی مردان با زنان متفاوت است. بنابراین یکی از دلایل اصلی و مهم خودارضایی زنان متاهل این است که مشکلات زیادی در زندگی آن ها وجود دارد و همین موضوع سبب شده که دیگر آن حس صمیمیت و کشش جنسی در آن ها به وجود نیآید.

 • داشتن تخیلات جنسی که صرفا از آن طریق به ارگاسم برسند

برخی از افراد تخیلات جنسی متنوعی دارند یا به نوعی رابطه جنسی ذهنی علاقه دارند که اگر به دلیل خجالت بیان نکنند و نیازهای خود را به شوهر نگویند یا شوهر به دلایلی از انجام این خیالات امتناع ورزد، باعث می شود زن فیلم هایی را که بر اساس خیالات او ساخته شده است تماشا کند و با آن شروع به خودارضایی کند. این موضوع غالبا با تماشای فیلم های پورن در ذهن افراد تشکیل می شود و برای رفع این عادت ذهنی باید از تماشای فیلم های صنعت پورنوگرافی پرهیز کنید.

دیگر دلایل زنان متاهل برای انجام خودارضایی عبارتند از:

 • رفع حس ناخوشایند واژن و ترشحات واژیناس چرا که در هنگام ارگاسم، واژن منقبض شده و ترشحات خود را دفع می کند.
 • حفظ قدرت باروری
 • تجربه یک حس خوشایند، یکی از علل اعتیاد به ترشح هورمون دوپامین است که مقدار مشخصی از این دوپامین در حین ارگاسم ترشح می شود.
 • تماشای فیلم های مستهجن و پورن که منجر به خودارضایی می شود.
 • داشتن فانتزی های جنسی در ذهن
 • بسیاری از زنان ادعا می کنند که خودارضایی دردهای قاعدگی آن ها را تسکین می دهد.
 • کنجکاوی برای کشف قسمت های پنهان بدن

در نهایت باید بگوئیم که بسیاری از زنانی که خودارضایی می کنند، از عمل خود نهایت خجالت را دارند و غالبا به دنبال ترک آن هستند. اگر علت خودارضایی میل جنسی بالا بوده باشد، امروزه داروهای موثری در عطاری ها وجود دارند که می توانند میل جنسی شما را تا حد زیادی کنترل کنند بدون اینکه به باروری و زنانگی شما آسیبی وارد کنند. اگر هم نیاز به راهنما هستید می توانید از مشاوران طب سنتی در جلسات مشاوره ترک خودارضایی کمک بگیرید تا برای درمان خودارضایی شما راه حل های جدی تری را برای بهبود ذهنتان نسبت به مقوله خودارضایی اتخاذ کند.

آیا خودارضایی زنان غیرطبیعی است؟

با توجه به پیشینه فرهنگی در ایران و بسیاری از کشورهای جهان، از زنان انتظار می رود که تمایل جنسی خود را ابراز نکنند و بر آن غلبه نمایند ولی این موضوع صرفا برای گذشته های دور بوده است. در گذشته و شاید هم اکنون در بسیاری از خانواده های مذهبی این که زن تقاضای رابطه جنسی داشته باشد، موضوعی انکار شده و غیرقابل قبول می باشد. این دیدگاه باعث شده است که نیاز به تجربه لذت برای زنان با احساس شرم و گناه همراه بوده باشد و زنی که میل جنسی بالایی دارد و آن را به همسر یا شریک جنسی خود ابراز کند، ممکن است با برچسب های ناخواسته زیادی روبرو شود.

فواید خودارضایی زنان

یکی از مهمترین مزایای خودارضایی در زنان، آگاهی از بدن و علایق جنسی آن ها می باشد. بسیاری از زنان متاهل با انجام خودارضایی و لمس نواحی بدن خود را بهتر می شناسند چرا که امروزه رسیدن به ارگاسم در زنان فرآیند پیچیده ای است و تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد. در واقع خودارضایی به زن کمک می کند تا اندام های تناسلی خود را به خوبی بشناسد و با قرار گرفتن در موقعیت رابطه جنسی، بتوانند با درخواست کردن از شریک جنسی به ارگاسم برسند.

رسیدن به ارگاسم فشار جنسی زن را از بین می برد و او می تواند ذهن خود را صرف چیزهای دیگر زندگی کند و باید بدانید زنی که دائماً نیازهای جنسی خود را سرکوب می کند، انرژی زیادی را صرف می کند و این موضوع باعث کاهش بهره وری او در زندگی روزمره می شود.

آیا خودارضایی برای زنان متاهل مضر است؟

خیر، خودارضایی به صورت غیر افراطی و غیر اعتیادآور برای انسان ضرری ندارد و این مشکل زمانی می تواند برای آن ها دردسر ایجاد کد که با مقوله باکره و آسیب به پرده بکارت دخیل باشد. در واقع اگر دختری پرده بکارت داشته باشد، عمل خودارضایی مکرر و اعتیاد به آن می تواند سبب بروز آسیب جدی به وی شود. در این رابطه می توانید از مقاله ما به عنوان “آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت می شود” کمک بگیرید که به طور کامل این موضوع را شرح داده ایم.

آیا خودارضایی برای زنان متاهل مضر است؟

عوارض خودارضایی در دختران و زنان متاهل

معمولا خودارضایی در زنان مجرد مشاهده نمی شود و تا اینجا متوجه شدید که خودارضایی هیچ محدودیت سنی نداشته و حتی زنان 80 ساله نیز می توانند این عمل را انجام دهند ولی باید با عوارض آن نیز آشنا باشید. در واقع خودارضایی با عوارض زیادی در دختران و زنان متاهل همراه است که عوارض آن عبارتند از:

 • آسیب به پرده بکارت
 • تضعیف قوای جنسی
 • درد در دوران قاعدگی و بی نظمی آن
 • اختلال در رشد سیستم عصبی مغز
 • خستگی مفرط
 • از دست دادن انرژی، نشاط و شادابی دخترانه
 • کاهش ظرفیت حافظه و ابتلا به بیماری آلزایمر کوتاه مدت
 • عدم تمایل به جنس مخالف
 • ناباروری در شرایط خاص
 • تأثیر منفی در زیبایی چهره و درخشندگی چشم
 • کاهش توانایی فردی در جذب جنس مخالف

راه های درمان خودارضایی در زنان متاهل

خود ارضایی در افراد متاهل گاهی منجر به کاهش روابط زناشویی با شوهر و نارضایتی وی از زندگی روزمره می شود که در این صورت توصیه می شود این دسته از افراد حتما این موضوع را با همسر خود در میان بگذارند. پیشنهاد می کنیم افرادی که به خودارضایی عادت دارند یک برنامه هفتگی برای خود تنظیم کنند. به طور مثال اگر هفته ای 3 بار به خودارضایی عادت دارند، باید در مرحله بعد بتوانند آن را به هفته ای دوبار و به تدریج کمتر کنند تا از این طریق از این عادت خلاص شوند.

راه های دیگری برای درمان خودارضایی در زنان وجود دارد که این روش ها عبارتند از:

 1. ایمان به خداوند یکتا و کمک خواستن از وی
 2. گرفتن تصمیم قاطع برای ترک خودارضایی
 3. مرتبا وضو داشته باشید
 4. شب ها با شکم پرنخوابید
 5. لباس های تنگ نپوشید
 6. از تماشای فیلم و صحنه های تحریک کننده دوری کنید
 7. از صحبت در مورد موضوعات تحریک آمیز خودداری کنید.
 8. به طور منظم و همیشگی اقدام به ورزش کنید تا انرژی شما در راه درست تخلیه شود
 9. قبل از خواب با مثانه پر نخوابید و حتما مثانه خود را قبل از خواب خالی کنید.
 10. هرگز در خانه تنها نباشید چرا که تنهایی سبب تمایل شما به خودارضایی می شود.

چگونه خودارضایی را ترک کنیم

در موارد بالا به طور کامل و تفصیلی درباره عوارض خودارضایی افراطی در زنان و مردان و همچنین فواید ترک خودارضایی در چهره صحبت کردیم و گفتیم که علائم خودارضایی در چهره زنان متاهل چه می باشد. اگرچه خودارضایی می تواند یک فعالیت سالم، لذت بخش و طبیعی برای زنان متاهل بوده باشد اما این موضوع می تواند در برخی از افراد سبب بروز مشکلاتی شود.

به همین خاطر ترک خودارضایی برای افراد می تواند لازم و ضروری باشد چرا که خودارضایی در اغلب موارد سبب بروز مشکلات جدی برای آن ها می شود.

سخن پایانی

در این مقاله بیان کردیم که علائم خودارضایی در چهره زنان متاهل و یا حتی دختران چه می باشد و به چه دلیلی اقدام به انجام آن می کنند. اگر شما نیز درگیر عادت مخرب خودارضایی هستید باید بدانید که این عمل مشکلات زیادی را برای شما به همراه دارد و باید هرچه زودتر آن را ترک کنید.

Tags: ,

Related Posts

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست