چه موقع اثرات خودارضایی آشکار می شود

folder_openمطالب خودارضایی
commentبدون دیدگاه
چه موقع عوارض خودارضایی آشکا می شود

یکی از سوالات مخاطبان این محتوا این بود که چه زمانی عوارض خودارضایی آشکار می شود که پاسخ به این سوال به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و نمی توان زمان مشخصی را برای آن مشخص نمود. در واقع افرادی که تصمیم جدی برای ترک خودارضایی نگرفته اند نمی توان تضمینی برای عدم آشکار شدن عوارض استمناء داشت چرا که خودارضایی بدون ضرر نبوده و با تکرار و مداومت در انجام آن باید شاهد بروز عوارض آن در آینده بود.

عوارض خودارضایی کی نمایان می شود

چه موقع عوارض خودارضایی آشکار می شود؟

شاید برای شما نیز این دغدغه به وجود آید که عوارض خودارضایی چه زمانی در بدن من آشکار می شود و آیا می توان این عادت را بدون عارضه جانبی ترک کنم؟ در واقع هر روزه سوالات زیادی از این قبیل برای ما ارسال می شود که در پاسخ باید گفت نمی توان به صورت قاطع زمان مشخصی را برای آشکار شدن عوارض این دسته از بیماری ها بیان کرد. این موضوع به بدن و ساختار سلولی بدن فرد بستگی داشته و در هر فردی متفاوت خواهد بود.

در واقع خودارضایی از جمله امراض خاموشی است که اگر به آن اعتیاد پیدا کنید, سبب می شود تا در آینده ای نه چندان دور تغییرات هورمونی و ظاهری را در بدنتان به وجود آید. طبق مصاحبه هایی که از انجمن معتادان جنسی در این زمینه گردآوری شده بود، بسیاری از آن ها بر این اصل تاکید کردند که در اوایل، خودارضایی را به صورت هر چند ماه یکبار انجام می دادند ولی به مرور زمان مدت آن بیشتر و بیشتر شده و متاسفانه به آن اعتیاد پیدا کرده اند. همچنین آن ها بیان داشتند که در اوایل انجام استمناء هیچ گونه عارضه و عوارضی در بدن ما ناشی از خودارضایی آشکار نشد ولی بعد از مدتی عوارض آن را به صورت عینی و با چشم خود دیدیم. به طور مثال ریزش مو، کم سو شدن بینایی، افت تحرک مفاصل و درد مقطعی در ناحیه کمر یا زانو و… . بنابراین نمی‌توان با قاطعیت هرچه تمام تر زمان مشخصی را برای آشکار شدن عوارض خودارضایی مشخص نمود ولی با توجه به شواهد و تجربیات افراد معتاد در این زمینه، می توان به خوبی درک کرد که عواقب مخرب خودارضایی بعد از گذشت مدتی به سراغ فرد درگیر خواهد آمد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست