مشاوره استعدادیابی

 

مشاوره استعدادیابی در زمینه هایی همچون تحصیل، کودک و نوجوان، بزرگسال، اشتغال و…. سبب شناسایی میزان استعدادهای افراد در زمینه های مختلف می شود. استعدادیابی این زمینه و امکان را برای افراد به وجود می آورد که در زمینه های مورد علاقه همچون تحصیلی و شغلی انتخاب بهتری داشته و از بروز آسیب های فردی و سرخوردگی جلوگیری شود. کمک گرفتن از مشاور استعدادیابی انتخاب های شما را گسترده تر کرده و این احتمال را ایجاد می کند که علاوه بر رشد اعتماد به نفس، سبب کسب موفقیت بیشتر در زندگی شما شود.

مشاور استعدادیابی

همانطور که گفتیم; حضور در جلسات مشاوره استعدادیابی سبب می شود که استعدادهای شما توسط مشاور کشف شده و با توجه به اینکه تست های مربوطه زیادی در این زمینه صورت می گیرد، منجر به رشد شخصیت فردی و توسعه شغلی شما خواهد شد. به همین خاطر مشاور استعدادیابی کمک زیادی را در زمینه های شناختی به افراد خواهد کرد و همین موضوع می تواند راهنمای خوبی برای شما بوده باشد.

مشاور استعدادیابی

برای اخذ مشاوره استعدادیابی از دکتر زهرا برومند، می توانید با شماره 09055307278 در تماس بوده و از این طریق مشاوره های لازم را در زمینه استعدادیابی کسب نمائید.

استعدادیابی؛ کشف علایق ما

یکی از بهترین راه های اساسی برای کشف استعدادها، متناسب با علایق شخصی ما به وجود می آید که سبب می شود به سمت تمایلات و مهارت ها هدایت شویم. راه دیگر برای کشف استعداد، دوستان و خانواده بوده که می توانید از آن ها در مورد ویژگی های شخصیتان سوال کنید. کشف این صفات و ویژگی ها منجر به تقویت وظایف انسان شده و می تواند سبب پیشرفت شخصی شما شود.

استعدادیابی؛ کشف علایق ما

فردی را متصور باشید که پس از دریافت مشاوره استعدادیابی از کلینیک لذت ترک، استعداد خود را کشف کرده و سپس به این نتیجه مهم در زندگی خود رسیده که مهارت و توانایی وی در آواز خواندن بوده و این ویژگی به صورت ذاتی در وی نهادینه گردیده است. به همین خاطر کشف استعداد می تواند منجر به شناسایی علایق ما شده و تمایلات درونی ما در حوزه های مختلف بروز و نمایان کند.

مشاوره استعدادیابی

از گذشته تا کنون موضوع کشف استعداد در هر جامعه ای مطرح بوده و غالبا در میان کودکان و نوجوانان بسیار زیاد رایج بوده است چرا که رشد فردی افراد با فعالیت در حوزه های کاری که به آن علاقه دارند، میسر می شود.  معیارهای زیادی برای استعدادیابی افراد مشخص و واضح بوده اما در گذشته این معیارها به میزان زیاد فراگیر نبوده و غالبا مهارت های افراد به صورت اجباری اکتسابی لحاظ می شد. با توجه به اینکه امروزه در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم، اخذ مشاوره استعدایابی می تواند آگاهی بیشتری را از طریق تست های شخصیتی و…. ایجاد کند.

منظور از استعداد و استعدادیابی چیست؟

امروزه تعریف روشنی از مفهوم استعداد و استعدایابی وجود ندارد و غالبا ماهیت استعداد برای بسیاری از محققان و دانشمندان متفاوت و دارای اتفاق نظر است. در واقع تعریف علمی استعداد به دو دسته ذاتی و غیر ذاتی تقسیم می شود که برخی از افراد معتقدند، استعداد در وجود افراد ذاتی بوده و نمی توان آن را از بین برد چرا که همه افراد در حوزه خاصی از مزیت بالاتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. آنچه واضح است این بوده که تعریف استعداد نسبی بوده و غالبا توانایی بالقوه افراد را استعداد می نامند که سبب می شود در حوزه کاری مورد علاقه فرد متمایز تر از دیگران شوند.

منظور از استعداد چیست؟

مشاوره استعدادیابی چیست و چگونه کمک می کند؟

مشاوره ای که با هدف شناسایی دقیق استعدادهای شخصی در زمینه شغلی تحصیلی فردی و…. صورت می گیرد را مشاوره استعدادیابی گویند و غالبا کمک هایی که به افراد می کند در زمینه های زیر می باشد و عبارتند از:

 • انجام آزمون های روانشناسی وتست شخصیت شناسی
 • تست آزمون های استعدادیابی در زمینه شغلی
 • بررسی شرایط فرد و شناخت کلی از امکانات شخصی
 • بررسی شرایط شخصی و خانوادگی
 • تحلیل آزمون های روانشناسی برای کشف استعدادهای شخصی
 • ارائه لیستی از شغل های موفق که به آن علاقه دارید.
 • بررسی چشم انداز شغلی و ارائه لیست آن ها به شما

شماره تلفن مشاور استعدادیابی

اگر به دنبال شماره تماس مشاور استعدادیابی هستید، می توانید به شماره 09055307278 تماس حاصل کرده و به آدرس مراجعه کنید.

آیا استعدادیابی سن خاصی دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا استعدایابی سن مشخصی دارد و آیا می توان در هر سنی اقدام به رزرو جلسه مشاوره استعدادیابی کرد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت با توجه به این که موضوع استعداد یک توانایی بالقوه و ذاتی فردی بوده، بنابراین کشف استعدادیابی و گرفتن مشاوره محدودیت سنی نداشته و حتی در سنین پائین تر می توان توانایی و استعداد کودکان خود را شناسایی کنید.

چرا به کشف استعداد فردی نیاز داریم؟

استعدادیابی می تواند افراد را قادر سازد تا انتخاب های شغلی و تحصیلی بهتری را در زندگی خود داشته باشند و از بروز آسیب های شخصی ناشی از بی علاقگی شغلی جلوگیری شود. در واقع نیاز به کشف استعداد فردی این الگو را فعال می کند که انتخاب های بهتر منطبق با استعدادهای فردی را افزایش داده و در نتیجه سبب رشد اعتماد به نفس افراد شود. اگر نمونه مثال می خواهید; تصور کنید که در محلی در فعالیت و کار بوده و علاقه به آن شغل ندارید. اگر به مدت طولانی این شغلی که به آن علاقه ندارید را ادامه دهید، به مروز زمان خسته شده و پس از مدتی با دوگانگی روحی مواجه خواهید بود.

بنابراین ما به کشف استعداد هایی که خداوند به طور ذاتی در درون ما قرار داده نیاز داریم و باید از افرادی که در زمینه مشاوره استعدادیابی فعالیت می کنند، مراجعه کنیم.

بهترین راه برای کشف استعدادیابی

داشتن برنامه ریزی صحیح و اصولی در زمینه استعدادیابی شغلی، استعدادیابی کودکان و نوجوانان، استعدادیابی فردی، استعدادیابی تحصیلی و غیره سبب می شود که کلاس های مشاوره استعدادیابی در سطح حرفه ای و اصولی برگزار گردد. شما عزیزان باید بدانید که هر فردی در هر موقعیتی از استعداد فوق العاده ای برخوردار بوده که کشف این استعدادها می تواند زندگی فرد را تغییر دهد.

بهترین راه برای کشف استعدادیابیدر ادامه شما عزیزان را با بهترین راه کشف استعدادیابی آشنا می کنیم که عبارتند از:

 • کشف نقاط قوت و مهارت های فردی

افراد باید بدانند که توانایی های شخصی خود را کشف کرده و به دنبال پیدا کردن ویژگی های اصلی و مهم خود باشند.

 • دنبال کردن علایق شخصی

بهترین راه برای کشف استعدادهای شخصی، کشف علایق فردی و شخصی است که دنبال کردن این علاقه های زندگی فردی سبب می شود از انجام کارهای بیهوده جلوگیری کنید.

 • خلاق بودن

روش بعدی که جزء بهترین راه حل برای کشف استعدادهای فردی محسوب می شود، خلاق بودن و توجه کردن به ایده های ذهنی تان است.

 • توجه کردن به وزن کلمات

زمانی که استعداد شخصی خود را پیدا کنید، قادر خواهید بود که نظرات دیگران را در رابطه با خود بدانید. در واقع وزن کلمات به قدری مهم بوده که از ویژگی ذاتی خود آگاه خواهید شد و این ویژگی به دلیل توجه کردن به وزن کلمات و گفته های دیگران در مورد شماست.

 • خارج شدن از منطقه راحت خود

با کشف استعدادهای شخصی خود قادرید که از انجام کارهای جدید ابایی نداشته و بدون ترس و یا نداشتن اطلاعات شخصی در دل کارهایی که به آن ها علاقه دارید بروید.

اهمیت استعدادیابی

اهمیت استعدادیابی

در موارد بالا نیز اشاره کوتاهی داشتیم که استعداد در هر فردی متفاوت بوده و غالبا به دلیل ذاتی بودن استعداد، به همین خاطر اهمیت این مبحث برای افرادی که به دنبال علایق شخصی خود هستند، بسیار مشهود است. اهمیت استعدادیابی از این منظر مهم است که اگر به آن توجه شود می تواند زندگی شما را متحول کرده و در مسیر علایق شخصی قدم بردارید.

سوالات متداول

 • چرا مردم به کشف استعداد شغلی نیاز دارند؟

تصور کنید که فردی شغلی را انتخاب کرده و به آن علاقه ندارد. در این صورت تنها کسی که آسیب می بیند خود فرد بوده و غالبا اوقات و زمان وی تلف خواهد شد. همچنین اگر هم در مسیر علایق خودش قدم بر ندارد بعد از مدتی با ناامیدی و یاس مواجه خواهد شد که در زندگی شخصی فرد بسیار دردناک خواهد بود.

 • در مشاوره استعدادیابی شغلی چه کارهایی انجام می شود؟

در طول مشاوره استعدادیابی شغلی از زوایای مختلف شخصیتی به نقاط قوت و ضعف افراد توجه شده و با دیدی باز اقدام به ارائه لیستی از آگاهی ها به شما عزیزان می شود.

 • استعداد یابی چیست؟

استعدادیابی به فرآیندی گفته می شود که توانایی های بالقوه شخصی افراد در هر حوزه ای کشف شده و در مسیر علایق فردی قدم برخواهید داشت.

 • مشاوره استعداد یابی چیست؟

به مشاوری که اقدام به ارائه لیستی از توانایی های بالقوه شما و همچنین موضوعاتی که به آن علاقه دارید می پردازد را مشاور استعدادیابی گویند و به فردی که افراد را در این مسیر هدایت می کند را مشاور استعدادیابی گویند.

فهرست