مشاور ترنس

تصور عامه جامعه مبنی بر این بوده که ترنس بودن یک بیماری است اما در جلسات مشاوره روانشناسی ترنس این موضوع منطقی شد که مبحث ترنس صرفا یک اختلال جنسی بوده و گاها به دلیل بیماری های مقاربتی و مصرف داروهای غیرمجاز والدین به فرزند منتقل می شود. در واقع بیماری اختلال جنسیتی یا همان ترنس بودن به دلیل ناآگاهی های والدین به فرزرند منتقل شده و امروزه از طریق روش هایی که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم، خواهیم گفت که روش درمان این موضوع چگونه است. تا انتهای این مقاله از وبسایت لذت ترک همراه ما باشید تا شما عزیزان را با خدمات مشاوره روانشناسی ترنس بیشتر آشنا کنیم.

مشاوره تلفنی ترنس

یکی از پیچیده ترین بحث هایی که امروزه در حوزه روانشناسی مطرح است، بررسی افراد ترنس و ویژگی های شخصیتی بین آنها است که سبب شده دیدگاه جامعه نسبت به این دسته از افراد متفاوت باشد. متاسفانه دیدگاه جامعه به افراد ترنس ناپسند بوده و در این میان سبب آزرده خاطر شدن این قشر در جوامع می شود. اگر در خانواده شما نیز این دسته از افراد وجود دارند که از موضوع ترنس بودن آزرده خاطر هستند و نیاز به مشاوره تلفنی دارند، می توانند با شماره های مندرج در سایت در ارتباط بوده و مشکلات خود را با ما درمیان بگذارند و از روش های درمان آن مطلع شوند.مشاوره تلفنی ترنس

ترنس چیست؟

تراجنسیتی یا همان ترنس فردی است که در هویت جنسی و احساسات خود از تناقض هایی برخوردار بوده و تفکرات وی با احساسات او متصاد است. واژگان دیگر به افراد ترنس ارتباط می دهند که نمونه های بازر آن عبارتند از:

 1. ترنسجندر
 2. تی اس TS
 3. ترنسکشوال
 4. پروانه های رنگین کمانی

ترنس چیست؟چه عواملی باعث تراجنسی یا  TS می شود؟

امروز حتی با بررسی های انجام شده و مطالعات گسترده ای که در این رابطه شده است هنوز دلیل و علت دقیقی در مورد این اختلال جنسیتی مشخص نشده اما کارشناسان متخصص در این حوزه چندین عامل را در بروز اختلال جنسیتی دخیل می دانند که مهترین آن ها عبارتند از:

 • استرس مادر در دوران بارداری که سبب بی ثباتی هورمون های جنسی بدن مادر و کودک شده و این اختلال را در آن ها به وجود می آورد
 • هرگونه شوک عصبی در دوران بارداری که استرس به همراه داشته باشد.
 • مصرف داروهایی که منجر به اختلال در تعادل هورمون می شود.
 • جهش های ژنتیکی که از طریق DNA پدر به فرزرند منتقل شود.
 • روش های رفتاری و تربیتی والدین

علائم شناسایی ترنس چیست؟

به عنوان والدینی که مطالعه کننده این مقاله هستید، باید بدانید که کودکان در سنین 3 الی 4 سالگی با هویت جنسی آشنا می شوند و کنجکاوی زیادی برای کشف این موضوع دارند و از این طریق می توانند علایق فرزند خود را بررسی و کشف کنید. علائم زیادی برای شناسایی ترنس بودن و ختلال جنسیتی در فرزندتان وجود دارد که در ادامه به بیان مشخصات هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

مشخصات افراد ترنس

در این بخش از محتوا می خواهیم شما را با مشخصات افراد ترنس بیشتر آشنا کنیم که این ویژگی ها عبارتند از:

 • مشخصات افراد ترنساولین و مهمترین مشخصات افرادی که اختلال جنسیتی دارند این بوده که به طور مداوم در رابطه با جنسیت خود صحبت می کنند و اگر پسر هستند می گویند که دختر بوده و بالعکس
 • دوستان مشتاق به رابطه جنسی را برای خود ترجیح می دهند.
 • متفاوت بودن با دوستان و همسالان خود در سنین پائین تر مثلا: رد کردن اسباب‌بازی‌ و بازی‌های معمول پسرانه و دخترانه
 • خلاص شدن از اندام تناسلی و بدست آوردن اندام جنسی واقعی خود
 • تفاوت در ویژگی های ظاهری دخترانه و پسرانه بودن
 • از تغییرات جنسی در دوران بلوغ ناراحت هستند.
 • غالبا افراد ترنس علاقه به پوشیدن لباس های جنس مخالف را دارند.
 • وجود احساس تنهایی و غمگینی در این دسته از افراد بسیار مشهود است.
 • علاقه زیاد به زندگی کردن با جنس موافق
 • دوست دارند مانند جنس مخالف خود زندگی و رفتار کنند.
 • عد رضایت از اندام تناسلی خود

در ذهن افراد ترنس چه می گذرد و چه احساساتی را تجربه می کنند؟

شاید این سوال را داشته باشید که در ذهن افراد ترنس چه می گذرد و چه احساساتی را تجربه می کنند که پاسخ به این سوال در جامعه بسیار روشن و واضح است. وجود تفاوت های شخصیتی و ظاهری این دسته از افراد و همچنین اعتماد به نفس پائین سبب شده که افراد ترنس از نگاه متضاد در میان اغلب افراد جوامع برخوردار شوند. امروزه علم روانشناسی به طور کامل بر تائید تفاوت های عملکردی مغز و وضعیت جسمانی افراد ترنس پافشاری می کند و معتقد است که این موضوع یک اختلال جنسیتی بوده و به روش هایی قابل درمان خواهد بود.

به طور مثال افرادی که زن هستند و در جسم مردانه محبوس شده اند نمونه بارزی است که غالبا در جوامع امروزی نگاه متفاوتی به این موضوع دارند و همین موضوع سبب شده تا افراد دیگاه متضاد و مخالف با این دسته از افراد را داشته باشند. به همین خاطر اغلب افرادی که با مشکل اختلال جنسیتی مواجه هستند علاقه دارند که خود را زودتر درمان کنند تا از دیدگاه عامه جوامع در امان باشند.

چگونه می توان از روانشناسان و روانپزشکان در این زمینه استفاده کرد؟

امروزه تغییر جنسیت، ناشی از اختلال هویت جنسی و باورهای ذهنی فرد بوده که اگر این موضوع در دوران کودکی درمان شود، مشکلات زیادی برای فرد ترنس به وجود نمی آید. در واقع در دوران کودکی می توان با روش هایی گام هایی موثری را در ابن رابطه برداشت و قطعا این راه می تواند بسیار آسان تر بوده باشد. نمی گوئیم که در دوران نوجوانی و بزرگسالی نمی توانید درمان کنید خیر بلکه منظور ما این است که درمان این اختلال جنسی بسیار دشوار خواهد بود چرا که فرد با بحران هویتی و جنسیتی مواجه می شود. روش های زیادی برای درمان اختلال ترنس وجود دارد که مهترین آن ها عبارتند از:

 • روان درمانی
 • جراحی
 • هورمون تراپی

وضعیت افراد ترنس بر اساس سنین

افراد ترنس در دوران کودکی متوجه این موضوع می شوند که بدن آن ها با روحیه شان متقابت ندارد و همین مسئله سبب می شود که علاقه زیادی به بازی کردن و اسباب بازی نشان ندهند. همچنین این اختلال جنسی در دوران بلوغ و نوجوانی نیز بوده که شدیدتر شده و حتی پدر و مادر آن ها متوجه تغییرات هویتی فرزرند خود می شوند. مهمترین موضوع در این شرایط مربوط به نحوه برخورد با این چالش است که به جای سرزنش، تحقیر و…. باید به متخصص روانشناس مراجعه کنند. بنابراین والدین عزیز در مواجه با چنین صحنه هایی از کودکان خود باید سریعا با مراکز مشاوره روانشناسی ترنس و اختلال جنسی مراجعه نمایند.

نگاه جامعه به ترنس ها

یک موضوع نگران‌کننده که والدین و یا حتی افراد ترنس با آن مواجه هستند، تنهایی و احساس حقارت در دیدگاه جامعه به این دسته از افراد است چرا که به دلیل تفاوت های جنسیتی ظاهر و روحیه این قبیل از افراد از سوی جامعه پذیرفته نیستند. در این مواقع است که با تداوم این روند، مشکلات روحیه افراد ترنس بیشتر شده و گاها ممکن است دست به خودکشی بزنند.

نگاه جامعه به ترنس ها

امروزه روانشناسان توصیه زیادی مبنی بر حمایت این دسته از افراد دارند تا روح و جسم فرد ترنس ترکیب شده و به آرامش در زندگی برسد. چرا که هر انسانی حق زندگی داشته و هیچ کسی حق سلب این آرامش را نخواهد داشت. والدین عزیز باید بدانند که افراد مبتلا به این اختلال مانند همه افراد به یک زندگی عادی و طبیعی نیاز دارند و نباید فرزندان خود را طرد کنند. متاسفانه در برخی از خانواده ها دیده می شود که هضم این موضوع برای آن ها مشکل بوده و فرزرندان خود را قبول نمی کنند که در این مواقع این دسته از والدین باید بدانند که ترنس بودن یک اختلال جنسیتی بوده و درصد کثیری از جوامع حتی در خارج از کشور نیز دچار این مسئله هستند.

نکات مهم در برخورد با افراد ترنس

در برخورد با افراد باید به یکسری نکات توجه زیادی کنید که این نکات عبارتند از:

 • نکات مهم در برخورد با افراد ترنسبه فضای شخصی یک فرد ترنس در جامعه احترام بگذارید
 • برای افراد ترنس هیچگاه  متاسف نباشید و بدانید که آن ها نیازی به ترحم ندارند
 • اگر فرد ترنس تحت عمل جراحی تغییر جنسیت داده است، دیدگاه خود را نسبت به او تغییر ندهید چرا که او همان شخص قبلی بوده و تنها تغییر جنسیت داده است.
 • معاشرت در جامعه با افراد ترنس که هنوز درمان نشده اند، مشکل بوده و به همین خاطر رازهای او را فاش نکنید.
 • به هویت جنسی فرد ترنس احترام بگذارید
 • هرگز به افراد ترنس بی ادبی نکنید و در مورد نام های قبلی آ ن ها نپرسید.

مشاوره رایگان ترنس

یکی از خدماتی که اگر وقت کافی داشته باشیم در خدمت عزیزان هستیم، مشاوره رایگان ترنس بوده و برای افرادی که با این مشکل مواجه هستند می تواند بسیار کمک کننده بوده باشد. اگر شما نیز به دنبال مشاوره رایگان ترنس یا اختلال جنسیتی خود هستید می توانید با شمار های مندرج در سایت در ارتباط بوده و مشکلات خود را بدون رودربایستی با ما در میان بگذارید.

درمان افراد ترنس

در ادامه شما عزیزان را با روش هایی آشنا می کنیم که برای درمان افراد ترنس بسیار موثر است. این روش ها عبارتند از:

درمان افراد ترنس

 • گفتار درمانی

برخی از نوجوانان و حتی بزرگسالان به دلیل مبتلا بودن به اختلال جنسیتی از احساسات متفاوتی برخوردار هستند که معمولا صحبت کردن با مشاور می تواند درصد زیادی از روند درمان را طی نماید. صحبت درمانی برای افردی که در مرحله ابتدایی این اختلال به سر می برند می تواند کارساز و موثر واقع شود. حتی صحبت کردن با روانشناس یا روانپزشک می تواند بخشی از فرآیند درمانی افراد ترنس بوده باشد چرا که حرف زدن از جمله راه های مقابله با مشکلات روان شناختی است. با این کار قدم های محکمی را در جهت هماهنگ کردن ظاهر فیزیکی و درون فرد برداشته می شود.

 • درمان افراد ترنس با مسدود کننده های بلوغ

گاها از طریق مسدودکننده های تستسترون و استروژن می توان نارسایی در بلوغ فرد ایجاد کرد و این عمل سبب می شود تغییرات فیزیکی بدن افراد سرکوب شود. درمان بدین روش باید توسط روانپزشک متخصص تجویز شود تا فرد ترنس را با مزایا و معایب این روش درمانی آگاه کنند.

 • درمان افراد ترنس با جراحی

آخرین مرحله ای که برای افراد ترنس می توان نام برد، جراحی است و جنسیت فرد به طور کامل تغییر می کند اما غالبا همه افراد از این روش استفاده نمی کنند و از روش های دیگر کمک می گیرند.

مشاوره ترنس در تهران

اغلب افراد که در استان تهران زندگی می کنند به دنبال بهترین مشاوره روانشناسی ترنس هستند تا از طریق بتوانند راهنمایی های لازم را از فرد مشاور کسب نمایند. باید بگوئیم که جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست چرا که کلینیک لذت ترک خدماتی همچون مشاوره روانشناسی ترنس را در استان تهران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می کند و افراد مبتلا به اختلال جنسی می توانند مشکلات خود را با ما در مبان بگذارند.

آیا ترنس بودن یک بیماری روانی است؟

خیر؛ تراجنسیتی یا ترنس بودن یک بیماری روانی نبوده و افرادی که با اختلال جنسیتی روبرو هستند چالش های منحصر به فردی همچون افسردگی، نارضایتی جنسی، تبعیض و… دارند که بر سلامت روان آن ها تاثیر منفی می گذارد.

آیا ترنس بودن یک بیماری روانی است؟

کمک و حمایت به افراد ترنس در قالب درمانگر و یا روانشناس می تواند از بروز آسیب های روانشناختی تا حدود زیادی جلوگیری کرده کمک کننده خوب برای زندگی سالم و رضایت بخش آن ها بوده باشد. مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی لذت ترک آماده ارائه انواع خدمات درمانی و مشاوره ای همچون روانشناسی ترنس، مشاوره استعدادیابی، مشاوره ازدواج، مشاوره فردی و….می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های مندرج با ما در ارتباط باشید.

فهرست