آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن یکدیگر را ارضا کنند

folder_openمطالب خودارضایی
commentبدون دیدگاه
آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن و SMS یکدیگر را ارضا کنند؟

اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده که آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن و sms یکدیگر را ارضا کنند یا خیر. خب برای پاسخ به این سوال باید از جنبه های مختلف و متناسب با شرایط فرد راه حل را تجویز و ارائه داد. با توجه به اینکه برخی از مشاغل امروزی قابلیت دور بودن از خانواده را دارند به همین خاطر معمولاً افراد در این مدت که از همسر خود دور هستند، تنها راه ارتباطی هریک از آن ها استفاده از خطوط تلفن و sms یا فضاهای ایجاد شده در بستر اینترنت است.

ارضای همسر از طریق تلفن و چت و sms

استمنا یا خودارضایی انواعی مختلفی همچون بازی کردن با اندام های تناسلی، گوش کردن به حرف های سکسی همسر، شنیدن و یا صحبت کردن با جنس مخالف و نامحرم، تخیلات ذهنی به مسائل جنسی و شهوت انگیز و…. دارد و اگر کسی به صورت آگاهانه و به اختیار خودش سبب خروج منی از انسان شود، درگیر استمناء و به طبع آن مرتکب گناه شده است. البته این را هم بگوئیم که اگر فردی به این موضوع عادت پیدا کند، در آینده به استمناء معتاد شده و ترک خودارضایی را برای او با مشکل همراه می سازد.

در چند روز پیش یکی از کاربران وبسایت لذت ترک طی تماس تلفنی با مشاور ترک خودارضایی این موضوع را بیان کردند که جالب است شما نیز بدانید.

بنده با هسر خود که شغلش اینگونه است که هر دو هفته یکبار به منزل بر می گردد، به همین خاطر به اجبار و اسرار همسر خود از طریق تلفن و sms همدیگر را ارضا می کنیم. حال این سوال را از شما دارم که  آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن و چت و یا حتی با SMS یکدیگر را ارضا کنند؟ آیا این عمل ما گناه کبیره بوده و جزء خودارضایی محسوب می شود؟

در پاسخ به سوال این دوست عزیزمان باید بگوئیم که یکی از مهم ترین نیازهای انسان، ارضای غرایز جنسی و عاطفی بوده که حتی خداوند متعال نیز تنها روش قطعی برای پاسخ به این نیاز را در ازدواج موقت و دائم با شرایط خاص بیان داشته اند. اسلام دینی جامع و فراگیر بوده که به همه ابعاد وجودی انسان حتی غرایز جنسی در حد اعتدال توجه می کند اما این اعتدال در مسیر تکامل بوده و انسان در صورتى مى تواند مسیر کمال و رضایت جنسی را کسب کند که از این آموزه های دینی و اسلامی در جهت رفع خواسته خود با عدم افراط و تفریط بوده باشد.

حکم شرعی ارضای تلفنی

زن و شوهری که شرعا عقد و ازدواج کرده اند می توانند از همه لذت های مشروع جنسی نهایت لذت را ببرند اما انجام اعمالی که منجر به خروج منی از افراد در شرایط دور از هم  و بعد مسافت بوده باشد، مسئله کمی متفاوت است. در واقع سکس جنسی باید به صورت حضوری بوده باشد و استفاده از روش هایی همچون سکس چت، ارتباط تلفنی و پیامک کوتاه و… مصداق استمنا بوده و از نظر شرعی حرام می باشد.  تعریف لغوی استمناء و خودارضایی یعنی این که انسان چه با ابزار جنسی و یا حتی به صورت ذهنی سبب خروج منی از بدن خود شود که این عمل از نظر اسلام و شرعی حرام بوده و فرد انجام دهنده مرتکب گناه شده است.

حکم شرعی ارضای تلفنی

در ادامه شما عزیزان را با پاسخ های مراجع تقلید در مورد حکم شرعی ارضای جنسی همسر از طریق تلفن و…. بیشتر آشنا می کنیم که پاسخ هریک از مراجع تقلید بدین شرح می باشد:

  • دفتر حضرت آیت الله خامنه ای

اگر بدون دخالت دست یا اشیاء دیگر باشد مانعی ندارد در غیر اینصورت خودارضایی محسوب می شود و جایز نیست.

  • دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی

اگر منجر به انزال شود، خودارضایی بوده و جایز نیست.

  • دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

بله، خودارضایی محسوب شده و ممنوع است.

  • پاسخ آیت الله هاداوی تهرانی

استمنا یا خودارضایی به هر نوع عملی گویند که شخص با خود انجام دهد و سبب خروج منی از بدن او گردد که این موضوع مصداق خوداضایی است. بنابراین اگر منتهی به خروج منی شود، حرام است.

سخن پایانی

در این مقاله به سوال شما عزیزان مبنی بر اینکه آیا زن و شوهر می توانند از طریق تلفن یکدیگر را ارضا کنند یا خیر پاسخ دادیم و گفتیم که انجام مکالمه با همسر شرعی جایز است. همچنین گفتیم که سخنان شهوت انگیز و تحریک کننده با همسر ایرادی ندارد و اگر چنین سخنانی باعث انزال منی در همسرگشت و طرفین ارضا شدند نیز ایرادی ندارد اما استفاده از دست برای انجام خود ارضایی در هنگام مکالمه تلفنی جایز نبوده و فرد را با مشکلاتی همراه می سازد. توجه داشته باشید تا زمانی که عقد را رسما و شرعا انجام نداده اید برای یکدیگر نامحرم به حساب می آئید و هر نوع ارتباط از دیدگاه شریعت قبل از عقد ممنوع می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست