علائم ترنس بودن در پسر

folder_openمطالب ترنس
commentبدون دیدگاه
علائم ترنس بودن دختر

ترنس یا ترنس سکشوال، به افرادی اطلاق می شود که هویت جنسی خود را نپذیرفته و غالبا رفتاری متفاوت از جامعه خود دارند که در بیشتر مواقع با مشکلاتی همچون افسردگی، اضطراب و… دست و پنجه نرم می کنند. علائم ترنس بودن دختر و پسر به فاکتورهای زیادی همچون گوشه نشینی، نوع متفاوت پوشش و… بستگی دارد و متاسفانه به دلیل سطح فرهنگ پائین جامعه، این دسته از افراد با تمسخر و دیدگاه منفی نگریسته می شوند. اگر شما نیز با موضوع ترنس مواجه هستید و نمی دانید که علائم ترنس بودن در دختران و پسران چیست تا انتهای این محتوا همراه ما در وبسایت لذت ترک باشید.

ترنس چیست؟

ترنس چیست

ترنس یا تراجنسی به افرادی گفته می شود که جسم و روان ذهنی آن ها با یکدیگر مطابقت نداشته و از احساسات حساس تری نسبت به افراد جامعه برخوردار هستند. در واقع تنها تفاوت افراد ترنس با دیگر جامعه، در رفتار جنسیتی و سیستم روانی آن هاست که سبب تمایز این موضوع می شود.

اگر بخواهیم تخصصی تر به این موضوع بپردازیم; ترنس به افرادی اطلاق می شود که از هویت جنسی متفاوتی برخوردار بوده و همین عامل سبب بروز مشکلاتی در روان و ذهنشان شده است. در واقع دلیل این مسائل روانی به خاطر سطح فرهنگ پائین جامعه بوده که مسبب آزرده خاطر شدن این قبیل افراد می شود. اثرات تراجنسیتی در هر فردی متفاوت بوده و ممکن است در برخی با تعارض احساسات و در برخی دیگر با کاهش عزت نفس آمیخته باشد.

از کجا بفهمم که ترنسم؟!!!

احتمالا شما نیز از بدو تولد با رفتار متفاوتی از دیگر جامعه از نظر جنسیتی و ظاهر خود روبرو بوده اید و اکنون به دنبال انجام تست و علائم ترنس بودن دختر و پسر در سایت ها هستید که بدانید ترنس هستید یا خیر؟ در پاسخ باید بگوئیم که هیچ گونه تستی در این زمینه وجود ندارد و صرفا برخی از علائم می تواند تائید کننده این موضوع بوده باشد. در واقع نمی توان از طریق آزمون و تست به درک درست از ترنس بودن افراد رسید چرا که امروزه نتایج بسیاری از روانشناسان بیانگر این است که کشف عواطف و احساسات می تواند هویت درونی افراد را بازگو کند. به همین خاطر اغلب روانشناسان از روش گفتار درمانی برای تائید هویت ترنس بودن افراد استفاده می کنند چرا که با صحبت می توان به روان و هویت فرد رسید.

از کجا بفهمم که ترنسم

در ادامه شما عزیزان را با علائمی آشنا می کنیم که می تواند در برخی از افراد وجود داشته باشد و گواه بر ترنس بودن فرد بوده باشد. این علائم عبارتند از:

 • کنجکاوی

کنجکاو بودن و تمایل به دانستن بیشتر موضوعات در زمینه های جنسیتی دلیلی بر اثبات ترنس بودن افراد نیست اما یکی از فاکتورهای بعدی در تشخیص و علائم ترنس بودن افراد محسوب می شود.

 • نارضایتی جنسی

نارضایتی از هویت جنسی از دوران کودکی تاکنون می تواند علائم دیگر در رابطه با این موضوع بوده باشد.

 • سردرگمی و احساس بد در روزها

احساس سردرگمی از اینکه نمی دانند هویت جنسی آن ها در جامعه زن بوده یا مرد می تواند شخصیت دوگانه را در افراد ترنس به وجود آورد که از دیگر نشانه های افراد ترنس محسوب می شود.

 • برخورد متفاوت از افراد دیگر جامعه

از دیگر نشانه های افراد تراجنسیتی و ترنس می توان به رفتار جنسی متفاوت بوده باشد که غالبا رفتاری مخالف جنسیت خود نشان می دهند. به طور مثال حرکات متضاد در جنسیت مرد یا زن بودن همراه با معاشقه از خود بروز می دهند.

 • نحوه پوشش

علاقه به پوشیدن لباس هایی که با جنسیت آن ها متضاد باشد از دیگر علائم در افراد ترنس می باشد.

 • افسردگی بیش از حد و گوشه نشینی

امروزه افرادی که به ترنس سکشوال مبتلا هستند به دلیل دوگانگی شخصیتی و تضاد آن ها در جامعه از تمایلات متفاوتی برخوردار بوده و همین موضوع در جامعه انکارکننده و نقض می شود.  زمانی که هویت آن ها در جامعه مورد مقبولیت عامه ملیت قرار نگیرد مسبب بروز بیماری های همچون افسردگی، گوشه نشینی، اضطراب و… در افراد ترنس شده که این موضوع از دیگر علائم در این دسته از افراد محسوب می شود.

نشانه های ترنس بودن در دختران و پسران

نشانه های ترنس بودن در دختران و پسران

از دیگر نشانه ها و علائمی که در دختران و پسران ترنس وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • عدم تمایل این دسته از افراد به ویژگی های جنسیتی
 • علاقه شدید به بروز رفتار مخالف جنس فیزیکی خودشان
 • این دسته از افراد نمی توانند جنسیت فعلی خود را بپذیرند.
 • غالبا با جنس مخالف خود رفت و آمد می کنند.
 • عدم علاقه به اسباب بازی و سایر اشیاء از بدو تولد
 • دوست نداشتن اسم خود و علاقه به اسم مستعار
 • شرکت در ورزش هایی که جنس مخالفشان حضور دارند.
 • عدم رضایت از جنسیت خود و پرسش های مداوم از چیستی جنسیت خود
 • علاقه شدید به شرکت در جمع هایی که جنس مخالف خودشان آن جا حضور دارند.
 • خستگی زیاد از تماس با همجنس خود بالخصوص در محیط مدرسه
 • نارضایی از اندام تناسلی و جنسی خود
 • علاقه شدید به مدل موهای جامعه پسند
 • اعتیاد به استمناء و لذت بردن از خودارضایی

روش های درمان ترنس بودن

روش های درمان ترنس بودن

متاسفانه افراد ترنس در اغلب اوقات احساس تنهایی و افسردگی می کنند چرا که از ظاهر خودشان ناراضی هستند و به دنبال افکار پوچ گرایی گرایش دارند.  روش های زیادی برای درمان افراد ترنس وجود دارد که در مرحله اول باید از روانشناس متخصص یا مشاوره ترنس در این زمینه کمک بگیرد و در مرحله بعدی بحث تغییر جنسیت مطرح است که قطعی ترین راه حل می باشد. در ادامه این دو روش را به صورت مفصل توضیح داده ایم.

 • مراجعه به روانشناس

مراجعه افراد ترنس به روانشناس می تواند کمک زیادی به آن ها کند چرا که تست های مختلفی را در این زمینه برای آن ها انجام می دهد و جدای از مبحث ترنس بودن، می تواند مشکلات افسردگی، اضطراب و… را نیز درمان کنند.

 • تغییر جنسیت

بعد از اینکه به روانشناس و روانپزشک مراجعه کردید و تائید آن ها بر تغییرجنسیت شد می توانید از فاکتورهایی همچون عمل جراحی و یا مصرف داروی هورمونی کمک بگیرید.

روش های روان درمانی برای افراد ترنس چگونه است؟

روش های روان درمانی برای افراد ترنس

برخی از افراد تراجنسیتی صرفا نیاز به مشاوره ترنس  یا برگزاری جلسات روان درمانی دارند که با او احساس راحتی کنند و در این زمینه ناراحتی خودشان را کاهش دهند. در واقع در بسیاری از افراد ترنس گفتار درمانی و صحبت می تواند از بروز بسیاری از مشکلات همچون افسردگی و… در آن ها جلوگیری کرده و احساس بهتری را در آن ها به وجود آورد.

جلسات روان درمانی می تواند برای افراد ترنس کمک کننده باشد و هدف از این جلسات صرفا کسب احساس آرامش بیشتر در فرد برای بدست آوردن کیفیت بهتر زندگی است. در واقع هدف روان درمانی تلاش برای تغییر هویت جنسیتی فرد نیست بلکه روان درمانی ریشه مسئله که افسردگی و عدم احساس بهتر را در فرد بهبود می بخشد.

سخن آخر

در این محتوا در رابطه با با این موضوع صحبت کردیم که علائم ترنس بودن در دختر و پسر چیست و از کجا بفهمیم که ترنس هستیم؟ علائم زیادی را برای افراد ترنس در این محتوا مطالعه کردید اما راه حل درمان برای بسیاری از افراد می تواند مشاوره و روان درمانی باشد و نیازی به عمل های جراحی سخت نباشد.

Tags: , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست