مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

folder_openمطالب عمومی
commentبدون دیدگاه
بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

احتمالا می دانید که شناسایی استعداد و مراجعه به بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در استان تهران و یا دیگر شهرها بسیار مهم می باشد چرا که فرزندان ما سرمایه های زندگیمان هستند و کشف استعداد آن ها می تواند زمینه توسعه زندگی آن ها را رقم بزند. راهنمایی و هدایت کودکان و نوجوانان به موضوعاتی که به آن علاقه دارند می تواند ارزشمند بوده و در آینده افتخارات مهمی را برای کشور بدست آورند. به طور مثال; کودکانی که در موضوعات بی علاقه فعالیت می کنند، ذوق آن ها در کار مربوطه از بین رفته و از سویی دیگر، کودکانی که در حوزه مورد علاقه خود فعالیت می کنند، صفحه مهمی از تاریخ را برای خود و کشورشان رقم خواهند زد.

استعدادیابی چیست؟

بهترین مراکز استعدادیابی کودکان در استان تهران فراوان هستند و غالبا همه آن ها امکاناتی را برای خانواده ها فراهم کرده اند تا والدین عزیز بتوانند با مشاوران کودک و نوجوان در ارتباط بوده و راهنمایی هایی را در این زمینه کسب کنند. با کشف استعدادهای شخصی فرزندتان، هر کودکی از ابتدا علایق خود را به درستی شناسایی کرده  و به سمت موضوعات مورد علاقه هدایت می شود که در این صورت احتمال موفقیت آن ها در آینده به میزان قابل توجهی افزایش می یاید. اگر ساکن تهران هستید و به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد بهترین مراکز استعدادیابی کودکان در این شهر می باشید، تا پایان این مقاله از وبسایت لذت ترک با ما همراه باشید.

استعدادیابی چیست؟

در دنیای امروز، شناسایی استعداد بسیار مهم بوده و غالبا فراتر از انجام تست هوش و تدریس در مدارس می باشد چرا که استعدادیابی باید در سنین پائین تر صورت گرفته و فرد از علایق خود با خبر شود. استعدادها به دلیل ذاتی بودن، توانایی های فرد را در انجام کارهای روزمره و موضوعاتی که به آن علاقه دارد را بیشتر می کند و حتی در یادگیری برخی از حوزه های خاص نیز عملکرد بهتر را در فرد نشان می دهد. حتما می دانید که استعدادها ارتباط چندانی با فرهنگ یک کشور و یا حتی میزان دانش فرد نداشته و به گفته کارشناسان این حوزه، استعدادها به صورت ذاتی بوده و غالبا وراثتی هستند. به طور مثال برخی از افراد در موسیقی استعداد دارند و برخی دیگر در نقاشی کردن و…. که هر فرد متناسب با موضوع مورد علاقه و استعدادی که در این موارد دارد، می تواند موفقیت بیشتری را کسب نمایند.

امروزه علم به قدری پیشرفت کرده که کودکان معلول جسمی که نابغه بوده واستعداد عجیبی در برخی از موضوعات دارند را شناسایی می کند و با رویکرد خاص سبب شناسایی این دسته از افراد می شود.  با کشف استعداد کودکان حتی معلول نیز می توان انتظار رشد فردی و شخصیتی در آن ها بود. در حال حال حاضر شناسایی بهترین مراکز استعدادیابی کودکان در تهران و سایر شهرهای ایران بسیار سخت است چرا که این دسته از مراکز به شدن در حال زیاد هستند اما تنها راه شناخت بهترین مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان در استان تهران، آگاهی از سوابق روانشناسان و کارشناسان متخصص مرکز مورد نظر است.

کشف استعداد کودکان و بزرگسالان

ارزیابی و تشخیص استعدادهای ذاتی کودکان و نوجوانان مزیت های زیادی را به همراه دارد که صرفه جویی در وقت و هزینه از جمله مهمترین مزایای این عمل مهم خواهد بود. در مراکز استعدادیابی کودکان این ارزیابی و تست توسط روانشناس مورد نظر صورت گرفته و طبق مراحلی که کودک می گذراند به راحتی خواهید دانست که استعداد کودکان در چه موضوعاتی خواهد بود و رشد شخصیتی وی در گرو عمل به چه علاقمندی هایی است.

کشف استعداد کودکان و بزرگسالان

کار مرکز استعدادیابی چیست؟

تا اینجا به شما عزیزان یادآوری کردیم که استعداد، توانایی بالقوه هر فردی بوده که در صورت کشف آن می توان انتظار پیشرفت در زندگی شخصی افراد را داشت. همه انسان ها از استعدادی برخوردا ر بوده و غالبا شکست افراد در زندگی به دلیل عدم کشف استعداد برای رسیدن به موفقیت است. برای تصدیق حرف بنده; توجه کنید به افراد معلول که حتی به دلیل معلولیت آن ها، با قرار گرفتن در محیط های مناسب تمامی استعدادهای آن ها کشف می شود.

استعدادیابی برای کودکان

استعدادیابی به معنای کشف و فعال سازی توانایی های ذاتی و بالقوه افراد بوده و مشاور استعدادیابی هدایت کننده ای است که فرد را به سمت علایق مورد نظر کمک و راهنمایی می کند.  شاید این سوال را داشته باشدی که مزیت های استعدایابی برای کودکان چیست و چرا باید اقدام به کشف استعدادهای کودکان خود کنیم؟ در پاسخ باید بگوئیم که کشف استعدادیابی کودکان و نوجوانانمان مزیت هایی را برای آن ها به همراه دارد که در ادامه به بررسی هریک از آن ها خواهیم پرداخت.

 • کشف و شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان منجر به پیشرف سریع آن ها در موضوعات مختلف زندگی می شود.
 • صرف کردن تمام انرژی و وقت کودکانمان به اهدافشان برای دستیابی زودتر به آن
 • صرفه جویی در منابع مالی و انسانی
 • پیشگیری و جلوگیری ازبروز لغزش های احتمالی در زندگی
 • بالا نگه داشتن میزان انگیزه کودک و نوجوان
 • ارتقاء شخصیت فردی
 • افزایش اعتماد به نفش شخصی و عزت نفس

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان در شهرهای تهران یکی از موثرترین اقدامات برای ساختن آینده درخشان فرزندانمان بوده و این دغدغه برای اغلب والدین به قدری مهم است که به دنبال بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در استان تهران هستند. این مبحث را باید والدین عزیز بدانند که احترام گذاشتن به علاقه و استعداد فرزندانمان می تواند کمک زیادی به او در زندگی کند. دوره های استعدادیابی کودکان و نوجوانان که توسط دکتر زهرا برومند در استان تهران برگزار می شود می تواند گام های موثری را برای کشف استعداد فرزندان دلبندتان باشد.

اگر شما نیز همانند والدین دیگر دغدغه کشف استعداد کودکان خود را دارید می توانید هم اکنون از طریق شماره 09055307278 در ارتباط بوده و آینده فرزند خود را بسازید.

مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

اهمیت استعدادیابی در مرکز استعدادیابی کودکان تهران

در هر سن و سالی توانایی افراد برای رشد و تکامل متوقف نمی شود اما باید بدانید که بعضی از دوران همچون دوران کودکی مراحل حیاتی از زندگی بوده و اثرات مثبت و منفی بر روحیه کودک خواهد داشت. در واقع در این دوران، کودکان از روحیه انعطاف پذیری و پذیرش اجتماعی بودن بهره می برند و اگر موضوع مور د علاقه فرزندتان را پیدا کنید، خواهید دید که ذوق وی در زمینه مورد نظر برای کسب دانش و یادگیری بیشتر خواهد بود.

متاسفانه اغلب خانواده ها فکر می کنند که کودکان آن ها به درس و تکالیف علاقه نشان نمی دهند به معنی تنبل بودن و عدم اشتیاق آن ها به یادگیری است که این موضوع کلا اشتباه می باشد. در واقع اگر کودک ما به درس علاقه نشان نمی دهد به معنی تنبل بودن او نیست بلکه گاها دیدید که حتی تنبل ترین افراد نیز در برخی حوزه ها علاقه زیادی به موضوعات مورد علاقه نشان می دهند. به همین خاطر باید شما به عنوان والدین کودک و نوجوان خود، محیطی را برای وی فراهم نمائید تا استعدادهای او در زمینه های مورد علاقه اش نمایان شود تا در این زمینه رشد و پیشرفت داشته باشد. حتما می دانید که اگر بتوانید در همان دوران کودکی استعدادهای فرزرند خود را کشف نمائید مسیری که فرزندتان طی می کند را خواهید دید چقدر دلنشین تر و با لذت بیشتر انجام می دهد چرا که در مسیر علایق هیچ گونه خستگی دیده نمی شود.

آیا همه افراد جامعه با استعداد هستند؟

پاسخ به این سوال که آیا همه افراد جامعه با استعداد هستند کاملا مثبت بوده و با کشف موضوعات مورد علاقه افراد خواهید دید که چه پیشرفت هایی را در زمینه های مختلف کسب خواهند کرد. هر کدام از ما انسان ها در درون خود استعدادهایی را داریم و اگر آن را کشف نکرده ایم به خاطر عدم آگاهی ما از این موضوع بوده است و ارتباطی به بی استعدادگی انسان ها ندارد. باید بدانید که اگر استعدادهای افراد در زمینه های مختلف کشف نشود، بسیاری از فرصت های مهم و بزرگ زندگی از دست خواهید داد و در زندگی دچار روزمرگی و بی انگیزگی خواهید شد.

ارائه خدمات استعدادیابی کودکان و نوجوانان در تهران

در ابتدای محتوا به این موضوع اشاره کردیم که استعدادیابی موضوعی بسیار مهم و با اهمیت بوده که در دنیای امروزی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شناسایی فرصت ها و موقعیت های مهم در زندگی توسط کشف استعداد فردی میسر می شود. بهترین مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان در استان تهران با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص و همچنین بهره مندی از دانش و ابزارهای بروز دنیا برای تست میزان سنجش هوش و دقت کودکان و نوجوانان در شناخت موضوعات مورد علاقه، گام مهمی را در این زمینه برداشته است.

در گروه روانشناسی لذت ترک و همچنین ذهن سوم، مفتخریم تا با تیم قوی متشکل از متخصصان حرفه ای، استعدادهای کودکان و نوجوانان عزیز شما را کشف کرده و در جهت علاقه مندی هایشان هدایت نمائیم.

مرکز استعدادیابی لذت ترک برای استعدادیابی کودک و نوجوان در تهران

در مرکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان لذت ترک، کشف استعداد برای فرزندان عزیز شما در هر گروه سنی انجام می شود و شما می توانید بدون نگرانی از این بابت، اقدام به ثبت نام فرزند خود دراین مراکز کنید. آزمون استعدادیابی کودکان و نوجوانان از سنین 2 سال تا بالای 16 سال برگزار می شود و در هر گروه سنی، غالبا گزارش هایی را متناسب با معیارهای مدنظر به والدین محترم ارائه می شود تا تصمیمات جدی و بهتری در مورد آینده فرزندان خود بگیرند.

آدرس سایر مراکز استعدادیابی کودکان در تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آدرس و شماره تلفن مراکز مهم استعدادیابی کودکان و نوجوانان خود، جای نگرانی نخواهد بود چرا که در ادامه شما را با آدرس و شماره تلفن بهترین مراکز استعدادیابی کودکان و نوجوانان در استان تهران بیشتر آشنا می کنیم.

 • مرکز مشاوره روانشناسی ذهن سوم
 • مرکز مشاوره راهی نو(شماره تلفن 09100973759)
 • مرکز مشاوره ذهن نو(واقع در مرزداران و شریعتی به شماره تلفن 02166419012)
 • مرکز مشاوره زندگی(واقع در گیشا خیابان پانزدهم پلاک9 واحد 8)
 • مرکز مشاوره روانشناسی یاریگر(واقع در شریعتی بالاتر از پل سید خندان پلاک 1012)
 • مرکز مشاوره پویا(واقع در گیشا خیابان39 طبقه2 واحد5)
 • مرکز مشاوره رهگشا(واقع در خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ولیعصر نبش فرحی ساختمان خیام واحد7)
 • مرکز مشاوره روانشناسی تدبیر(واقع در ستارخان باقرخان غربی پلاک42 طبقه5 واحد 9)
 • مرکز مشاوره روانشناسی راه سبز(واقع در منطقه شریعتی جنب مترو ظفر)
 • مرکز مشاوره روانشناسی رهنما(واقع در ستارخان خیابان سازمان آب, نرسیده به گلناز شمالی پلاک78 واحد14)

سوالات متداول در زمینه استعدایابی

 • استعدادیابی کودکان در چه سنی انجام می شود؟

کشف استعداد برای کودکان و نوجوانان از سنین پائین تر یعنی 2 سالگی آغاز شده و هرچقدر از این سنین شروع گردد، درک عمیق تری نسبت به علایق کودک می شود.

 • مزیت های استعدادیابی کودکان چه می باشد؟

با کشف استعدادهای کودکان و نوجوانان می توان انتظار شناخت بهتر توانایی های او در دوران مهد کودک و حتی دبستان را داشت. با کشف استعدادهای فرزندانتان قادر خواهید بود که تمرکز او را در در زمینه های مورد علاقه وی بگذارید. این نکته را هم بدانید که وقتی استعداهای های کودکانتان کشف شود:

 1. میزان انعطاف پذیری و عزیت نفس کودک افزایش می یابد.
 2. میزان مشارکت های اجتماعی و بهره وری او رشد می کند.
 3. به آینده جهت گیر تر شده و امید به زندگی او افزایش داده می شود.
 • منظور از هوش های هشت گانه چیست؟

طبق تقسیم بندی هوش های هشت گانه، هر فردی از هوش خاصی برخوردار بوده و کودکان می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها که دارای توانایی ذاتی و مهارت هستند رشد کنند. این دسته از هوش های 8 گانه عبارتند از:

 1. هوش بدنی و حرکتی
 2. هوش کلامی وزبانی
 3. هوش درون فردی
 4. هوش بین فردی
 5. هوش منطقی و ریاضیاتی
 6. هوش موسیقیایی
 7. هوش طبیعت گرابودن
 8. هوش فضایی
 • چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

هر فردی که در شغلی توانسته موفقیت کسب کند ناشی از پی بردن به علایق و استعدادهای خود بوده و اگر شما نیز استعدادهای خود را کشف کنید قادر حواهید بود علاوه بر لذت بردن از کاری که انجام می دهید در مسیر علایق خود گام بردارید. اگر در استان تهران هستید، برای کشف این دسته از استعدادهای ذانی خود باید از بهترین مراکز استعدادیابی کمک بگیرید تا علایق ذاتی خود را پیدا کرده  در مسیر موافق با خواسته خود حرکت و پیشرفت کنید.

Tags:

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست