درمان دیر ارضا شدن زن چیست

folder_openمطالب عمومی
comment2 دیدگاه
دیر ارضاشدن زنان نشانه چیست؟

در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان بگوئیم که علت و دلیل دیر ارضا شدن زن نشانه چیست و درمان آنورگاسمی یا دیرارضایی در زنان چه می باشد. در واقع عواملی همچون درگیری با شریک جنسی، سابقه پزشکی، بی تجربگی جنسی، آسیب روحی و… از جمله مهمترین علت های دیرارضاشدن زنان از نظر جنسی است که برای جزئیات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

علائم اختلال ارگاسم یا تاخیر در انزال چیست؟

علائم اصلی دیر انزالی در زنان ناشی از ناتوانی در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم بوده باشد که البته علائم دیگر در این موضوع دخیل است و باید به آن ها نیز توجه داشته باشید. اختلال ارگاسمی در زنان شامل چهار مورد می باشد که عبارتند از:

علائم اختلال ارگاسم یا تاخیر در انزال چیست؟

 • آنورگاسمی اولیه که در شرایط اولیه فرد را با مشکل روبرو ساخته و هرگز فرد را به ارگاسم نمی رساند.
 • آنورگاسمی ثانویه که مشکل دیرانزالی زنانه را به سابقه قبلی وی باز می گرداند.
 • اضطراب موقعیتی که شایع ترین نوع اختلال ارگاسم بوده و این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که فرد از طریق رابطه جنسی دهانی و یا خودارضایی توسط همسر به ارگاسم برسد.
 • مورد بعد مربوط به آنورگاسمی عمومی بوده که عامه زنان جامعه درگیر آن بوده و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم تحت هر شرایطی، حتی اگر به شدت برانگیخته شوند، ارگاسمی توسط آن ها صورت نمی گیرد.

علت دیر ارضا شدن زن چیست؟

اگر شما نیز به دنبال این سوالید که دیر ارضا شدن زن نشانه چیست باید گفت که اختلال دیرارضایی شرایطی است که در آن فرد برای رسیدن به ارگاسم دچار مسئله ذهنی شده و این مشکل حتی زمانی رخ می دهد که فرد از نظر جنسی تحریک شده باشد ولی تحریک جنسی به قدری کافی نیست. هنگامی که این حالت در زنان رخ می دهد، به عنوان اختلال ارگاسم زنانه شناخته می شود که تاخیر در انزال زنان یکی از مهم ترین انواع اختلال این نوع ارگاسم می باشد. البته ناگفته نماند که مردان نیز ممکن است چنین اختلال ارگاسم را تجربه کنند اما گاها این موضوع در آن ها بسیار کمتر می باشد.

علت دیر ارضا شدن زن چیست

اگر شما نیز نمی دانید که علت و دلیل دیر ارضا شدن زنان نشانه چیست باید بگوئیم که علت های زیادی در این موضوع دخیل می باشد که مهترین آن ها عبارتند از:

 • وجود سابقه پزشکی

دیابت، بیماری های عروقی، مولتیپل اسکلروزیس، آسیب نخاعی، و برخی اختلالات لگنی می توانند باعث تاخیر در انزال برای زنان شود و گاها توانایی آن ها را در رسیدن به ارگاسم با اختلال مواجه می کند.

 • داروها

مصرف داروهای ضد افسردگی، به ویژه سروتونین، مسکن ها و داروهایی که برای سرطان، فشار خون بالا و بیماری های قلبی استفاده می شوند، می توانند عوارض جانبی جنسی همچون دیرانزالی زنانه را به همراه داشته باشند.

 • بی تجربگی جنسی

برخی از زنان هنوز یاد نگرفته اند که چه نوع تحریک جنسی به انزال زودتر آن ها کمک می کند و یا اینکه ممکن است ندانند چگونه با شریک زندگی خود ارتباط جنسی برقرار کنند. اگر شما نیز از این موضوع رنج می برید می توانید از جلسات مشاوره سکس تراپیست که کمک بگیرید تا به تمامی سوالات شما در این مورد پاسخ دهند

 • داشتن احساس گناه در رابطه جنسی

برخی از زنان ممکن است این باور را داشته باشند که نباید از رابطه جنسی نهایت لذت را ببرند. بنابراین در انجام این کار احساس گناه کرده و همین موضوع سبب تاخیر در انزال آن ها می شود.

 • استرس و افسردگی

یک زن ممکن است آنقدر در مورد رابطه جنسی مضطرب و استرس داشته باشد که نتواند در رابطه جنسی خونسرد و آرام باشد که به ارگاسم برسد. در واقع استرس و افسردگی از جمله مهمترین عوامل دیرانزالی در برخی از زنان می باشد.

 • مشکلات در روابط رناشویی

درگیری با همسرتان باعث می شود که زن دچار دیر ارگاسمی یا دیرانزالی شود که این موضوع می تواند ناشی از مشکلات جنسی در رابطه، روابط اجتماعی، عصبانیت فردی، بی اعتمادی یا ناتوانی در برقراری ارتباط باشد.

 • یکنواخت بودن فضای اتاق

اینکه زوجین فقط در اتاق خواب اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند، به مرور زمان تمایل زن را به رابطه کاهش داده و او را دیرتر ارضا می کند.

 • تجاوز جنسی و آسیب روحی

گاهی اوقات آسیب‌های عاطفی مانند تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی که یک زن در دوران کودکی یا نوجوانی با آن مواجه می‌شود، مانع از کسب رضایت او از رابطه جنسی و تنفر از مردان می شود.

 • بیماری جسمی فرد

در برخی موارد به دلیل وجود مشکلات جسمی و جنسی، زن دچار اختلالات هورمونی شده و این امر بر دیرارضاشدن او تأثیر می گذارد.

 • خودارضایی

عادت و تکرار مداوم خودارضایی قبل از ازدواج می تواند به مرور زمان منجر به دیر ارضا شدن در زنان شود که معمولاً با مالش اندام تناسلی انجام می‌شود. ممکن است در ابتدا برای فرد لذت‌بخش بوده باشد اما با گذشت زمان فرد با دیرارضایی مواجه شده و دچار مشکل می شود. اگر شما نیز به استمناء عادت پیدا کرده اید و نیاز به مشاوره ترک خودارضایی دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمائید.

از دیگر علت های دیرارضاشدن زنان عبارتند از:

 • عدم آگاهی در مورد عملکرد اندام های تناسلی همسر خود
 • ارتباط ضعیف در مورد رابطه جنسی به این معنی که همسرش نمی داند چگونه باید او به ارگاسم برساند.
 • اضطراب در مورد عملکرد جنسی
 • عدم اعتماد به شوهر
 • اختلالات روانی مانند افسردگی
 • میل جنسی کم در زنان یا مردان
 • خستگی
 • نبود محیط جنسی امن و خصوصی
 • حواس پرتی یا استرس عاطفی
 • احساسات منفی در مورد رابطه جنسی مانند خجالت، شرم و..
 • سکس خسته کننده و یکنواخت
 • باورهای فرهنگی یا مذهبی
 • مصرف برخی داروها مانند فلوکستین، پاروکستین، سرترالین
 • اختلالات یا تغییرات هورمونی زنانه همچون یائسگی
 • درد لگن مانند اندومتریوز
 • آسیب عصبی ناشی از بیماری هایی مانند ام اس
 • خشکی واژن
 • اسپاسم عضلانی ناخواسته در ناحیه واژن

انواع ارگاسم زنانه

امروزه مقالات علمی و تخصصی زیادی وجود دارد که ادعای آن ها مبنی بر این است که  چهار تا پانزده نوع مختلفی از ارگاسم در زنانه وجود دارد و هرکدام از آن ها در دسته بندی مختلفی تقسیم می شوند. اگر زن هستید باید بدانید که زنان بیشتر از یک نوع از روش های ارضای شدن را دارند و به عبارت دیگر به روش های مختلفی همچون تحریک کلیتورال، تحریک واژن( از جمله نقطه G)  یا از طریق مسیرهای حسی همچون تحریک سینه ها یا سایر مناطق حساس بدن می توانند خود را به ارگاسم برسانند.

در ادامه انواع ارگاسم که زنان برای ارضای خود کمک می گیرند را نام می بریم که عبارتند از:

 • ارگاسم و تحریک کلیتورال

این نوع ارگاسم که به ارضاشدن در مردان نیز نزدیک است شامل اسپاسم یا نعوظ کلیتورال می باشد و غالبا فرد پس از ارضاشدن خود را رها می کند. روانشناسان اعتقاد بر این دارند که ارگاسم کلیتورال یک پدیده خاص برای جوانان بوده و این نوع ارگاسم بدون حمایت ناحیه کلیتوریس رخ می دهد.  به دلیل مصادف شدن در دوران بلوغ و با رسیدن سن فرد در دوران میانسالی،  این نوع ارگاسم کلیتورال به ارگاسم تناسلی تبدیل می شود چرا که فرد به لذت بیشتر نیاز خواهد داشت.

همچنین باید گفت که رسیدن به ارگاسم از راه هایی غیر از تحریک دستگاه تناسلی همچون استفاده از تصاویر جنسی و مالش سینه ها  نیز امکان پذیر می باشد و متناسب با بدن هر فردی متفاوت است. ممکن است همیشه یک نوع ارگاسم را تجربه کنید و یا بالعکس به دنبال تنوع بیشتر و کسب لذت در ارضا شدن خود باشید که این موضوع بیانگر این است که شما فردی منحصر به فردی بوده و ارگاسم هایی که انجام می دهید بر اساس شناخت بدن خود و تجربیاتتان است.

 • تحریک واژن

ارضاشدن فرد تحریک شده از طریق واژن، ارگاسمی است که غالبا با تحریک عمدی ناحیه واژن اتفاق می افتد که غالبا به خودارضایی منجر می شود.

 • تحریک سایر قسمت های بدن

تحقیقات کمتری در مورد رسیدن به ارگاسم از سایر قسمت های بدن انجام شده است و از آنجایی که بسیاری از این مطالعات در حد ابتدایی و مقدماتی هستند، افراد دیگری نیز این نوع ارگاسم را تجربه می کنند. در واقع برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد می توانند از طریق تحریک دهان، نوک سینه ها، مالش سینه، مقعد و نواحی باسن و… به ارگاسم برسند و این نوع تحریک را به قسمت های دیگر بدن بغیر از ناحیه واژن ربط می دهند. این نوع از تحریک در افرادی صادق شد که به بیماری های نخاعی، تشنج‌های صرع و… دچار بودند و نمی توانستند از طریق واژن خود را ارضا کنند. به همین خاطر مطالعات این حوزه در بیمارانی که آسیب‌های شدید نخاعی داشتند، نشان می‌دهد که ارگاسم می تواند بدون تحریک مستقیم دستگاه تناسلی رخ دهد.

 • ارگاسم ناشی از ورزش

ورزش مخصوصا تمرینات سختی همچون وزنه‌برداری، ورزش‌های قلبی و شکمی و… می‌تواند باعث ارگاسم مثبت در افراد شود.  شاید برای شما سوال باشد آیا این نوع ارگاسم مضر نیست؟ که در پاسخ باید بگوئیم خیر چرا که هم ورزش و هم رابطه جنسی می توانند عضلات اطراف اندام تناسلی فرد را مورد تحریک قرار دهند و منجر به افزایش جریان خون در این ناحیه شوند. در واقع ورزش همچنین می تواند از طریق اندورفین ها و سایر سلول های انتقال دهنده عصبی (مشابه رابطه جنسی و ارگاسم) بر خلق و خوی ما تأثیرگذار باشد.

 • ارضای زنان در هنگام خواب

بسیاری از افراد ادعا می کنند که در هنگام خواب دچار برانگیختگی جنسی یا ارگاسم می شوند که اثبات این حرف کمی سخت است. در واقع تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که آیا فرد به صورت ناخودآگاه در خواب دچار ارگاسم شده یا تحریک از طریق شی و ابزار بوده است. از آنجا که گزارش های این چنینی می تواند غیر قابل اعتماد بوده باشد، به همین خاطر نمی توان ادعایی را مبنی بر ارگام در خواب بیان کرد ولی شاید برای شما اتفاق بیافتد که این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 • ارگاسم خارج از رابطه جنسی

برانگیختگی تناسلی و تحریک نواحی بدن در زنان غالبا از طریق خودارضایی اتفاق می افتد که این موضوع خارج از رابطه جنسی است. شاید در قدم های اول که فرد به تنهای اقدام به خودارضایی می کند تا به لذت ارگاسم برسد، برای او لذت بخش بوده باشد ولی باید بگوئیم که بعد از مدتی ترک خودارضایی را برای آن ها دشوار می کند.

درمان دیر ارضا شدن زن چیست؟

احتمالا خیلی زیاد به دنبال جواب این سوالید که دیر ارضا شدن زن نشانه چیست و درمان آن چه می باشد؟ باید گفت که درمان ارگاسم تاخیری یا دیرانزالی در زنان به علت مشکل بستگی دارد و باید به دنبال راه حل های اصلی باشید. در ادامه شما عزیزان را با لیستی از درمان های دیر ارضا شدن زنان بیشتر آشنا می کنیم که عبارتند از:

درمان دیر ارضا شدن در زنان چیست؟

 1. عزت نفس خود را افزایش دهید و ترسی از رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشید.
 2. قسمت هایی از بدن خود را که فکر می کنید حساس تر و تحریک پذیرترند را پیدا و به همسرتان بگویید.
 3. سعی کنید در این مورد با همسرتان بیشتر صحبت کنید.
 4. اگر از استرس و نگرانی های روحی رنج می برید، حتماً باید راه حل هایی برای رفع آنها انتخاب کنید.
 5. ورزش و آرامش خاطر را فراموش نکنید.
 6. در حین رابطه جنسی با همسرتان احساس مثبت داشته باشید.
 7. موقعیت و پوزیشن های جدیدی را در رابطه خود وارد کنید.
 8. اگر از مشکلاتی مانند خشکی واژن در خانم ها یا زود انزالی و دیر انزالی در آقایان رنج می برید درمان آن را فراموش نکنید.
 9. معاشقه و پیش بازی با همسر را افزایش دهید.
 10. زمان رابطه جنسی را متنوع و تغییر دهید.
 11. در رابطه جنسی تنوع ایجاد کنید.
 12. سطح هورمون های بدن خود را بررسی کنید.
 13. خودارضایی نکنید.
 14. صرفا به دخول بسنده نکنید.
 15. در حین رابطه جنسی صرفا بر روی رابطه تمرکز کنید
 16. هر زمان که آمادگی ذهنی داشتید، رابطه جنسی داشته باشید.
 17. هیچ گاه برای رضایت همسرتان تظاهر به ارگاسم نکنید.
 18. بدون اجازه پزشک اقدام به مصرف دارونکنید

بنر پاسخ به سوالات خودارضایی

نحوه تشخیص دیرانزالی در زنان یا عملکرد ارگاسم چگونه است؟

اگر شما خانم های محترم فکر می کنید که دچار اختلال دیر انزالی هستید، باید با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید چرا که پزشک شما قادر خواهد بود وضعیت شما را تشخیص داده و یک برنامه درمانی برای انزال دیررس را به شما ارائه دهد. در طول قرار ملاقات، پزشک در مورد سابقه جنسی شما سوالاتی را از شما کرده و در نهایت اقدام به معاینه فیزیکیتان خواهد  کرد. پاسخ ها و نتایج معاینات شما می تواند دلایل زیادی را در زمینه اختلال ارگاسمی برای افراد نشان دهد و ممکن است به شناسایی عوامل تاثیرگذار در انزال زودرس بپردازند. البته در همه مواقع درمان دیرانزالی کارساز نبوده و پزشک ممکن است شما را برای معاینه بعدی به متخصص زنان ارجاع دهد که این روند درمانی برای شما بسیار کارآمد و موثر خواهد بود.

سوالات متداول

 • هورمون درمانی چگونه دیر انزالی در زنان یا آنورگاسمی را درمان می کند؟

در برخی موارد می توان از هورمون درمانی استروژن برای درمان دیر انزالی در زنان نیز استفاده کرد که ماده استروژن به افزایش میل جنسی یا گردش خون در دستگاه تناسلی برای تحریک پذیری بیشتر کمک می کند. درمان آنورگاسمی زنان با هورمون های استروژن ممکن است به صورت قرص و ژل های مایع در دستگاه تناسلی بوده باشد.

 • دیر انزالی در زنان یا آنورگاسمی چگونه درمان می شود؟

درمان ارگاسم تاخیری یا آنورگاسمی به علت مشکل بستگی داشته و فرد بیمار باید به پزشک مراجعه کند.

 • آیا سیگار کشیدن می تواند باعث بیماری آنورگاسمی در زنان شود؟

تا حدود زیادی بله، در واقع الکل، مواد مخدر و سیگار می تواند زمینه خشکی واژن را به وجود آورد و ارگاسم زن را مختل کند.

 • علائم ارگاسم چیست؟

رسیدن به ارگاسم با علائمی همچون انقباض عضلات کف لگن، لرزش رحم، احساس گرما در سراسر بدن همراه می باشد.

Tags: ,

Related Posts

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • نازنین لیالی
  ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ ۰۷:۰۵

  ببخشید من الان با همسرم که رابطه دارم اصلا ارضانمیشم
  باید عمل کنم یا با دارو حل میشه
  البته اینم بگم همسرم خیلی سرده توی رابطه و مشکل اصلی همینه

  پاسخ
 • احمد افزایشی
  ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ ۰۲:۴۴

  سلام ببخشید من خانم هستم و دیر انزالی دارم میخواستم بپرسم که چه چیزی باید بخورم که دیر انزالیم درست بشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست