آيا خودارضايي باعث نازایی می شود

folder_openمطالب خودارضایی
comment1 دیدگاه
آیا خود ارضایی باعث نازایی می شود

تحقیقات زیادی در مورد موضوع خودارضایی و ارتباط آن با ناباروری مردان انجام شده که نتایج این مطالعات بسیار متفاوت است. برخی از پزشکان معتقدند که اگر مردان می خواهند بچه دار شوند, باید از خودارضایی دست بردارند و به سراغ آن نروند. از سوی دیگر مقوله متضاد این داستان نیز وجود دارد که اکثر آن ها اظهار داشتند, خودارضایی به هیچ وجه تاثیری در نازایی و ناباروری افراد ندارد. بنابراین اگر سوال شما نیز این است که آيا خودارضایی باعث نازایی می شود؟ تا انتهای این مقاله با وبسایت لذت ترک همراه باشید.

ارتباط خودارضایی و نازایی

زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند, سبب انزال و از دست دادن مقدار زیادی مایع منی و اسپرم از بدن خود شده و کاهش این ماده, سبب ناتوانی در بچه دار شدن وی می شود. در واقع برای مردی که بیشتر خودارضایی می کند, در مقایسه با مردانی که این کار را انجام نمی دهند, خطر نازایی بیشتر خواهد بود. چرا که مایع منی در بدن وی کاهش یافته است.

تعریف ناباروری مردانه چیست؟

ناباروری مردانه به ناتوانی در بچه دار شدن یک مرد با یک زن بارور اشاره دارد که عوامل متعددی همچون تولید کم اسپرم, اسپرم تنبل و غیر محرک و…. می تواند منجر به نازایی در این دسته از افراد شود. دلایل زیادی برای این معضل می توان نام برد که مهمترین آن ها ناشی از بیماری ها, عفونت ها, مشکلات جنسی و یا حتی عوامل محیطی همانند قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص و… می باشد.

علت ناباروری در مردان چیست؟

ناباروری محیطی یا اکتسابی در مردان می تواند ناشی از شرایطی همچون نقایض مادرزادی و.. باشد که با آن متولد شده اند. از سوی دیگر نازایی مردانه می تواند ناشی از تعداد زیادی از عوامل اصلی همانند اختلالات هورمونی, مصرف داروها, عفونت آناتومی تولید مثل, انسداد مجرای جنسی, اختلال عملکرد جنسی با مصرف مواد مخدر, مصرف مشروبات الکلی و… باشد. این عوامل می توانند به طور دائم یا موقت بر روی اسپرم تأثیر گذاشته و فرد را با نازایی روبرو سازد.

آیا خودارضایی سبب ناباروری در زنان و مردان می شود؟

پاسخ به این سوال”آيا خودارضایی باعث نازایی می شود”, خیر می باشد. اصلا خودارضایی منجر به نازایی و ناباروری در افراد نمی شود مگر اینکه اعتیاد شدیدی که استمناء داشته باشید. در واقع با هر بار خودارضایی که انجام می دهید, مقدار زیادی اسپرم و مایع منی از بدن خود خارج می کنید و تداوم استمناء سبب بروز مشکلات تغذیه ای و آسیب به دستگاه تناسلی و تولید مثل می شود. در وافع خودارضایی سبب بروز مشکلات باروری و نازایی در انسان ها نمی شود ولی اگر زیادروی در این امر صورت گیرد, منجر به اختلالات جنسی در این دسته افراد معتاد به خودارضایی خواهد شد.

آیا خودارضایی سبب ناباروری در زنان و مردان می شود

آیا انزال زودرس علت یا نشانه ناباروری مردانه است؟

انزال زودرس یکی دیگر از دلایل احتمالی ناباروری در مردان بوده که می تواند از انتقال اسپرم به واژن و در نتیجه تشکیل تخمک جلوگیری کند. این امر به ویژه در مواردی که انزال زودرس قبل از دخول رخ دهد, بسیار رایج است. با این حال, اگر زودانزالی در حین دخول اتفاق بیفتد, سبب عدم شکل مراحل فرزندآوری در افراد می شود. اگر دچار انزال زودرس شده اید, به این معنی نیست که شما نابارور هستید بلکه می توانید از روش های که با پیشرفت علم پزشکی به وجود آمده, اقدام به درمان قطعی زودانزالی خود برای باروری کنید.

نتیجه گیری

اینکه خودارضایی منجر به ناباروری و نازایی در مردان یا زنان می شود, موضوعی است که از اساس اشتباه می باشد. در واقع زمانی خودارضایی منجر به نازایی می شود که به استمناء اعتیاد پیدا کرده و این عادت را به طور مکرر در حال تکرار آن باشید. محدود کردن یا ترک خودارضایی می تواند راه حل مناسبی برای درمان و یا حتی پیشگیری از ابتلا به این قبیل عوارض جبران ناپذیر باشد. در صورتی که توانایی ترک تضمینی خودارضایی را نداشته و در این راستا بسیار افسرده شده اید, می توانید از مشاوران ترک خودارضایی در کلینیک لذت ترک کمک بخواهید.

Related Posts

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست