درمان قطعی زودانزالی در مردان

folder_openمطالب خودارضایی
comment13 دیدگاه
درمان قطعی زود انزالی

انزال زودرس از جمله مشکلات و موضوعات مهم جنسی در مردان بوده که غالبا بسیاری از افراد به دنبال راه حل اساسی برای درمان آن هستند. در این مقاله مهم و با ارزش قصد داریم تا در ارتباط با اهمیت اختلال انزال, تاثیر مخرب آن بر زندگی زناشویی و روش های درمان قطعی زودانزالی صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

زودانزالی و علائم آن

انزال زودرس یا (Premature Ejaculation)  زمانی اتفاق می افتد که مرد در حین مقاربت زودتر از آنچه می خواهد یعنی کمتر از 5 دقیقه, دچار انزال می شود. این مشکل سبب می شود تا زوجین از رابطه جنسی لذت کافی را نبرده و در زندگی مشترک دچار مشکلات جدی شوند. این موضوع نه تنها در ایران بلکه در کشورهای خارجی نیز وجود داشته و حدود 30 الی 40 درصد مردان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

انزال زودرس و علائم آن

از نظر پزشکی و روانشناسی علائم انزال زودرس PE به موارد زیادی بستگی دارد که بعضی از آن ها ثانویه و اکتسابی بوده و برخی دیگر ناشی از شرایط زیست محیطی است. مهمترین این موارد عبارتند از:

 1. احساس پریشانی و اضطراب نسبت به همه موضوع های زندگی از عوامل مهم در بروز انزال زودرس است.
 2. میانگین مدت زمان دخول جنسی کمتر از یک دقیقه تخمیل زده شود.
 3. توانایی به تاخیر انداختن انزال در فرد وجود نداشته باشد.
 4. خجالت از صحبت با جنس مخالف در حین رابطه

دلایل زود انزالی چیست؟

دلایل زیاد برای بروز اختلال زودانزالی می توان نام برد که برخی از آن ها ناشی از وضعیت روحی و روانی فرد بوده و برخی دیگر جنبه فیزیکی و جسمی داشته است. امروزه با پیشرفت  دانش تکنولوژی و شناخت داروهای گیاهی, هر دو دلیل بروز انزال زودرس قابل درمان است  و جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نخواهد بود. در ادامه شما عزیزان را با تمامی این دلایل زودانزالی آشنا می کنیم که عبارتند از:

 • افسردگی و تاثیر آن بر زودانزالی

از جمله مشکلات روحی و روانی در مردان مبتلا به زودانزالی, افسردگی است که تاثیر بسیار منفی و جبران ناپذیر بر عملکرد زندگی زناشویی افراد دارد. در واقع افسردگی, هورمون های جنسی فرد را تحت تاثیر قرار داده و بعد از مدتی رابطه جنسی افراد را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. برای درمان این موضوع می توانید از مشاور و دکتر برای درمان افسردگی کمک بگیرید.

افسردگی و تاثیر منفی آن در مداوای انزال زودرس

 • استرس و اضطراب

دلیل اصلی در بروز زودانزالی افراد, وجود استرس و اضطراب بوده و متاسفانه بسیاری از افراد جامعه با ایجاد کوچکترین مشکل در زندگی, دچار آن می شوند. در واقع استرس زیاد در زندگی زناشویی سبب بروز عصبانیت های بیخودی شده و نتیجه آن را در زودانزالی نمایان می سازد. اصلا جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست چرا که با جستجوی راهکارهای درمانی برای استرس, می توانید از شر این بیماری خلاص شوید.

 • اعتیاد به دخانیات و مصرف مشروبات الکلی

بسیاری از افراد تصور می کنند که مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات سبب افزایش مدت زمان رابطه جنسی می شود, در صورتی که اینگونه نیست. مصرف مشروبات الکلی در ابتدای رابطه جنسی فشار گردش خون را کاهش داده و طول رابطه زناشویی را افزایش می دهد ولی این لذت موقتی است. باید بگوئیم مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات شاید در اوایل مناسب جلوه کنند اما بعد از مدتی هورمون های جنسی فرد را با اختلال بی نظمی و در نهایت نعوذ(زودانزالی) مواجه می سازد. بنابراین برای درمان قطعی زودانزالی باید در مرحله اول مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کناز گذاشته تا بعد از مدتی به حالت اولیه و سلامتی گذشته خود بازگردید.

 • خودارضایی دلیل اصلی انزال زودرس

از دیگر عوامل تاثیر گذار در بروز زودانزالی, استمناء است که فرد بدون شریک جنسی اقدام به تحریک اندام های تناسلی خود برای ارضای نیروی جنسی می کند. اگر خودارضایی طبق اصول و با مدت زمان طولانی انجام شود, هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد ولی از آنجایی که استمناء با اعتیاد همراه است بنابراین زودانزالی و کاهش کیفیت اسپرم از نتایج منفی و عوارض خودارضایی محسوب خواهد شد. متاسفانه درمان زود انزالی ناشی از خودارضایی بسیار دشوار و سخت بوده و اگر درگیر این عادت مخرب هستید, پیشنهاد می کنیم در مرحله اول حتما اقدام به ترک خودارضایی کنید. اگر هم اعتیاد شدید به این عادت مخرب دارید, می توانید از دکتر یا مشاوره ترک خودارضایی کمک بگیرید تا هر چه زودتر از دام این اعتیاد رهایی یابید.

خودارضایی دلیل اصلی زود انزالی

 • ابتلا به بیماری پروستات

پروستات یکی از غده های مهم در سیستم تولید مثل مردان بوده و از جمله عوامل تاثیرگذار بر کیفیت رابطه جنسی محسوب می شود. غالبا افرادی که به این بیماری مبتلا هستند و سالیان سال از عدم درمان آن گذشته, زودانزالی در رابطه جنسی بسیار مشهود و شایع است. درمان پروستات رابطه مستقیم با زودانزالی دارد, بنابراین اگر پروستات شما سالم نیست توصیه می کنیم هر چه زودتر اقدام به درمان آن کرده تا مشکل انزال شما سریع تر مداوا شود.

درمان قطعی زود انزالی در مردان

برای درمان قطعی زود انزالی از روش های زیادی همچون خانگی, گیاهی و دارودرمانی استفاده می شود که هرکدام از آن ها نتایج کوتاه مدت و بلند مدت را  به همراه دارد. امروزه موثرترین روش برای مداوای انزال زودرس, درمان خانگی و گیاهی است که تاکنون نتایج مثبت زیادی را ثبت کرده است. البته ما تمامی راه حل ها را برای شما به اختصار آورده ایم و شما با توجه به شرایط و مدت زمان انزال می توانید از آن ها کمک بگیرید.

درمان خانگی زود انزالی

همانطور که در موارد بالا نیز بیان کردیم; روش های زیادی برای درمان انزال زودرس وجود دارد که مهمتربن و در عین حال کابردی ترین آن ها, درمان خانگی و گیاهی است. در ادامه به بیان لیستی کامل از این موارد پرداخته ایم که مصرف و رعایت آن ها سبب بهبود وضعیت شما در رابطه جنسی خواهد شد. این موارد عبارتند از:

مداوای خانگی انزال زودرس

 1. مصرف گیاه مارچوبه به صورت دمنوش
 2. بخارپز کردن هویج و مصرف آن در طول روز
 3. مخلوط عسل و زنجبیل به همراه شیر می تواند تا حدود زیادی از انزال زودرس جلوگیری کند.
 4. کوبیدن سیر به همراه پیاز و مصرف آن هفته ای  دو بار می تواند به ما کمک زیادی کند.
 5. خوردن لبنیاتی همچون شیر از دیگر خوراکی های مفید برای کنترل انزال می باشد
 6. تاثیر کربوهیدرات در کاهش استرس و در پی آن کنترل انزال زودرس
 7. استفاده از کاندوم برای طولانی تر کردن رابطه جنسی و انزال زودرس
 8. انجام تمرینات کِگِل(kegel) که سبب تقویت عضلات کف لگن شده و اختلال زودانزالی را تا حدود زیادی مداوا خواهد کرد.
 9. استفاده از داروهای تاخیری و بی حس کننده ها که به صورت اسپری یا کرم در داروخانه های سراسر کشور وجود دارند.
 10. ترک دخانیات و عدم مصرف مشروبات الکلی از دیگر روش های موثر خانگی محسوب می شود.
 11. آمادگی جسمانی و انجام ورزش به صورت روزانه می تواند هورمون های جنسی شما را تا حدود زیادی کنترل کرده و با ایجاد اعتماد به نفس در شما, مشکل انزال زودرس را به راحتی در شما حل خواهد کرد.
 12. تشخیص پوزیشن های نامناسب و پرهیز از انجام متدهایی که سبب انزال زودرس در شما می شود.
 13. گرفتن مشاوره می تواند تاثیر فوق العاده در طولانی تر شدن مدت زمان انزال داشته باشد.
 14. استفاده از روش شروع و توقف برای بهبود کنترل ارضای مرد که بدین صورت با توقف در لحظات انزال و خارج کرن آلت, می توانید تا مدت زمان بیشتری لذت ببرید.
 15. یک یا دو ساعت قبل از شروع رابطه جنسی خودارضایی کنید. این عمل تا حدود زیادی می تواند فشار اجتماعی را از دوش شما کم کرده و هیچ گونه حسی نسبت به تشکیل عصب های مغزی نداشته باشید.
 16. برای تعویق انزال, نفس عمیق بکشید.
 17. در حین رابطه جنسی استراحت کرده و زیاد به خود فشار نیاورید.
 18. مصرف زیاد مواد غذایی کافئین دار همچون قهوه از دیگر موارد با اهمیت است.

درمان تخصصی زودانزالی

روش های تخصصی دیگری برای درمان انزال زودرس وجود دارد که عبارتند از:

 1. مراجعه به روانشناس
 2. درمان دارویی با تجویز نسخه پزشک
 3. گرفتن مشاوره از سکس تراپیست و درمانگر مسائل جنسی

مراجعه به روانشناس برای درمان زود انزالی

 • بسیاری از افرادی از بیماری زودانزالی رنج می برند, دارای مشکلات روانی و روحی بوده اند و با درمان های خانگی و سنتی نمی توانند این بیماری را مداوا کنند. به همین خاطر نیازمند به گرفتن مشاوره و کمک از روانشناس برای درمان بیماری خود هستند.

درمان دارویی زود انزالی

با مراجعه به روانشناس و روانکاو, شرایط شما مورد بررسی قرار گرفته و متناسب با وضعیت روحی و روانی شما اقدام به تجویز داروی مورد نیاز خواهد کرد. توصیه می کنیم از این روش مگر در شرایط جدی بحرانی استفاده کنید چرا که دارو عوارض جدی خود را در آینده برای شما به همراه خواهد داشت.

سکستراپیست یا سکس درمانگر

در بسیاری از مواقع علت اصلی در انزال زودرس ناشی از بی تجربگی رخ خواهد داد که با مشورت و کمک از سکستراپیست می توانید به چنین مشکلاتی خاتمه دهید.

Related Posts

13 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست