فواید ترک خودارضایی بر چهره

folder_openمطالب خودارضایی
comment13 دیدگاه
فواید ترک خود ارضایی بر چهره

اگر فواید ترک خودارضایی بر چهره را از نظر علمی و پزشکی برای مردان و زنان بیان کنیم, به طور معجزه آسایی تمایلی به انجام استمناء نخواهند داشت. این موضوع از روش های مختلفی به اثبات رسیده و به این نتیجه رسیده اند که حتی مزایای ترک خودارضایی بر چهره, مغز, روابط اجتماعی و حتی روحیه افراد بسیار تاثیر گذار خواهد بود. تا انتهای این مقاله با وبسایت لذت ترک هراه باشید تا به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده شود.

فواید ترک خودارضایی از نظر علمی بر چهره

نیاز جنسی از جمله نیازهای اساسی در انسان ها و حتی حیوانان بوده و عدم انجام آن سبب بروز آسیب های جسمی و روحی به فرد خواهد شد ولی متاسفانه بسیاری از افراد از روش های ناصحیح اقدام به ارضای این نیاز خود می کنند. همانطور که می دانید خودارضایی هیچ گونه فوایدی را برای فرد به همراه نداشته بلکه در آینده نیز فرد را با عوارض جبران ناپذیر خودارضایی همراه خواهد ساخت. در واقع حقیقت این است که استمناء فقط یک عمل گذری و کنترل شده نیست و در بیشتر مواقع منجر به اعتیاد در افراد خوهد شد. ادامه این روند منجر به معتاد شدن به این عادت شده و اگر نتوانید اقدام به ترک خودارضایی کنید, در غیر این صورت باید شاهد اثرات مخربی بر جنبه های مختلف زندگی شخصی باشید. بنابراین نسبت به این صحبت ها شک نداشته و مطمئن باشید که مزایای ترک خودارضایی از نظر علمی, پزشکی و حتی در اسلام نیز ثابت شده است. در ادامه با مزیت های ترک خودارضایی از دیدگاه علمی در زنان و مردان آشنا خواهید شد که عبارتند از:

سحرخیزتر و سرحال تر می شوید

زمانی که نعوظ بیش از حد می شوید, همانند خوابیدن بر روی تشک سفت و سخت, اندام ها بن شما دچار گرفتگی شدید خواهد شد و حتی حوصله برخواستن از رخت خواب خود را هم نخواهید داشت. در واقع شما با ترک خودارضایی می توانید تاثیر مثبت آن را متوجه شده و صبح ها سرحال تر از رخت خواب خود برمی خیزید.

فواید ترک خودارضایی از نظر علمی

بهتر شدن زندگی زناشویی

زمانی که خودارضایی رو ترک می کنید, به صورت معجره آسایی روابط زناشویی شما بهبود پیدا خواهد کرد چرا که تمایلی به استمناء نخواهید داشت و ذوق شما به سمت رابطه جنسی با همسر خود خواهد بود.

در برابر زنان و مردان جذاب تر می شوید

زمانی که خودارضایی را ترک می کنید, احساس جذابیت حداکثری در خیابان ها برای جنس مخالف دارید. در واقع دو دلیل برای این موضوع می توان بیان کرد که یکی افزایش سطح تستسترون بدن بوده و دیگری تمرکز حداکثری شما در ترک کردن خودارضایی است.

بسیار اجتماعی می شوید

رسیدن به ارگاسم به روش ناصحیح سبب از دست رفتن مقدار زیادی اندورفین از بدن شده و تداوم این امر سبب می شود تا شما انگیزیه کافی برای تجربه لذت های دیگر زندگی را نداشته باشید. بنابراین با ترک خودارضایی شما می توانید بسیار اجتماعی شده و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

کاهش قابل توجهی از استرس و اضطراب

در بسیاری از مواقع در درون خود احساس اضطراب و استرس می کنید ولی از علت آن بی خبرید که مهمترین عامل در بروز چنین ناآرامی, خودارضایی است. در واقع فردی که اقدام به استمناء می کند, از شرایط موجود ناراضی بود و برای اینکه خود را راضی نگه دارد, اقدام به خودارضایی مکرر برای کسب لذت کوتاه مدت می کند. حال اگر با مسئله خودارضایی مواجه اید, باید بدانید که این مشکل احساس گناه را در شما ایجاد کرده و در نتیجه سبب بروز اضطراب برای شما می شود.

افزایش انرژی در ترک خودارضایی

بدن هر انسانی در طول هفته مقادیر زیادی تستسترون تولید می کند و همین موضوع سبب افزایش انرژی در فرد شده و در نتیجه منجر به احساس سرزندگی و احساس عالی در افراد خواهد شد. معمولا افرادی که اقدام به خودارضایی می کنند, مقدار زیادی انرژی از بدن آن ها خارج شده و همین موضوع سبب می شود که آن ها در آینده با مشکلات جنسی و کمبود اسپرم مواجه شوند. شما با ترک خودارضایی می توانید افزایش 40 الی 55 درصدی از ترشح هورمون تستسترون را در بدن خود احساس کنید.

افزایش اعتماد به نفس

دوپامین از جمله هورمون هایی است که ترشح زیاد آن در بدن سبب بروز مشکلات جدی برای افراد خواهد شد. این هورمون غالبا با ارضای نیروی جنسی بروز کرده وجود زیاد آن در بدن انسان سبب اجاد اختلالات روانی و وسواس های فکری در افراد خواهد شد.

فواید ترک خودارضایی با افزایش اعتماد به نفس

از زندگی زناشویی خود لذت می برید

انجام مکرر خودارضایی سبب می شود تا شما لذت کافی از زندگی خود نبرده و همیشه لحظات خود را با افسردگی سر کنید. با کنار گذاشتن استمناء می توانید, زمان بیشتری را در کنار خانواده خود بگذرانید چون اگر زمان هایی را که برای خودارضایی می گذارید را اندازه گیری کنید, شما زمان زیادی پیش رو خواهید داشت.

فواید ترک خودارضایی از نظر اسلام

اگر بخواهیم از نظر اسلام به توجیه استمناء بپردازیم, باید بگوئیم که هیچ گونه آیه محکمی در قرآن و احادیث مبنی بر حرام بودن خودارضایی بیان نشده ولی بسیای از آیات در رابطه با عوارض این عمل صحبت می کند. به طور مثال در سوره مبارکه اسراء و در آیه 32 به وضوح  بیان شده که “به زنا نزدیک نشوید, چرا که این کار بسیار ناپسند و راه بسیار بدی را برای شما به همراه خواهد داشت.” و از پیامبر نیز نقل قول شده که می فرمایندک «ای جوانان, هرکس از شما توان مالی ازدواج را دارد، حتما ازدواج کند، زیرا این امر از نگاه کردن به نازیبایی ها شما را باز می دارد و از انجام زنا جلوگیری می کند. و اگر توان مالی ندارد، روزه بگیرد، زیرا سپری در برابر شر خواهد بود.» در نقل قولی دیگر از امام رضا (علیه السلام) بیان شده است که می فرمایند: استغفار حکایت برگ درختی است که همیشه حرکت می کند و می ریزد و اگر کسی استغفاری کند ولی دوباره مرتکب آن شود, همانند کسی است که پروردگارش را مسخره می کند.

از سوی دیگر آیه 25 سوره فرقان نیز این موضوع را بیان می کند:

“إِلَّا مَنْ تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُولَٰئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا”

مگر آنان که توبه کرده و ایمان آورند و عین حال کار شایسته انجام دهند, خدا بدی‌ها‌ی‌شان را به خوبی‌ها تبدیل کرده و خداوند بسیار آمرزنده مهربان است.

بنابراین با توجه به احادیث بالا, به این نکته پی بردیم که خودارضایی عوارض زیادی همچون محروم شدن از اعمال نیک, ضعف در برابر شیطان و… را در بر دارد و باید تصمیم جدی برای ترک خودارضایی بگیریم.

فواید مثبت ترک خودارضایی بر چهره

شاید شما هم در مورد تاثیر خودارضایی بر روی صورت مطالبی را خوانده باشید ولی گرچه این یک باور رایج مخرب برای کاهش اعتماد به نفس تلقی می شود است اما این از نظر علمی درست نیست. در واقع صحبت اصلی در این رابطه بیشتر طراوت و رضایت خاطر از ترک استمناء است که فرد را با احساس خوب همراه می سازد. همانطور که می دانید; احساس گناه ناشی از خودارضایی سبب کاهش عزت نفس شده و علاوه بر تاثیر منفی بر روی چهره فرد, سبب پژمرده شدن او نیز خواهد شد. این موضوع به حدی مهم است که اگر از آن به صورت سرسری گذر کنید, منجر به کدر شدن پوست صورتتان شده و در چهره عبوس را برای شما به وجود خواهد آورد. در ادامه شما عزیزان را با تاثیر ترک خودارضایی بر چهره و صورت آشنا خواهیم کرد و خواهید دانست که چقدر ترک استمناء برای شما مفید می باشد.

فواید ترک خودارضایی بر چهره

 • خبری از جوش های هورمونی بر روی صورت نخواهد بود.
 • گودی دور چشم و سیاهی آن به مرور کاهش خواهد یافت.
 • امکان صحبت کردن با جنس مخالف را بدون خجالت و شرمساری خواهید داشت.
 • صحبت کردن بسیار راحتر و از لکنت کمتری برخوردار می شویم.
 • پوست بسیار جوان تر به نظر می رسد و خبری از آکنه نیست.
 • صدایی عمیق تر خواهید داشت.

11 فایده پزشکی ترک خودارضایی

از نظر پزشکی, خودارضایی یک بیماری روانشناختی است که به دلیل تکرار مکرر آن توسط افراد, منجر به تشکیل عادت در آن ها شده است. کسی که اقدام به ترک خودارضایی می کنند, از نظر پزشکی فایده های مثبت بر چهره, فواید زیاد دیگری نیز برای او می توان برشمرد که مهمترین آن ها عبارتند از:

 1. افزایش انرژی فیزیکی و فعالیت های بدنی
 2. بهبود کیفیت اسپرم و بالا رفتن قدرت باروری
 3. استقامت بدنی فوق العاد عالی در شرایط دشوار
 4. جلوگیری از انزال زودرس و بهبود عملکرد نعوظ
 5. پیشگیری از عفونت های تناسلی و قارچی که گاها در استمناء به وجود می آید.
 6. خواب آسوده و راحت
 7. رشد عضلانی و متابولیسم بدنی
 8. تقویت عزت نفس و افزایش شادی در فرد
 9. نگرش مثبت به همنوع و جنس مخالف
 10. کاهش استرس و امید به زندگی فراوان
 11. سیستم ایمنی قوی تر خواهید داشت

Related Posts

13 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • من مدت زیادیه که به خودارضایی اعتیاد دارم و می خوام ترک کنم خواستم بدونم که اون عوارض مثله چین و چروک چهره … از بین میره؟ چقدر طول میکشه ترک کنم؟ ممنونم جواب منو بدید حسابی افسرده شدم و موندم چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام
   تا حدود زیادی عوارضش از بین خواهد رفت
   مدت زمان ترک خودارضایی به شما و تلاشتان در انجام تمرین ها بستگی خواهد داشت
   نمیشه دقیق بگیم که حتما شما در فلان تاریخ ترک می کنید بلکه بنا به تمارین شما باید اقدام به انجام آن ها کنید تا نتایج برای شما حاصل شود.

   پاسخ
   • فق پرت کردن حواستون واس ترکش کافیه
    با هیمن کار تونستم از یه سالو پنج ماه پیش ترک کنم و الان واقعا از خدم راضیم

    پاسخ
    • سلام من 4 ماه هست که خودارضایی نمیکنم
     انرژی هم بیشتر شده و حوصله ام زیاد شده احساس خیلی خوبی هم دارم جوش های صورت ام به طور کامل از بین نرفته و خیلی کم شده بنظرتون کاملا از بین می‌روند؟

     پاسخ
  • فقط باید کمترش کنی همین خود ارضایی بی انگیزه بیحالت میکنه همین باعث میشه از جون بیفتی پروتوعین زیاد از بدنت میره اهن زیادی از بدنت کم میشه پوستت شل و ول میشه برای جبرانش میتونی قرص ویتامین مواد غذایی مفید استفاده کنی برای ترکش باید هی کمش کنی در هفته سه بار بعد بکنیش دوبار یه روز مشخصی پشت سرهم نباشه همین ورزش کن برو بدو هوازی زیادی کار کن ظهر یا عصر بدو کن تا میدونی ورزش کن شب خسته میشی میخابی میل خود ارضاییت کمتر میشه همین 🙂

   پاسخ
 • بسیار عالی بود مرسی ازتون دیگاهم نسبت به این موضوع عوض شدش

  پاسخ
 • دنیای نامرد
  ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ ۲۱:۰۷

  چرا من نمیتونم ترک کنم?هر چی میخام ترک کنم نمیشه وقتی میام خونه میبینم خونه خالیه حوس میگیرم و خودارضایی می کنم و میخابم تا فردا به طوری که خوانوادم وقتی میان میگه چت شده کسی زدت ولی من حتی نمیتونم حرف بزنم از بس خسته میشم من اعتیاد دارم بهش واقعا عوارض وحشتناکی داره?‍?

  پاسخ
  • باید وقت بزاری براش کسی خونه نیس بزن بیرون اهنگ مورد علاقت گوش بده اعتماد بنفس بگیری سعی کن کمترش کنی در هفته دوبار روز یکشنبه پنجشنبه

   پاسخ
 • سلام??
  CR7 هستم
  من تقریبا15سال خودارضایی کردم?
  رسماً جسم و ذهن ام رو به فنا دادم?
  بارها ترک کردم و شکست خوردم چون از تجربه دیگران استفاده نمی کردم?
  الان تقریبا 40روزه پاکم ?
  برای ترک خودارضایی فقط چند تا کار ساده رو انجام بدید?
  1.به نام خدا شروع کنید که صدرصد جواب میگیرید??
  2.به هیچ عنوان سمت سایت پورن نرید یا چشم چرانی در فضای مجازی و کوچه و خیابان نکنید،،ممنوع??
  3.ذهنتون رو کنترل کنید، اصلا و ابدا در ذهنتون رابطه جنسی و عاشقانه نداشته باشید و فکر سکسی و جنسی ممنوع ??
  4.ورزش،ورزش،ورزش???
  5.نماز ،نماز،نماز ??
  خواهش میکنم ، نگید این حرف ها مسخرس ،لطفا فقط یک ماه اینکارا رو از روی اجبار انجام بدید تا عادت کنید، اونوقت تا آخر عمر دعام میکنید
  یا علی???

  پاسخ
 • سلام خستنه باشید خدا قوت.
  بله به اومید خدا همه چه به مرور زمان اوکی میشه من به مدت دوازده سال این اعمال زشت انجام دادم اما الحمدالله سه ماه هست پاک پاک هستم خییییییی لی خوشحالم.
  از عاقبتش فکر کن بترس خيلي کمکت مکند .ترسم باعث شد کنا بگزارم

  پاسخ
 • […] درباره عوارض خودارضایی افراطی در زنان و مردان و همچنین فواید ترک خودارضایی در چهره صحبت کردیم و گفتیم که علائم خودارضایی در چهره زنان […]

  پاسخ
 • سلام من ۸ساله جق میزنم با افتخار و انگیزه ی زیادی دارم و مثل خیلیا افسردگی ندارم :)))) لطفا اسن حرفا رو گوش نکنید ، هیچ عوارضی نداره ولی اگه احساس گناه کنیید افسردگی میگیرید ، لطفا اینو قبول کننید جزع غریضه ادمه و اگر به موقع رابطه جنسی نداشته باشید مریض میشوید . ادما نیاز دارن به رابطه جنسی ولی اگر جنس مخالف نبود ، جق بزنییید تا بمیرید:)))) اینایی که میگن بده همش کصشره .تمااام

  پاسخ
  • حیف از اسم احمد که رو تو گذاشتن.
   با این طرز فکر اسمتو باید میذاشتن احمق.

   تامام

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست