آیا خودارضایی باعث لاغری در مردان و زنان می شود

folder_openمطالب خودارضایی
comment8 دیدگاه
آیا خود ارضایی باعث لاغری می شود

از گذشته تاکنون همیشه در مورد استمناء باورهای غلطی وجود داشته و یکی از آن ها این است که آیا خودارضایی باعث لاغری در مردان و زنان می شود یا خیر که پاسخ آن بستگی دارد. خودارضایی تاثیر مستقیم در لاغری فرد ندارد اما به طور غیر مستقیم در لاغر شدن افراد تاثیر زیادی دارد یعنی با مواردی همچون احساس گناه، استرس، اضطراب و… زمینه مناسب برای کاهش وزن فرد مهیا می شود.

آیا خودارضایی باعث لاغری می شود؟

یکی از روش های ناسالم برای ارضای نیروی جنسی, خودارضایی است که متاسفانه در جوامع امروزی بسیاری از جوانان و نوجوانان به آن مبتلا می شوند. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوئیم; خودارضایی یک خودتحریکی از طریق لمس نواحی تناسلی برای رسیدن به ارگاسم است که غالبا در افزایش استرس و کاهش فشار روانی بدن انجام می شود. شاید شما نیز این سوال را در ذهن داشته باشید که چرا خودارضایی منجر به لاغر شدن و تضعیف بدن می شود؟ در پاسخ باید بگوئیم که این سوال از اساس مشکل داشته و افسانه ای بیش نیست. در واقع اگر خودارضایی سالم با فاصله زمانی مناسب و بدور از عادت روزانه انجام شود, نه تنها سبب لاغری نشده بلکه انرژی شما را برای بازگشت به انجام کارهای روزانه بازمی گرداند. اگر می بینید که بسیاری از افراد در اثر خودارضایی لاغر و ضعیف شده اند, بیشتر به خاطر اعتیاد پیدا کردن به استمناء و تکرار این عادت به صورت روزانه و یا هفتگی است.

ارتباط خودارضایی با لاغری

ارتباط خودارضایی با لاغری

در موارد بالا اشاره کردیم که خودارضایی سبب لاغر شدن افراد نمی شود اما اگر این عمل را به طور روزانه در کنار سبک زندگی و به طور منظم انجام شود, سبب ضعیف شدن بدن و لاغری افراد می شود. در صورتی که این دسته از افراد از تغذیه مناسب کمک بگیرند, می توانند مواد مغذی و معدنی خارج شده از بدنشان را جبران کنند. از سوی دیگر بسیاری از افراد این سوال را از کلینیک لذت ترک می پرسند که اگر خودارضایی را ترک کنیم, می توانیم چاق شویم؟ در پاسخ به سوال این دوست عزیزمان باید بگوئیم که چاق شدن به دو فاکتور ژنتیک و سبک زندگی شما بستگی دارد و اگر فرد این دو ویژگی آناتومی بدن را داشته باشد, به صورت ناخودآگاه بدن اضافه وزن پیدا می کند. در واقع لاغر بودن بسیاری از افراد می تواند یکی از دلایل آن خودارضایی باشد چرا که ارتباط زیادی بین کاهش انرژی و مواد معدنی با انجام استمناء وجود دارد. بنابراین هرگز به خودارضایی به چشم عامل اصلی در کاهش وزن و لاغری نگاه نکنید.

در هر بار انزال که توسط شما با خودارضایی انجام می شود, مایع منی از بدن خارج شده که 80 درصد آن را آب تشکیل داده و حدود 20درصد آن از مواد معدنی همچون پروتئین, اسیدهای آمینه, گلوکز, فروکتوز, قندها, روی, کلسیم, ویتامین C و… تهیه شده است. زمانی که افراد به طور مداوم اقدام به استمناء و خودارضایی مکرر کند, این دسته از مواد مغذی که بدن برای بدست آوردن آن حداقل 5 شبانه روز تلاش می کند, از سیستم بدن خارج می شود و تداوم این عادت سبب بروز عوارض خودارضایی در افراد می شود. بنابراین اگر خودارضایی هر روز و به صورت اعتیاد وار انجام می دهید, مطمئن باشید که تضعیف بدن و لاغر شدن, جزء عوارض آن محسوب می شود. اما اگر خودارضایی را با احتیاط و با زمانی طولانی مدت مثلا ماهی یکبار انجام می دهید, نگرانی از بابت لاغر شدن و تضعیف بدن نخواهید داشت.

Related Posts

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست