خودارضایی سالم در مردان و زنان

folder_openمطالب خودارضایی
comment3 دیدگاه
استمناء سالم و روش صحیح آن

بسیاری از افراد درک درستی از خودارضایی سالم و بدون ضرر نداشته و در این راه اقدام به تحریک اندام های تناسلی خود به روش ناصحیح می کنند. برای اینکه متوجه استمناء سالم و ناسالم شوید، باید ابتدا بتوانید تعریف درستی از این عادت داشته باشید. در واقع خودارضایی یک نوع عادت مخربی است که با هربار تحریک اندام های تناسلی سبب ارضای نیروی جنسی شده و فرد را با لذت کوتاه مدت همراه می سازد. همانطور که مستحضر هستید، تمامی ادیان مقدس بالخصوص اسلام این موضوع را حرام دانسته و راه حل اساسی برای ترک خودارضایی را ازدواج می داند. تا انتهای این مقاله همراه کلینیک لذت ترک باشید تا درباره این مبحث صحبت کنیم که خودارضایی سالم چیست و چرا باید آن را ترک کنیم؟

اهمیت خودارضایی سالم و روش صحیح استمناء

شاید باور این موضوع برای شما نیز سخت باشد ولی انجام خودارضایی در مردان و زنان با یکدیگر متفاوت است و هریک از آن ها سلیقه متفاوتی از ارضای نیاز جنسی دارند. بدین صورت که در مردان تنها با ماساژ اندام تناسلی استمناء صورت می گیرد ولی در زنان علاوه بر نوازش اندام تناسلی، از ابزارهای جنسی نیز برای رسیدن به ارگاسم استفاده می کنند. عمل استمناء یک عادت جهانی و در تمامی اقشار جامعه از مجرد گرفته تا متاهل، پیر تا جوان و پسر تا دختر اقدام به خودارضایی می کنند که مشکل اصلی در اعتیاد به آن است.

روش صحیح استمناء صحیح

متاسفانه در رابطه با خودارضایی و مباحث جنسی مطالب کمتری در سطح اینترنت وجود دارد و نبود این اطلاعات سبب سردرگمی افراد بالخصوص جوانان و در نهایت احساس گناه در آن ها خواهد شد. در واقع درصد کثیری از جمعیت جهان بعد از خودارضایی احساس گناه نسبت به اقدامی که انجام داده اند دارند و تداوم این موضوع سبب اعتیاد مکرر به استمناء خواهد شد. عادت خودارضایی یک عمل لذت بخش نیست بلکه بسیاری از افراد از انجام صحیح آن بی اطلاع بوده و نداشتن این دانش سبب بروز مشکلات جدی در افراد می شود. روش صحیح خودارضایی سالم موضوعی است که در صورت کسب آموزش و اطلاعات دقیق، می تواند از مانع جدی در برابر بروز مشکلات جدی برای نوجوانان وجوانان باشد. به طور خلاصه, خودارضایی سالم یعنی:

 1. با توجه به جنسیت خودتان، از راه حل هایی استفاده کنید که به بدن شما و اندام تناسلیتان آسیبی وارد نشود.
 2. خودارضایی را به شیوه بهداشتی انجام داده و حتما بعد از انجام آن، استحمام و غسل کنید.
 3. از تغذیه مناسب برای جبران خودارضایی جهت بازگرداندن نیروی از دست رفته خود استفاده نمائید.
 4. سعی کنید بدون تماشای فیلم پورن، تعداد دفعات نرمال خودارضایی را کاهش داده و به مرور زمان آن را ترک کنید.
 5. به هیچ عنوان فیلم های جهت دار و هدفمند پورنوگرافی را تماشا نکنید چرا که باورهای جنسی شما را تخریب خواهد کرد.
 6. هرگز خودارضایی در اولویت کارهای روزانه خود قرار ندهید.
 7. هیچ وقت در طول روز اقدام به خودارضایی نکنید.
 8. از ابزارهای جنسی برای این کار استفاده نکنید.
 9. در صورت وارد شدن آسیب جدی به بدن شما, از انجام خودارضایی پرهیز کنید.

توصیه جدی: حتما مطالعه شود

گزارش موارد فوق تصدیقی بر انجام خودارضایی نیست بلکه ما می خواهیم به شمایی که درگیر خودارضایی هستید، این موضوع را بفهمانیم که بین بد و بدتر, حالت بد را انتخاب کنید. فردی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده باید بداند که در آینده نچندان دور، باید با عوارض خودارضایی همچون ریزش مو، تضعیف بینایی و… دست و پنچه نرم کند. بنابراین به جای اینکه به دنبال توجیه استمناء و روش صحیح خودارضایی باشید، حتما آن را ترک کنید.

خودارضایی سالم در زنان و مردان

همانطور که درموارد بالا نیز اشاره کردیم; روش های انجام استمناء در زنان و مردان متفاوت بوده و هریک از این افراد روش خاصی را برای رسیدن به ارگاسم دارند. متاسفانه ابزارهای خودارضایی در زنان بیشتر از مردان بوده و در این میان، خودارضایی سالم برای زنان با فواصل زمانی معین و به صورت آهسته صورت می گیرد. به طور کلی زنان برای ارضای نیروی جنسی خود به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول زنانی که متاهل هستند و مورد دوم دخترانی است که پرده بکارت دارند که نسبت به گزینه اول، بسیار حساس تر هستند چرا که هر لحظه امکان پاره شدن پرده بکارت در دختران با انجام خودارضایی وجود دارد. گروه اول زنانی که متاهل هستند غالبا با ابزارهای جنسی اقدام به تحریک اندام جنسی خود می کنند که عوارض خودارضایی در این افراد بسیار زیاد است. در واقع خانم هایی که از ویبره استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که تحریک این وسیله ممکن است مانع از رسیدن فرد به ارگاسم در آینده و در حین رابطه جنسی با همسرشان شود.

خودارضایی سالم در زنان و مردان

از سوی دیگر خودارضایی سالم در مردان بسیار ساده تر بوده و رایج ترین نوع استمناء در این دسته از افراد بدین صورت است که با دست اندام تناسلی خود را مالش داده و یا به روش های مختلف آن را نوازش می کنند. معمولا اکثر مردان از روان کننده های مختلف برای سهولت خودارضایی استفاده می کنند تا سریعتر به ارگاسم برسند. همانطور که بارها اشاره کردیم; عمل خودارضایی به هیچ وجه پسندیده و درست نیست، اما اگر به نحوی نمی توانید آن را رها کنید، بهتر است خودارضایی را به صورت سالم و صحیح انجام دهید تا به اندام و جسم شما آسیب و مشکلات بعدی وارد نشود. متاسفانه یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از مردان با آن مواجه هستند, انزال زودرس بوده که نزدیک 80 درصد افراد از آن رنج می برند. اگر شما نیز درگیر زودانزالی هستید، پیشنهاد می کنیم حتما خودارضایی را ترک کنید تا لذت بیشتری را در رابطه زناشویی داشته باشید.

عوارض خودارضایی مکرر

عوارض خودارضایی بسیار بیشتر از چیزی است که شما فکرشو کنید. متاسفانه این عارضه ها بعد از مدتی نمایان می شود که مهمترین آن ها عبارتند از:

عوارض عدم خودارضایی سالم

 1. کاهش عزت نفس و عدم صحبت با جنس مخالف
 2. افسردگی و عدم انگیزه از انجام کارهای روزمره
 3. ناراحتی و احساس گناه
 4. اختلال ارگاسم و بروز مشکلات جدی در زندگی زناشویی آینده
 5. اختلال خواب
 6. ترشح هورمون دی هیدروتستسترون و ریزش تدریجی موی سر
 7. بی غیرت شدن و بی تفاوتی نسبت به خانواده و مسائل زندگی
 8. عقیم شدن در صورت اعتیاد شدید به آن
 9. بروز بیماری های خطرناک که گاها به سرطان ختم می شود.

بنابراین, اگر می‌خواهید از این عوارض خانمان سوز دوری کرده و نصیب شما نشود، فورا تصمیم به ترک خودارضایی بگیرید چرا که شواهد نشان داده، استمناء هیچ فایده و سودی به حال افراد نخواهد داشت.

نتیجه گیری

انجام استمناء با روش های غیراصولی و به طور مکرر علاوه بر بروز مشکلات روحی، سبب انسداد مجرای ادرار و تحریک نواحی تناسلی همراه با بیماری هایی همچون سرطان خواهد شد. همچنین اعتیاد پیداکردن به خودارضایی بدون شک کیفیت زندگی افراد متاهل را کاهش داده و منجر به بروز اختلالات شتاختی و… در رابطه جنسی با شریک جنسی خواهد شد. در واقع با این مقاله قصد داشتیم تا به شما عزیزان بگوئیم که فواید ترک خودارضایی بیشتر از انجام خودارضایی به روش صحیح بوده و اگر این موضوع را متوجه باشید، تصمیم خود را برای ترک این عادت خواهید گرفت.

اگر مدت ها تلاش کرده اید که خودارضایی را ترک کنید ولی در نهایت با شکست مواجه شده اید، می توانید از مشاوره ترک خودارضایی کمک بگیرید کنید تا با راهنمایی های ما بتوانید از شر این عادت ناپسند رهایی پیدا کنید.

Related Posts

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست