دفعات نرمال خودارضایی

folder_openمطالب خودارضایی
comment80 دیدگاه
تعداد دفعات نرمال خودارضایی

بسیاری از ما به صورت نرمال در دوران نوجوانی شروع به انجام خودارضایی کرده ایم و از بیان تعداد دفعات انجام آن به دیگران خودداری می کنیم چرا که از صحبت در رابطه با استمناء شرم و خجالت داریم. در واقع استمناء یک فعالیت جنسی بسیار طبیعی و سالم بوده که بیشتر مردم ممکن است آن را یک معضل بدانند، اما تعداد کمی از آن ها واقعاً از فواید ترک خودارضایی بر چهره  اطلاع دارند. بسیاری از باورهای غلط در مورد آن شنیده می شود همانند ریزش مو، کوچک شدن اندام تناسلی و بسیاری موارد دیگر. آیا واقعا این موارد گفته شده صحت دارد و اگر این موارد درست است, پس هر چند روز یکبار باید خودارضایی انجام شود؟ تا انتها همراه ما باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

خودارضایی چیست و هر چند روز باید انجام شود؟

امروزه بسیاری از افرادی که درگیر بیماری استمناء هستند, این سوال را از پزشکان مربوطه می پرسند که تعداد دفعات نرمال خودارضایی هر چند روز یکبار بوده و آیا تکرر استمناء سبب اعتیاد می شود. تمامی این سوالات شاید برای شما نیز که در حال خواندن این مقاله هستید, پیش آمده باشد. در پاسخ به مباحث باید بگوئیم که خودارضایی یک فرآیند فیزیولوژیکی طبیعی است که توسط انسان انجام شده و این عادت مختص به یک نسل نبوده و گاها افراد سن بالا نیز دچار این عارضه هستند. طبق گفته پزشکان این حوزه, استمناء روشی امروزی برای آرام کردن هیجانات جنسی است و معمولا برای هر فردی مدت زمان آن متغیر خواهد بود اما باید توجه کنید که هر چند روز باید خودارضایی انجام شود.

خودارضایی چیست

در واقع خودارضایی روشی تسکین دهنده برای دستیابی به لذت جنسی بوده و این فرآیند توسط خود فرد انجام شده که در آن اندام تناسلی را با روش های مختلف مورد تحریک قرار می دهند. این فعالیت زمانی انجام می شود که فرد تمایل زیادی به لذت جنسی داشته و سپس با تحریک نواحی مختلف بدن خود سعی در رسیدن به ارگاسم دارد. شاید این سوال را بپرسید که افراد چرا به این بیماری مبتلا می شوند و آیا انجام آن برای مدت طولانی اعتیاد آور است. پاسخ روشن و واضح است. خودارضایی نقش مهمی در رشد جنسی داشته و افراد به دلایل زیادی مانند: رفع تنش، لذت بردن، برخورد با چالش فکری و… به این بیماری مبتلا می شوند. براساس مطالعات انجام شده در کشور امریکا,  بین نوجوانان 14 تا 17 ساله، حدود 74 درصد از مردان خودارضایی می کنند و بسیاری از ادیان دیدگاه های متفاوتی در مورد این عارضه دارند. برخی آن را از نظر روحی و روانی مضر دانسته و برخی دیگر به خاطر اعتیاد خطرناکی که ممکن است دچار آن شوید, منع شده است.

دفعات نرمال خودارضایی در زنان و مردان

شاید ندانید ولی خودارضایی روزانه ممکن است برای برخی از مردان عادی بوده باشد و در حالی که برای برخی دیگر بیش از حد تلقی شود. بسیاری از روانپزشکان معتقدند; تا زمانی که خودارضایی بر سطح انرژی کلی شما تأثیری نداشته باشد و بر زندگی و فعالیت های روزانه شما اثر مخربی برجای نگذارد، می توانید آن را انجام دهید. اما باید بدانید که طبق گفته های 99 درصد افرادی که از خودارضایی پشیمان شده اند, انجام استمناء سبب ایجاد عادت در افراد شده و بعد از مدتی با هرگونه چالش فکری و ذهنی, علاقه شدیدی به خودارضایی پیدا خواهید کرد. بگذارید با این مثال برایتان توضیح دهم; فرض کنید که یک چاقوی تیز و برنده ای را دارید شما نمی توانید بگوئید که چون این وسیله خطرناکی است پس نباید از آن استفاده کرد و چون وسیله ای کاربردی است پس باید بی احتیاطی کرد. ببینید دوستان; خودارضایی نیز همانند لبه تیز چاقو است. اگر مراقب نباشید بعد از مدتی همانند بسیاری از افراد درگیر این عارضه, به این بیماری اعتیاد پیدا خواهید کرد و در آن موقع کار برای ترک تضمینی خودارضایی بسیار سخت تر و دشوار می شود.

تعداد دفعات نرمال خودارضایی در زنان و مردان

تیتر دیلی میل, پژوهشگر این حوزه در رابطه با تعداد دفعات نرمال خودارضایی چنین گفتند ” انزال 2 بار در ماه به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان کاهش می دهد”. هیچ رویکرد واحدی برای خودارضایی وجود ندارد اما اینکه یک مرد چقدر باید استمناء کند, بستگی به سن، میل جنسی، استاندارد زندگی و فرهنگ یا جامعه ای دارد که در آن اقامت دارند.

چگونه خودارضایی را متوقف کنیم

با توجه به مطالب فوق این نتیجه حاصل می شود که خودارضایی یک روش بسیار معمول و طبیعی است و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی در انجام این فعالیت دیده نشده است. در عوض, استمناء فواید سلامتی زیادی دارد اما اگر کسی به آن معتاد شود, می تواند سلامت و زندگی روزمره فرد را با اختلال واقعی مواجه سازد. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه خیلی دیر شود، اعتیاد به این عادت را ترک کنید. در اینجا چند نکته مهم در مورد چگونگی ترک خودارضایی آورده شده است:

 1. خود را سرگرم کنید: مشغول نگه داشتن خود به کاهش فرصت خودارضایی کمک می کند. پیدا کردن برخی از فعالیت های مناسب مانند یوگا, ورزش, خواندن کتاب یا کشف هر سرگرمی جدید سبب حواس پرتی نسبت به این عادت می شود.
 2. یک درمانگر خوب پیدا کنید: اگر تمام اقدامات را انجام داده اید و هنوز نمی توانید خودارضایی را متوقف کنید، بهترین زمان برای ملاقات با یک مشاوره برای ترک خودارضایی است که قطعا به شما کمک می کند تا از این اعتیاد رهایی پیدا کنید.
 3. تماشای فیلم‌های بزرگسالان و +18 را متوقف کنید: حذف این فیلم‌ها یا سریال‌ها به کاهش فعالیت خودارضایی کمک می‌کند زیرا ممکن است احساس جنسی شما را افزایش دهد. بنابراین، بهتر است تماشا نکنید.

سوالات متداول بسیار از افراد در رابطه با خودارضایی

در ادامه در رابطه با سوالات شما که بسیار متداول و پرتکرار است, پاسخ خواهیم داد.

خودارضایی بیش از حد چه اتفاقی می افتد؟

خودارضایی امن ترین شکل رابطه جنسی از نظر جسمی و همچنین احساسی برای افراد مجرد است. با این حال, استمناء مکرر سبب می شود تا بدن شما به انجام این عادت عکس العمل منفی نشان داده و بعد از مدتی, عوارضی همچون کم پشت شدن مو, بی انگیزگی برای انجام کارهای روزمره, کاهش استقامت بدن در شرایط دشوار, کدر شدن پوست زیر چشم, کم سو شدن بینایی, ابتلا به بیماری های مقاربتی و دیگر امراض طبیعی همچون سرطان پروستات و… می شود.

هر چند روز باید خودارضایی انجام شود؟

هر چند روز باید خودارضایی انجام شود

به طور نرمال, افراد مختلف با تعداد دفعات مختلف اقدام به خودارضایی می کنند. برخی روزی یک بار برخی دو بار در روز و برخی هفته ای یک بار استمناء می کنند. ببینید دوستان; اساس خودارضایی مشکلی ندارد و مسئله اصلی در مدت زمانی است که انجام می دهید. برای مثال اگر شما بیش از حد غذا بخورید چه می شود؟ آیا سریعا بدن شما به این اقدام شما عکس العمل نشان نمی دهد؟ آیا باز هم به پر خوری ادامه می دهید یا طبق تجربه دیگر این عمل را تکرار نمی کنید. بنابراین اگر واقعا به خودارضایی نیاز دارید(از روی تفریح و بیکاری این کار را انجام ندهید) ماهی دوبار مشکل ساز نخواهد بود ولی حواستان باشد که تبدیل به عادت در شما نشه که بعدا در ماه چندین بار تکرار کنید!!!

عوارض خودارضایی روزانه در مردان و زنان

به طور کلی خودارضایی منجر به عوارض جانبی مرتبط با سلامتی نمی شود ولی اگر تبدیل به عادت روانه برای شما شود, آنگاه منتظر عواقب جدی آن همچون اختلالات روانی, عدم تعادل در زندگی روزمره, حواس پرتی و… باشید.

عوارض خودارضایی درمردان و پسران

آیا بدنسازان خودارضایی می کنند؟

از آنجایی که خودارضایی و بدنسازی تأثیر مستقیمی بر یکدیگر ندارند اما برخی معتقدند که به آن ها کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند. در واقع این موضوع کاملا بستگی به فرد دارد که بخواهد بعد از تمرین خودارضایی انجام دهد یا قبل از تمرین.

آیا خودارضایی باعث افزایش وزن می شود؟

خودارضایی روی فرم بدن مردان تاثیری دوسویه دارد یعنی انجام استمناء نیازمند به انرژی بالا بوده و در نتیجه سبب سوزاندن کالری در بدن فرد خواهد شد. بنابراین خودارضایی بستگی به مدت زمان انجام آن دارد که بر روی فرم بدن و افزایش وزن شما تاثیر بگذارد.

آیا خودارضایی شما را ضعیف تر می کند؟

خودارضایی شما را ضعیف نمی کند بلکه حس گناهی که بعد از انجام آن به شما دست می دهد, سبب ضعف روانی و سپس تضعیف جسمی شما می شود. در واقع ضعیف شدن بدن ناشی از خودارضایی به خاطر اعتیادی است که شما به این عارضه دارید و اگر به صورت تکرر انجام نشود, تضعیف بدن وجود ندارد.

Related Posts

80 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • جعفر منوپویی
  ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ۰۲:۰۴

  سلام
  میبخشید توی مقالتون گفتید که تعداد دفعات مجاز خودارضایی هر ماه دو بار یعنی هر دو هفته یکباره درسته؟ الان من پیش روانشناس رفتم اونم حرف شما رو تائید میکرد و گفتش که اولا خودارضایی رو باید ترکش کنی دوما اگر معتادش هستی باید مدت اونو کم کنی و ماهی یکبار بزنی
  فقط سوال من اینه که اگر این بازه زمانی بره بالا مثلا ماهی چندبار بشه، عوارض داره؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

  پاسخ
  • سلام
   برای انجام خودارضایی نباید زمان تعیین کرد. گاهی اوقات یک فردی اعتیاد شدید به خودارضایی و فرد دیگه از روی نیاز این کار رو انجام میده.
   ئاسه همین, اگر خودارضایی رو از ماهی دوبار کمترش کنید, عوارض اون برای شما شدیدتر خواهد بود.
   بنابراین توصیه می کنیم حتما برنامه ترک خودارضایی رو در اولویت قراریدید, اگر هم در حال حاضر شرایط آن را نداشتید, حتما از فاصله زمانی آن را طولانی تر کنید.

   پاسخ
  • سلام به همگی
   من متاسفانه مدتها درگیر این مسئله بودم هم آسیب‌های جسمی به بدنم زده و هم آسیب‌های روحی
   ذهن انسان و خراب می‌کنه و قدرت تمرکز در درس ها و کل زندگی رو میگیره این حرف که ماهی ۲ بار نرماله هم کاملا غلطه وقتی شما معتاد چیزی بشید دیگه افسارتون می افته دستش و اراده رو از شما میگیره مثل مواد مخدر
   بهترین کار ترک کامل این عادت زشت است و تنها راه ترک آن اینه که مسائل تحریک کننده جنسی رو از فکر و ذهن خودتون دور کنید
   اگر انسان به. چیزی فکر نکنه انجامش هم نخواهد داد از فیلم‌ها و مطالب و مکانهای تحریک کننده و خیالات جنسی دوری کنید و مثلاً موقع خواب به چیزهای دیگه فکر کنید تا خوابتون ببره
   من فکر میکنم خدا به آدما این قدرت و اراده را داده که حتی ۱دقیقه به مسائل جنسی فکرش منحرف نشه کافیه فقط بخواهیم

   پاسخ
   • من ک روزی دو بار میزنم????????

    پاسخ
    • ببخشید جایی خواندم که میگه نشات گرفتن مایع منی موقع خواب مفید است آیا این حرف درسته؟میدونم ضرر نداره ولی مفید هم هست؟

     پاسخ
 • […] را با مشکلات زیادی همراه می سازد. در واقع اگر افراد دفعات نرمال خودارضایی را در طول شبانه روز با فاصله زمانی کوتاه انجام دهند, […]

  پاسخ
  • سلام ، من ۱۴ سالمه و خیلی لاغر هستم و از ۱۲ سالگی خود ارضایی میکردم روزی ، اگه خودارضایی رو بزارم کنار ، بدنم پر میشه و از لاغری در میام؟

   پاسخ
   • سلام به قاکتورهای زیادی بستگی داره ولی اگر خودارضایی رو کنار بزارید بدن شما به حالت قبلی باز خواهد گشت.

    پاسخ
 • […] استمناء نام دارد که با هر بار ارضا شدن و عدم رعایت تعداد دفعات مجاز خودارضایی, مقدار قابل توجهی مواد مغذی از بدن فرد خارج می شود. […]

  پاسخ
 • ابوالفضل عارفخانی
  ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ ۱۷:۵۷

  سلام ببخشید الان من هر هفته یک یا دوبار خودارضایی انجام میدم و وقتی این کار انجام میدم خیلی شاداب با انرژی میشم ولی بدنسازی کار میکنم میگن این کار بده و برای همین یک روزهایی خودارضایی میکنم که تمرین ندارم ۲ در هفته بیشتر اینجام نمیدم میشه بگین بازم ضرر یا مشکلی به وجود نمیاره بعد بگم که رژیم غذایی هم خوبه

  پاسخ
  • سلام
   در کامنت قبلی برایتون بازگو کردم.
   اینکه خودارضایی به شما احساس خوب و شادابی میده دلیل بر انجام این عادت مخرب نیست مثلا من بیام و تریاک بکشم و به خودم بگم که چون بهم احساس خوب میده!!!!؟؟؟؟؟ این طرز تفکر شما ناشی از اعتیاد به خودارضایی است و اگر زودتر ترکش نکنید عوارض این عادت دامن گیر شما خواهد بود.

   پاسخ
   • سلام من یکبار ک سه بار پشت هم خودارضایی کردم رحمم درد کرد و بکوچولو از من خون اومد آیا مشکلی ب پردم رسونده؟

    پاسخ
  • علی حسینی
   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۳۵

   سلام من در روز 2بار خودارضایی میکنم 16سالم هست اشکال ندارد

   پاسخ
  • مهران رحیمی
   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۰۱:۳۵

   سلام من در روز 2بار خودارضایی میکنم 16سالم هست اشکال ندارد

   پاسخ
 • ابوالفضل عارفخانی
  ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ ۱۹:۵۴

  سلام اگه در هفته ۲ بار خودارضایی کنیم و رژیم غذایی مونم خوب باشه بدنسازی هم کار میکنیم ولی روزای که تمرین نمیکنم خودارضایی میکنم بازم مشکل داره و برای عضله سازی مشکل پیش نمیاد ؟ لطفاً جواب بدین

  پاسخ
  • سلام
   به طبع بدن شما بستگی داره و اینکه آیا طبع بدن شما گرم است یا سرد؟ ولی در حالت کلی و نرمال, خودراضایی ماهی دوبار یعنی هر 15 روز یک مرتبه مشکلی نداره و نرمال است. در غیر اینصورت و کمتر از این بازده سبب ایجاد مشکلات جسمی در بدن شما می شود که در حال حاضر قادر به رویت آن نخواهید بود.

   پاسخ
  • سلام.
   آیا موهایی که در دوره خودارضایی ریخته شده،با ترک آن دوباره موها بازمی‌گردد؟

   پاسخ
   • سلام
    به موارد زیادی بستگی داره و اینکه در آزمایشی که توسط مشاور از شما گرفته میشه, میزان هورمون DHT رو ملاحظه می کنند و براساس آن راه حل برای جبران موهای ازدست رفته شما اتخاذ می شود. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای دوری از شنیدن شبهات و پاسخ های اشتباه از دیگران, با شماره های مندرج در سایت برای گرفتن مشاوره ترک خودارضایی اقدام کنید.

    پاسخ
  • با سلام من هفته ای یکبار خود ارضایی میکنم سوال شده برام ک آیا خود ارضایی هفته ای یکبار زورو رو کم میکنه چون مچ انداز کارم بخاطر همون سوال شد اگ بشه لطفا زودتر اطلاع دهید

   پاسخ
 • سلام میگم اکر یهو خود ارزایی رو ترک کنیم ینی اگ کسی هر روز استمناء میکرده و یهو قطعش کنه مشکلی نداره؟؟؟ و اگر 2 بار در ماه یا اصن خود ارزایی نکنیم خیلی خوبه؟؟

  پاسخ
  • سلام
   انسان نمی تونه یک عادتی رو که سالیان سال همراهش بوده رو یکدفعه و با فشردن دکمه, ترک کنه
   شاید یه مدتی بتونید تا یک ماه و یا جند ماه دوام بیاورید ولی رفع عوارض خودارضایی نیازمند به گذشت چندین ماه و عدم انجام خودارضایی است. بنابراین به جای اینکه اقدام به زمان بندی کنید, مشکل رو از ریشه یعنی مسئله ذهنی رو حل کنید.

   پاسخ
 • سلام خود ارضایی اسیب های جبران ناپذیر شدیدی به جسم و روح انسان میزنه
  خودم تجربه شو داشتم و زندگیمو از هم پاشونده
  از طرفی دکترای سرشناس و کاربلد هم به هیچ عنوان تایید نمیکنن
  دین هم که شدیدا مارو از این کار منع کرده
  اونوقت شما رو چه حسابی میگید مفیده؟

  پاسخ
  • سلام ممنون از این سوالتون
   در جواب باید بگیم که از نظر علم روانشناسی و پزشکی, ارضای نیروی جنسی جزئی از طبیعت انسان بوده و اینکه افراد خودارضایی را برای ارضای نیروی جنسی انتخاب می کنند, مشکلاتی را برای این دسته از افراد به وجود می آورد. اگر بخواهم واقعیت را به شما دوست عزیز بگم باید عرض کنم که خودارضایی با تعداد دفعات نرمال(در ماه یک مرتبه) مشکلی رو برای فرد به وجود نمیاره ولی اینکه بهش معتاد بشید, مشکل اصلی اینجاست. اینکه پزشکان این مقوله را رد می کنند به خاطر کم ظرفیت بودن بعضی از افراد در این رابطه است و به دلیل اینکه خودارضایی با عادت همراه هستش و فرد را به مرور زمان درگیر می کنه, به همین خاطر پزشکان عزیز از بیان مباحث جزئی تر به شما دوست عزیز می پرهیزند.

   پاسخ
 • من روزی ۴ یا ۵ بار خودارضایی میکنم دخترم خیلی وسوسه انگیزه برام کل روز هم بی حوصله و كسلم چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام
   ببینید یه موضوعی رو به شما بگم که دوستان دیگه هم در جریان باشن
   خودارضایی یک حالت نرمال و عادی در بدن انسان هستش و برای هرکسی هفته ای یکبار عادی است و برای بعضی دیگر ماهی یکبار عادی تلقی می شود. اما اگر شما دارید خودارضایی رو روزی 4 الی 5 بار در روز تکرار می کنید, در واقع به بدن خود ظلم کرده و بعد از مدتی با عوارض های اون درگیر خواهید بود. پیشنهاد می کنیم که خودتونو تنها نگذارید و اگر راه حل قطعی می خواهید, حتما ازدواج کنید. همچنین می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره ترک خودارضایی برای این منظور کمک بگیرید.

   پاسخ
   • دوست عزیزمون روزی ۵ بار خودارضایی میکنه بعد میگی ازدواج کن ؟ خیلیا بعد از ازدواج هم باز خود ارضایی میکنن چون فرق داره یجور عادته که باید کنار گزاشته بشه .هزاران متاهل داریم الان که همچنان خودارضایی هم میکنند

    پاسخ
  • باید ب هم کمک کنیم

   پاسخ
 • محمدحسین
  ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۱۸:۳۴

  سلام.
  سوال پرسیدم که اگه ترکش کنم موها دوباره رشد میکنند؟
  منظورم این بود که امکان رویش دوباره مو از ریشه وجود داره؟

  پاسخ
  • سلام
   بعد از اینکه 8 ماه از مدت ترک خودارضایی تون سپری شد, فولیکول های موی سر که با خودارضایی تضعیف شده بودند, رشد می کنن. برای اثبات این حرف بنده, جلوی آینده بایستید و با چشمای خود ببینید که موهای ریزی مانند کرک مابین موهای سرتان وجود دارد و در واقع با ترک خودارضایی و تغذیه پروتئینی که در دوره ترک خودارضایی به آن اشاره کرده ایم, موهای سرتان مجدد رشد می کنند.

   پاسخ
   • سلام من وقتی خودارضایی میکنم تخمدانم درد میگیره بعد ول میکنه
    چیکار کنم خوبه شه

    پاسخ
  • سلام ببخشید من هر چهار روز یکبار خود ارضایی میکنم راهی برای جبران انرژی حدر رفته وجود داره؟

   پاسخ
 • سلام اقا یکی جواب منو بده من روزی دوبار انجام میدم یعنی هر روز تقریبا یه سالی میشه خیلی شدید شده قبلا زیاد مهم نبود الان از لحاض جسمی واقعا از بین رفتم واقعا میشه گفت ۱۵کیلو کم کردم میشه لطفا بگین در هر بار انجام این کار چه مقدار پروتعیین و مواد معدنی خارج میشع و چرا انجام زیادش واقعا مانع رشد وزن و عضله میگیره

  پاسخ
 • احساس میکنم بیضه هام واقعا کوچیک شدن و الت تناسلیم دیگه مث قدیم محکم و استوار نیست

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم حدود یک ساعت قبل انجام بدنسازی اگر خودارضایی کنم ضرر داره؟

  پاسخ
  • سلام
   به موارد زیادی بستگی داره و برای کسب اطلاعات بیشتر باید اقدام به رزرو مشاوره کنید ولی در حالت کلی; انجام خودارضایی سبب تخلیه انرزی شما میشه و غالبا توانایی شما برای تمرین های بدنسازی با بی حوصلگی و کمبود انرژی همراه است.

   پاسخ
 • من قبلا مشروبات الکلی خیلی استفاده میکردم و خود ارضایی روزی یکبار یا یکی درمیون میکردم و پیشونیم بلند شده و جلوی موهام ریخته ایا میشه که مال خود ارضایی بوده ؟
  من الان خود ارضاییم رو به هفته ای دو بار رسوندم و مشروب رو به ماهی یکبار ، بدنسازی هم شروع کردم ایا به بدن سازیم و بدنم این الگو اسیب میزنه؟

  پاسخ
  • سلام
   تعداد دفعات نرمال برای شما, ماهی دوبار هستش و اگر کمتر این زمان اقدام به خودارضایی کنید, باید با عوارض خوداراضایی دست و پنجه نرم کنید. در ضمن مصرف مشروبات الکلی می تونه عامل تحریک کننده برای تحریک شما به خودارضایی محسوب بشه ولی اگر تعداد دفعات نرمال خوداراضایی رو رعایت کنید, ریزش مو قابل حل خواهد بود.(در مشاوره ترک خودارضایی غالبا دوستان را برای گرفتن آزمایش dht سوق می دهیم که با گرفتن این آزمایش, از هورمون های بدن و نقش آن در ریزش مو باخبر می شوند)

   پاسخ
 • سلام
  من ۱۸ سالمه و خودارضایی باعث شده موهام یکم بریزه.اگه ترکش کنم موهام دوباره جاش درمیاد؟و چقدر طول میکشه؟

  پاسخ
 • خود ارضایی هر چند وقت یک بار ضرر ندارد؟

  پاسخ
  • سلام
   طبع بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوته و باید مشاوره بگیرید
   در حالت کلی ماهی دوبار یک حالت نرمال و عادی محسوب می شود.

   پاسخ
 • سلام من در هفته دو بار خودارضایی میکنم و تو خونه، هم ورزش میکنم هر روز آیا تاثیری بر روی بدن هم دارد

  پاسخ
 • سلام، ترک خودارضایی پس از چند سال بصورت کامل ویکباره امکانپذیر وشدنی هست؟در صورت که کسی بخواد بصورت تدریجی و مرحله ترکش کنه مثلا با هفته یک بار شروع به ترک کنه بصورت تقریبی و حدودا عوارض این کار چقدر طول میکشه تا برطرف و رفع بشه؟

  پاسخ
  • سلام
   باید در قدم های اول به صورت کم کم و تدریجی اقدام به فاصله انداختن مدت زمان خودارضایی کنه و اگر فرد بتواند به ماهی یکبار برساند, عوارض خودارضایی به تدریج و با گذشت 8 ماه از بدن دفع می شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشیم من ۱۳ سالم هست و من روزی یک بار خودارضایی میکنم میخاستم ببینم که من ۱۳ سالم هست مزايا و معایبی داره

  پاسخ
 • سلام خسته نباشیم من ۱۳ سالم هست و من روزی یک بار خودارضایی میکنم میخاستم ببینم که من ۱۳ سالم هست مزايا و معایبی داره

  پاسخ
 • بگید مزایا و معایب رو لطفا

  پاسخ
 • سلام من ۱۳ سالم هست و من هر روز خود ارضایی میکنم میشه مزایا ومعایبش رو به من بگیین

  پاسخ
 • ببخشید بابت این همه پیام فکردم نیومدن معذرت میخام

  پاسخ
 • سلام ببخشید اگر بعد از خودارضایی آب منی خودمو بخورم عوارض کم شدن پروتئین و ویتامین بدن رفع میشه؟
  چون از مزه آب منی خودم و دیگران خوشم میاد

  پاسخ
 • علی آلت زاده
  ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ ۰۳:۴۸

  سلام جناب
  من از ده سالگی شروع به خود ارضایی کردم و الان سی و یک سالمه
  و متاهلمم
  من زود انزالییی شدیدی دارم و در هنگام شروع رابطه جنسی با همسرم نمتوانم خودم را کنترل کنم و ارضا میشوم
  آیا دلیل آن زود شروع کردن خودارضاییست؟
  راه حلی یرای ترک این مشکل وجود دارد؟
  خودارضایی باعث ریختن مو و ضعیف شدن چشمای بنده شده است
  به روانپزشک مراجعه کردم و گفت که احتمالا کور میشوی
  من واقعا پشیمان نیستم و حال آن خودارضایی ها به اینها می ارزد تا میتوانید بزنید

  پاسخ
  • خوده خود ارضایی باعث نشده پورن باعث زود انزالی میشه

   اگه در سنای پایین تر با فیلم پورن خودتو ارضا میکردی مشکلش از اونجا نشات میگیره

   پاسخ
 • این که میگن وایی الان خود ارضایی کنید رو ذهنتون تاثیر میزاره مغز و جسمتون‌نابود میشه درست نیست
  با یک مثال ساده اینو بیان میکنم
  انسان وقتی گرسنه میشه غذا میخورده
  وقتی تشنه میشه آب مینوشه
  وقتی دستشویی داره میره و خودشو تخلیه میکنه
  نیاز جنسیم همینه

  اولا خوده خود ارضایی ضرر نداره فیلم پورن باعث میشه شدم عدم تمرکز رو تجربه کنید

  برای کسایی که بدنسازی کار میکنن اگر فکر میکنن با نگه داشتنه خودشون و خالی نکردن تستستورون بدنشون زورشون زیاد میشه و عضله ی بیشتری بدست میارن سخت در اشتباهن بدنشون باید به صورت منظم و حساب شده خالی شه تا بدن تستستورون جدید بسازه که اصلا هم ضرر نداره ولی معمولا توصیه میشه قبله باشگاه خود ارضایی انجام نشه و مهم تر از اون حالت وسواس گونه پیدا نکنه

  برای کسایی که میگن خود ارضایی رو ترک کنین باید بگم این یک نیاز طبیعیه در بدن شما نمیتونی غذا خوردن رو ترک کنی ولی میتونی حساب شده غذا بخوری 
  حالا یکی خود ارضایی میکنه یکی با پارتنرش سکس میکنه همش بستگی به خوده فرد و انتخابش داره
  پس یا خودتونو ارضا نکنین یا اگر ارضا میکنین ازش لذت ببرین و حس گناه رو دور بندازین

  پاسخ
  • دوست عزیزی که خود ارضایی رو با گشنگی و غذا خوردن یا تشنگی و اب خوردن تشبیه کردی این کامل اشتباه هست نیاز جنسی باید با رابطه جنسی با جنس مخالف رفع بشه نه با خود ارضایی شما وقتی گشنته نمیری گوشت مرده یا خام‌بخوری یا وقتی تشنت هست بری از جوب اب بخوری وقتی نیاز جنسی هم داری باید از راهش برطرف بشه وگرنه مشکلات فراوانی داره روانی و جسمی مشکل ایجاد میکنه تو رابطه جنسی مشکل ایجاد میکنه همونطور که اگه غذا یا اب خوردن رو با گوشت خام و خراب و اب بجن برطرف کنیم‌بعد چند وقت نابود میشیم یه سر یرو تیمارستان ببین چند نفر به دلیل خود ارضایی بستری شدن یا برو پیش متخصص ببین چندین نفر به خاطر خود ارضایی تو زندگی زناشویی به مشکل خوردن و نمیتونن رابطه سالمی داشته باشن و زود انزالی شدید دارن و به خاطر رفع این نقص به اعتیاد رو میارن و بد از بد تر‌میشه با سپاس

   پاسخ
 • واقعا لطف میکنید جواب بدید من قبل از اینکه خود ارضایی کنم خیلی چاق بودم و الا حدود چند ساله که خیلی لاغر تر شدم و از این اندام راضیم دوست ندارم دوباره چاق بشوم میترسم اگر ترکش کنم دوباره به حالت چاقی برگردم یا نه همین حالت باقی میمانم

  پاسخ
  • سلام
   لاغر شدن شما ربطی به خودارضایی ندارد

   پاسخ
  • سلام
   من 14 سالم هست و روزی 2 بار هم خود ارضایی انجام میدم و ورزش کشتی رو هم دنبال میکنم در سنگین وزن بصورت حرفه‌ای خود ارضایی تاثیر ورزش من داره؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من ۱۶ سالمه یه مدت خیلی خود ارضایی میکردم چند وقته ترک کردم بار اول بعد از دوهفته خودارضایی به صورت خودکار بدون دخالت من اتفاق افتاد بعد شد هفته ایی یک بار چون دوباره شروع به دیدن پورن کردم ولی بازم خودم دخالتی نداشتم الان بعد از اخرین بار ۵ روز میگزره و خودم تو خود ارضایی دخالت داشتم مشکلی داره یا نه (خوردن قرص های ویتامین کمک جبران سریع تر میشه )

  پاسخ
 • سلام من ۱۴ سالمه و سه هفته بود خودارضایی نکرده بودم ولی بعد سه هفته این کارو کردم
  و بدنسازی و فوتبال میرم ضرر داره برای این دو ؟

  پاسخ
 • سلام من 16سالمه من بالای 3یا4ماه است خودارضایی نکردم و موقع خواب.زود انزال، میشود اون هم موقع صبح اگر من بخواهم خود انزالی نکنم فقط موقع خواب بیاد خطر ساز که نیست .ممنون تون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام
  من الان طمع بر خود ارضایی دارم و ۲ سال هست که انجام ندادم و میدونم اگر یکبار دیگه این کار رو انجام بدم این طمع می‌خوابه و دیگه هیچ وقت انجام نمیدم حالا میخواستم ببینم که آیا با این حال باز هم گناه کبیره هست ؟

  پاسخ
 • .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست