دفعات نرمال خودارضایی

folder_openمطالب خودارضایی
commentبدون دیدگاه
دفعات نرمال خودارضایی در زنان و مردان

بسیاری از ما به صورت نرمال در دوران نوجوانی شروع به انجام خودارضایی کرده ایم و از بیان تعداد دفعات انجام آن به دیگران خودداری می کنیم چرا که از صحبت در رابطه با استمناء شرم و خجالت داریم. در واقع استمناء یک فعالیت جنسی بسیار طبیعی و سالم بوده که بیشتر مردم ممکن است آن را یک معضل بدانند، اما تعداد کمی از آن ها واقعاً از فواید خودارضایی اطلاع دارند. بسیاری از باورهای غلط در مورد آن شنیده می شود همانند ریزش مو، کوچک شدن اندام تناسلی و بسیاری موارد دیگر. آیا واقعا این موارد گفته شده صحت دارد و اگر این موارد درست است, پس هر چند روز یکبار باید خودارضایی انجام شود؟ تا انتها همراه ما باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

خودارضایی چیست و هر چند روز باید انجام شود؟

امروزه بسیاری از افرادی که درگیر بیماری استمناء هستند, این سوال را از پزشکان مربوطه می پرسند که تعداد دفعات نرمال خودارضایی هر چند روز یکبار بوده و آیا تکرر استمناء سبب اعتیاد می شود. تمامی این سوالات شاید برای شما نیز که در حال خواندن این مقاله هستید, پیش آمده باشد. در پاسخ به مباحث باید بگوئیم که خودارضایی یک فرآیند فیزیولوژیکی طبیعی است که توسط انسان انجام شده و این عادت مختص به یک نسل نبوده و گاها افراد سن بالا نیز دچار این عارضه هستند. طبق گفته پزشکان این حوزه, استمناء روشی امروزی برای آرام کردن هیجانات جنسی است و معمولا برای هر فردی مدت زمان آن متغیر خواهد بود اما باید توجه کنید که هر چند روز باید خودارضایی انجام شود.

خودارضایی چیست

در واقع خودارضایی روشی تسکین دهنده برای دستیابی به لذت جنسی بوده و این فرآیند توسط خود فرد انجام شده که در آن اندام تناسلی را با روش های مختلف مورد تحریک قرار می دهند. این فعالیت زمانی انجام می شود که فرد تمایل زیادی به لذت جنسی داشته و سپس با تحریک نواحی مختلف بدن خود سعی در رسیدن به ارگاسم دارد. شاید این سوال را بپرسید که افراد چرا به این بیماری مبتلا می شوند و آیا انجام آن برای مدت طولانی اعتیاد آور است. پاسخ روشن و واضح است. خودارضایی نقش مهمی در رشد جنسی داشته و افراد به دلایل زیادی مانند: رفع تنش، لذت بردن، برخورد با چالش فکری و… به این بیماری مبتلا می شوند. براساس مطالعات انجام شده در کشور امریکا,  بین نوجوانان 14 تا 17 ساله، حدود 74 درصد از مردان خودارضایی می کنند و بسیاری از ادیان دیدگاه های متفاوتی در مورد این عارضه دارند. برخی آن را از نظر روحی و روانی مضر دانسته و برخی دیگر به خاطر اعتیاد خطرناکی که ممکن است دچار آن شوید, منع شده است.

دفعات نرمال خودارضایی در زنان و مردان

شاید ندانید ولی خودارضایی روزانه ممکن است برای برخی از مردان عادی بوده باشد و در حالی که برای برخی دیگر بیش از حد تلقی شود. بسیاری از روانپزشکان معتقدند; تا زمانی که خودارضایی بر سطح انرژی کلی شما تأثیری نداشته باشد و بر زندگی و فعالیت های روزانه شما اثر مخربی برجای نگذارد، می توانید آن را انجام دهید. اما باید بدانید که طبق گفته های 99 درصد افرادی که از خودارضایی پشیمان شده اند, انجام استمناء سبب ایجاد عادت در افراد شده و بعد از مدتی با هرگونه چالش فکری و ذهنی, علاقه شدیدی به خودارضایی پیدا خواهید کرد. بگذارید با این مثال برایتان توضیح دهم; فرض کنید که یک چاقوی تیز و برنده ای را دارید شما نمی توانید بگوئید که چون این وسیله خطرناکی است پس نباید از آن استفاده کرد و چون وسیله ای کاربردی است پس باید بی احتیاطی کرد. ببینید دوستان; خودارضایی نیز همانند لبه تیز چاقو است. اگر مراقب نباشید بعد از مدتی همانند بسیاری از افراد درگیر این عارضه, به این بیماری اعتیاد پیدا خواهید کرد و در آن موقع کار برای ترک تضمینی خودارضایی بسیار سخت تر و دشوار می شود.

تعداد دفعات نرمال خودارضایی در زنان و مردان

تیتر دیلی میل, پژوهشگر این حوزه در رابطه با تعداد دفعات نرمال خودارضایی چنین گفتند ” انزال 2 بار در ماه به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان کاهش می دهد”. هیچ رویکرد واحدی برای خودارضایی وجود ندارد اما اینکه یک مرد چقدر باید استمناء کند, بستگی به سن، میل جنسی، استاندارد زندگی و فرهنگ یا جامعه ای دارد که در آن اقامت دارند.

چگونه خودارضایی را متوقف کنیم

با توجه به مطالب فوق این نتیجه حاصل می شود که خودارضایی یک روش بسیار معمول و طبیعی است و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی در انجام این فعالیت دیده نشده است. در عوض, استمناء فواید سلامتی زیادی دارد اما اگر کسی به آن معتاد شود, می تواند سلامت و زندگی روزمره فرد را با اختلال واقعی مواجه سازد. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه خیلی دیر شود، اعتیاد به این عادت را ترک کنید. در اینجا چند نکته مهم در مورد چگونگی ترک خودارضایی آورده شده است:

  1. خود را سرگرم کنید: مشغول نگه داشتن خود به کاهش فرصت خودارضایی کمک می کند. پیدا کردن برخی از فعالیت های مناسب مانند یوگا, ورزش, خواندن کتاب یا کشف هر سرگرمی جدید سبب حواس پرتی نسبت به این عادت می شود.
  2. یک درمانگر خوب پیدا کنید: اگر تمام اقدامات را انجام داده اید و هنوز نمی توانید خودارضایی را متوقف کنید، بهترین زمان برای ملاقات با یک مشاوره برای ترک خودارضایی است که قطعا به شما کمک می کند تا از این اعتیاد رهایی پیدا کنید.
  3. تماشای فیلم‌های بزرگسالان و +18 را متوقف کنید: حذف این فیلم‌ها یا سریال‌ها به کاهش فعالیت خودارضایی کمک می‌کند زیرا ممکن است احساس جنسی شما را افزایش دهد. بنابراین، بهتر است تماشا نکنید.

سوالات متداول بسیار از افراد در رابطه با خودارضایی

در ادامه در رابطه با سوالات شما که بسیار متداول و پرتکرار است, پاسخ خواهیم داد.

خودارضایی بیش از حد چه اتفاقی می افتد؟

خودارضایی امن ترین شکل رابطه جنسی از نظر جسمی و همچنین احساسی برای افراد مجرد است. با این حال, استمناء مکرر سبب می شود تا بدن شما به انجام این عادت عکس العمل منفی نشان داده و بعد از مدتی, عوارضی همچون کم پشت شدن مو, بی انگیزگی برای انجام کارهای روزمره, کاهش استقامت بدن در شرایط دشوار, کدر شدن پوست زیر چشم, کم سو شدن بینایی, ابتلا به بیماری های مقاربتی و دیگر امراض طبیعی همچون سرطان پروستات و… می شود.

هر چند روز باید خودارضایی انجام شود؟

به طور نرمال, افراد مختلف با تعداد دفعات مختلف اقدام به خودارضایی می کنند. برخی روزی یک بار برخی دو بار در روز و برخی هفته ای یک بار استمناء می کنند. ببینید دوستان; اساس خودارضایی مشکلی ندارد و مسئله اصلی در مدت زمانی است که انجام می دهید. برای مثال اگر شما بیش از حد غذا بخورید چه می شود؟ آیا سریعا بدن شما به این اقدام شما عکس العمل نشان نمی دهد؟ آیا باز هم به پر خوری ادامه می دهید یا طبق تجربه دیگر این عمل را تکرار نمی کنید. بنابراین اگر واقعا به خودارضایی نیاز دارید(از روی تفریح و بیکاری این کار را انجام ندهید) هفته ای یکبار مشکل ساز نخواهد بود ولی حواستان باشد که تبدیل به عادت در شما نشه که بعدا هفته ای دوبار بشه!

عوارض خودارضایی روزانه در مردان و زنان

به طور کلی خودارضایی منجر به عوارض جانبی مرتبط با سلامتی نمی شود ولی اگر تبدیل به عادت روانه برای شما شود, آنگاه منتظر عواقب جدی آن همچون اختلالات روانی, عدم تعادل در زندگی روزمره, حواس پرتی و… باشید.

عوارض خودارضایی درمردان و پسران

آیا بدنسازان خودارضایی می کنند؟

از آنجایی که خودارضایی و بدنسازی تأثیر مستقیمی بر یکدیگر ندارند اما برخی معتقدند که به آن ها کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند. در واقع این موضوع کاملا بستگی به فرد دارد که بخواهد بعد از تمرین خودارضایی انجام دهد یا قبل از تمرین.

آیا خودارضایی باعث افزایش وزن می شود؟

خودارضایی روی فرم بدن مردان تاثیری دوسویه دارد یعنی انجام استمناء نیازمند به انرژی بالا بوده و در نتیجه سبب سوزاندن کالری در بدن فرد خواهد شد. بنابراین خودارضایی بستگی به مدت زمان انجام آن دارد که بر روی فرم بدن و افزایش وزن شما تاثیر بگذارد.

آیا خودارضایی شما را ضعیف تر می کند؟

خودارضایی شما را ضعیف نمی کند بلکه حس گناهی که بعد از انجام آن به شما دست می دهد, سبب ضعف روانی و سپس تضعیف جسمی شما می شود. در واقع ضعیف شدن بدن ناشی از خودارضایی به خاطر اعتیادی است که شما به این عارضه دارید و اگر به صورت تکرر انجام نشود, تضعیف بدن وجود ندارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست