اثرات خودارضایی بر مفاصل

folder_openمطالب خودارضایی
comment1 دیدگاه
اثرات خود ارضایی بر مفاصل

کمبود ویتامین روی از طریق استمناء, سبب بروز مشکلات جدی بر مفاصل و ستون فقرات افراد شده که این معضل در آینده فرد را با مشکلات کمردرد و زانو درد همراه می سازد. تا انتهای این مقاله همراه وبسایت لذت ترک باشید تا در ارتباط با اثرات خودارضایی بر مغز, استخوان بندی و مفاصل بدن صحبت کنیم.

اثرات خود ارضایی بر مفاصل های بدن

یکی از اثرات مضر و مخرب خودارضایی بر مفاصل و همچنین سیستم مغزی, کاهش ویتامین روی است. این ماده ارزشمند یعنی روی در ترشحات مخاطی به عنوان بزاق در اجزای گوارشی ترشح شده و از طریق چرخه انتروپانکراس بازیافت یا تولید مثل می شود. رشد سیستم اسکلتی بدن از طریق ویتامین روی و چرخه انترو پانکراس سبب کلاژن سازی در بدن می شود. کلاژن ماده اصلی برای تسریع رشد استخوان ها، دندان، رباط ها، غضروف, تاندون و همچنین استحکام پوست و عروق بوده که کمبود آن با انجام خودارضایی مکرر, سبب اختلال در عملیات سوخت و ساز و متابولیسم بدن می شود.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد از رابطه بین درد مفاصل همچون زانو درد و کمردرد ناشی از خودارضایی اطلاعات دقیقی ندارند چرا که ارتباط بین کلاژن سازی و رشد مفصل را نمی دانند. در واقع کلاژن ماده ای است که برای ادامه فعالیت در بدن, به ویتامین روی, کلسیم, منیزیم, فسفر, پروتئین ها و سایر مواد معدنی نیازمند است. بنابراین، کمبود ویتامین ها با انجام خودارضایی بدن فرد را با ناهنجاری در رشد و عملکرد رباط، استخوان، ستون فقرات یا مفاصل همراه می سازد.

روش های درمان خودارضایی

کاهش تدریجی انرژی جسمانی بدن, از مهمترین پیامدها و مضرات استمناء است که در اغلب اوقات جبران خودارضایی را با مشکلات زیادی همراه می سازد. در واقع اگر افراد دفعات نرمال خودارضایی را در طول شبانه روز با فاصله زمانی کوتاه انجام دهند, تاثیر آن را بر روی مفاصل, کمر, ستون فقرات و …. بروز پیدا کرده و فرد را با درد مفصل مواجه خواهد کرد. به همین دلیل در هر شرایطی که هستید باید تصمیم خود را برای ترک این عادت مخرب بگیرید چرا که عوارض جبران ناپذیری را در آینده برای شما رقم می زند. در ادامه شما را با روش های درمان خودارضایی آشنا می کنیم که فراگیری آن سبب ترک تدریجی استمناء خواهد شد. این موارد عبارتند از:

 1. نخستیم مرحله برای ترک تضمینی خودارضایی, اعتقاد و ایمان به خداوند برای درمان این عادت مخرب است. بنابراین با توکل به خدای مهربان و دوری از یاس و ناامیدی, تصمیم خود را برای ترک استمناء بگیرید.
 2. سعی کن در هنگام خوابیدن, به صورت شکم پر نباشی و حدالامکان به صورت دمر نخوابید.
 3. هیچ وقت خود را سرزنش نکنید که چرا اراده ام تضعیف شده بلکه به خود امید بده که دوباره شروع می کنم.
 4. لباس های تنگ و چسبناک نپوشید.
 5. به مناظر و تصاویر تحریک کننده نگاه نکنید.
 6. بعد از استمناء حتما از تغذیه مناسب برای جبران خودارضایی کمک بگیرید چرا که عوارض جسمی را در بدن شما کاهش می دهد.
 7. اگر مذهبی هستید, می توانید از ذکر و دعا برای ترک خودارضایی کمک بگیرید و از خداوند بخواهید تا شما را در ترک این عادت مخرب راهنمایی کند.
 8. قبل از خواب سعی کنید که مثانه خود را خالی کنید.
 9. از دست زدن به اندام تناسلی و یا مالش آن خودداری کنید.
 10. ورزش روزانه را در برنامه خود بگنجانید.
 11. سعی کنید در مکان های خلوت, خود را تنها نگذارید.

Related Posts

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست