آیا خود ارضایی روزه را باطل می کند

folder_openمطالب خودارضایی
commentبدون دیدگاه
آیا خودارضایی روزه را باطل می کند؟

خودارضایی یا استمناء, یکی از گناهان کبیره است و اگر کسی در ماه مبارک رمضان و در هنگام روزه بودن, اقدام به خودارضایی کنید, سبب باطل شدن روزه و دادن کفاره می شود. اما سوال اصلی این است که آیا خودارضایی در خواب روزه را باطل می کند یا خیر؟ پاسخ به این سوال را در این مقاله پسخ داده ایم.

آیا خودارضایی یا استمناء سبب باطل شدن روزه می شود؟

آیا استمناء سبب باطل شدن روزه می شود

یکی از مخاطبان در وبسایت لذت ترک این سوال را از ما پرسید که آیا خودارضایی یا استمناء سبب باطل شدن روزه می شود؟ در ادامه سعی می کینم پاسخ صحیح به آن دهیم.

بنده پسری 25 ساله هستم که سالیان سال و همیشه ماه های مبارک رمضان اقدام به روزه گرفتن می کردم. اما اکنون چند سالی است که به بیماری و عادت خودارضایی مبتلا شده ام و گاها در خواب ارضا می شود. هر کاری را انجام می دهم, نمی توانم آن را ترک کنم. حتی وقتی که در طول روز, روزه بودم اقدام به استمناء و خودارضایی می کردم و آگاهی از کار خود نداستم که خودارضایی منجر به باطل شدن روزه می شود. از شما خواهش می کنم من را راهنمایی کنید که آیا خودارضایی روزه را باطل می کند یا خیر؟ و اگر اینگونه است, حکم شکستن روزه با خودارضایی یا استمناء چه می باشد؟

در پاسخ به شما دوست عزیز باید بیان کنیم که اگر انسان در حالت روزه به صورت عمدی و آگاهانه اقدام به استمناء کند که سبب خارج شدن منی از بدی وی شود, روزه اش باطل است. حتی در اغلب اوقات علاوه بر ادای قضای روزه, کفاره هم بر وی واجب می شود. کفاره آن نیز این گونه است که به مدت 60 روز باید روزه مجدد گرفته شود و اگر توانایی روزه را نداشته باشید, باید به 60 نفر غذا و طعام داده شود. یک جنبه دیگری نیز وجود دارد و آن این است که اگر انسان به صورت ندانسته اقدام به استمناء کند یعنی آگاهی از باطل کردن روزه نداشته, در صورتی که یقین بر احتمال باطل شدن روزه داشته باشد, روزه اش صحیح و جایز است.

مطلب مرتبط: اسم غسل خودارضایی چیست؟

سخن آخر

همانطور که در موارد بالا نیز اشاره کردیم; انجام خودارضایی به صورت اعتیاد وار حرام و گناه کبیره محسوب می شود و علاوه بر عوارض دنیایی, عواقب اخروی نیز به همراه دارد. این موضوع به حدی است که گاها ضررهای جسمی زیادی را بر بدن افراد وارد کرده و روح فرد را با افسردگی, کمبود عزت نفس و… همراه می سازد. بنابراین کسی که به مدت زیاد مرتکب خودارضایی شده, بر او واجب است که توبه کرده و از درگاه خداوند طلب بخشش گناهان و دعا برای ترک خودارضایی کند. در صورتی که توانایی شما برای ترک این عادت مخرب غیر ممکن بود, می توانید از مشاوران ما در کلینیک لذت ترک برای رفع خودارضایی اقدام کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست