اسم غسل خودارضایی چیست؟

folder_openمطالب خودارضایی
comment27 دیدگاه
اسم غسل خودارضایی چیست

بسیاری از افرادی که درگیر استمناء هستند این سوال برای آن ها پیش می آید که آیا خودارضایی نیازبه غسل دارد؟ و اگر اینگونه است, اسم غسل خودارضایی چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم که به تک تک سوالات دینی شما در این زمینه پاسخ دهیم تا تمامی شبهات و ابهامات ذهنی شما در این زمینه به پایان برسد. بنابراین تا انتها ما را همراهی کنید.

استمناء چیست و چه عوارضی دارد؟

یکی از انحرافات جنسی که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان درگیر آن هستند, استمناء نام دارد که چه از لحاظ مذهبی و چه روانشناسی، انجام آن منع شده است. همانطور که می دانید در دین اسلام و دیگر ادیان مذهبی، خود ارضایی از جمله انحرافات جنسی بوده که به صورت کامل و اساسی گناه محسوب می‌شود چرا که فرد بدون شریک جنسی و به صورت نامشروع اقدام به ایجاد ضررهای جبران‌ناپذیر و عوارض نامطلوب به بدن خود کرده که بعد از مدتی فرد را با آسیب‌های فراوانی همراه خواهد ساخت. شاید این سوال را از خود بپرسید که دلیل این امر چیست و چرا این نیاز طبیعی ممنوع شناخته می شود و پاسخ این سوال به طور قطع عوارض های جبران ناپذیر خودارضایی است که فرد را در آینده با مشکل روبرو می سازد. زمانی که شما اقدام به خودارضایی می کنید, مقدار زیادی انرژی و مواد معدنی توسط این عادت مخرب از بدن شما خارج شده و تداوم روزمره آن سبب می‌شود تا انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزمره را نداشته باشید. عوارض های رایجی که می توان برای بیماری خودارضایی نام برد عبارتند از:

خودارضایی و عوارض آن

 1. یکی از رایج‌ترین پیامدهای بیماری خودارضایی ترشح هورمون دی هیدروتستوسترون در کف سر می باشد که به موجب آن سبب ترشح بیش از اندازه چربی در لایه های زیرین پوست سر را به دنبال دارد. ادامه این روند تنفس موهای سر را با مشکل همراه ساخته و در نتیجه فرد بیمار را به مراتب و به صورت تدریجی با ریزش مو مواجه می کند. این موضوع برای همه متفاوت بوده و بسته به مدت زمان انجام استمناء فرق می کند. معمولاً افرادی که بالای چند سال در حال انجام خودارضایی هستند به مراتب و به صورت آرام آرام این دسته از عوارض های پنهان برای آن ها نمایان می شود.
 2. مورد رایج بعدی که شاید شما نیز جزء آن دسته باشید، درد ستون فقرات و انقباض عضلات لگن می باشد که غالباً دلیل اصلی آن انجام استمناء است. بسیاری از افراد درک درستی نسبت به این موضوع ندارند و نمی دانند که علت کمردرد بعد از خود ارضایی چیست و هزینه های فراوانی می کنند ولی در نهایت دلیل آن را نخواهند فهمید. در واقع فردی که مدت طولانی اقدام به استمناء می کند، باید منتظر چنین عواقب جبران ناپذیر باشد چرا که طبیعت این عادت مخرب همراه با عوارض خواهد بود.
 3. بی حوصلگی و کاهش انگیزه برای انجام کارهای روزمره از دیگر عوارض خودارضایی است که متاسفانه بسیاری از افراد درگیر این معضل به آن مبتلا می‌شوند. اگر شما نیز همانند اغلب قشر جوان جامعه درگیر این بیماری هستید, باید به شما عرض کنیم که هرچه زودتر نسبت به ترک خود ارضایی اقدام کنید چرا که به زودی عوارض این بیماری به سراغ شما نیز خواهد آمد.

غسل خودارضایی چیست؟

عادت استمناء معمولا با تحریک اندام های خصوصی به واسطه اعتیاد ذهنی انجام می شود که  در بسیاری از ادیان بالخصوص شریعت اسلام, بعد از اینکه فردی دچار جنب شود, باید بلافاصله باید اقدام به غسل خود ارضایی نماید. در واقع اگر فرد بخواهد نماز یا روزه خود را بجا آورد, باید غسل بعد از خودارضایی را انجام دهد. سوالات زیادی را از اغلب افراد داشته ایم که اسم غسل خودارضایی چیست و غسل جنابت در زنان, مردان, دختران و پسران مجرد چگونه است؟ در پاسخ باید گفت که جواب درست غسل جنابت است و هر فردی که چه بصورت ناخودآگاه و چه بصورت عمدی اقدام به استمناء کرده, باید اقدام به تطهیر خود به واسطه غسل بعد از خودارضایی کند.

آیا خودارضايی غسل دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را از کلینیک لذت ترک می پرسند که آیا خودارضایی نیاز به غسل دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوئیم که با استمناء, مایع منی به صورت غیر طبیعی از بدن خارج می شود و طبق گفته منابع بزرگ دینی همچون قرآن کریم و دیگر ادیان مذهبی، هر روش و یا راهکاری که به صورت نامشروع سبب ارضای میل جنسی افراد شود, حرام تلقی شده و گناه بزرگ شمرده می شود. در این میان تمام امامان و پیامبران نیز بر همین موضوع اتفاق نظر داشتند که هر عاملی به غیر از ازدواج مورد لعنت و نفرت خداوند قرار خواهد گرفت و با توجه به این موارد و همچنین روایت معصومین انجام استمناء از اساس حرام بوده و بنابراین نیازمند به غسل خودارضایی می باشد.

آیا بعد از خودارضایی باید غسل کنیم
یکی از سوالات رایج که غالباً مردان و زنان ازخود دارند این است که اگر آمیزش جنسی با جنس مخالف صورت بگیرد ولی در نهایت منجر به ارضای نیروی جنسی یا ارگاسم نشود، آیا باز هم نیازمند به انجام غسل جنابت خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ به این موضوع باید بگوییم که چه در خواب باشید و چه در بیداری، هرگونه مالش اندام های تناسلی برای مدت زمان کوتاه اگر منجر به خروج منی از بدن نشود، نیازمند به انجام غسل نخواهد بود.
این موضوع حتی در زنان نیز صدق می کند, در صورتی که لباس زیرشان مرطوب و یا خیس نشده باشد، نیازمند به انجام غسل جنابت نخواهد بود چرا که شرط اولیه انجام غسل برای افرادی که درگیر بیماری خودارضایی هستند، مرطوب یا خیس شدن البسه و لباس های زیر می باشد.

مطلب مرتبط: دعای ترک خودارضایی

به طور کلی ترک تضمینی خودارضایی نیازمند به اراده قوی و انگیزه بالایی خواهد بود چرا که با یک بار انجام ندادن آن نمی‌توان که از شر این عارضه خاموش نجات پیدا کرد. طبق شواهدی که تاکنون از جوامع بشری بدست آمده، افرادی که درگیر مواردی همچون تفریح, ورزش, سرگرمی های مختلف, دوری از تنهایی و… هستند, به صورت خیلی راحت و آسان می توانند اقدام به ترک خودارضایی کنند. پیشنهاد می کنیم تصمیم خود را گرفته و بدانید که استمنا بدون عوارض نبوده و صد در صد شما را در آینده درگیر خسارات جانی خواهد کرد.

غسل بعد از خودارضایی چگونه است؟ 

غسل جنابت بعد از خودارضایی در مردان و زنان چگونه است

اکنون نسبت به حکم شرعی استمناء دختر و پسر درک درست پیدا کرده اید که خودارضایی از اساس مشکل دار بوده و حتی قرآن کریم نیز از آن به عنوان منفورترین اعمال و حتی گناه بزرگ یاد می کند. معمولاً افرادی که اقدام به انجام این عمل ناشایست و حرام می کنند، باید بدانند که خودارضایی غسل جنابت دارد. مراحل انجام غسل خودارضایی به صورت ترتیبی یا ارتماسی بوده که در ابتدا فرد باید به صورت قلبی نیت کرده و از انجام کار اشتباه خود احساس پشیمانی داشته باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند که با گفتن زبانی مراحل غسل انجام می شود ولی باید بگوئیم که اینگونه نیست. در مرحله بعد باید سر و گردن خود را در مورد شستشو قرار داده و و سپس سمت راست بدن را از بالا به پایین و بعد از آن سمت چپ را به همین ترتیب با آب بشوئید. اما در صورتی که نیت شما به صورت غسل جنابت ارتماسی باشد باید به یکباره تمامی بدن خود را به زیر آب فرو برده و یا حتی می توانید با شیرجه زدن در استخر یا حوض بعد از انجام نیت قلبی این عمل را به صورت کامل انجام دهید.

Tags:

Related Posts

27 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • من فکر می کردن اسم غسل استمناء, همین غسل معمولیه ولی با دیدن این مقاله تازه الان به جواب درست رسیدم مرسی ازتون وسه مقاله عالیتون و اینکه چقدر خوب نوشتید

  پاسخ
  • سلام
   خواهش می کنم ممنونم از توجهتون

   پاسخ
   • با حموم که فکر کنم پاک میشه آدم
    الان خیلی رو میبینم از دوستان خودم اصلا غسل نمیکنن و مثلا یکیشون همین جعفر میگفت برو حموم پاک پاک میشی و این چیزا
    درست میگن آقای دکتر؟

    پاسخ
 • محمد چوچان پور
  ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ ۰۰:۳۳

  مرسی تا الان فکر می کردم که خودارضایی غسل نداره

  پاسخ
 • […] مطلب مرتبط: اسم غسل خودارضایی چیست؟ […]

  پاسخ
 • وحید مرادی
  ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ ۱۵:۵۳

  سلام
  میبخشید به طور کامل اشاره نکردید که غسل بعد از خود ارضایی چگونه است و اینکه غسل ارتماسی بهتره یا ترتیبی؟ ممنونم به این سوال من هم پاسخ بدید
  الان خیلی وقته درگیر این زهره ماری ام نمیتونم ترکش کنم هرچی نذر و نیاز میکنم دوباره وسوسه میشم

  پاسخ
  • سلام
   اشاره کوتاهی به اسم غسل خوداضایی و نحوه انجام آن در مقاله شد
   به خود شما بستگی داره که ارتماسی را انجام دهید یا ترتیبی

   پاسخ
  • سلام
   من 22 سالنه و چندین ساله دارم این کارو انجام میدم
   هیچ تفریحی ندارم و حتی اجازه ندارن از خونه برم بیرون
   تنها جایی ک میتونم برم دانشگاهه و تمام حتی ساعات کلاسیمم دست خانواده امه ک بلافاصله برگردم منزل
   و چون هیچ جایی نمیزارن برم
   ساعت ها تو ی خونه بیکارم و دائما فکرم مشغوله
   شما بگید اگه جای من بودین دچارش نمیشدین؟ چنبار باید خودمو فحش بدم که دیگه انجام نمیدم؟
   الان تازه فهمیدم کفاره هم داره
   چقد با چیزای دیگه میتونم مشغول شم؟
   چندین بار هم تلاش کردم با ی مشاور ارتباط بگیرم خانواده ام نزاشتن.

   پاسخ
 • […] مطلب مرتبط: اسم غسل خودارضایی […]

  پاسخ
 • سپاسگزارم از اطلاعات درست و کاملتان بفرمایید که عرق جنابت حاصل از خود ارضایی چه حکمی داره پای کفشی که داریم میپوشیم عرق میکنه آیا نجسه ؟؟؟ یا دستمون عرق میکنه لباس عرق شده

  پاسخ
 • سلام ببخشید باید بعد از خودارضايي چند با دستشویی رفت بعد غسل کرد

  پاسخ
 • سلام ببخشید میگن بعد غسل جنابت دیگه نیاز نیست وضو بگیریم برای کسایی که برای خودارضایی این غسلو میکنن هم شامل میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  میشه به این سول جواب بدیک که وقتی میری حموم نیت غسل چجوریه مثلا چه بگیم؟

  پاسخ
 • سلام اگراین غسل جناب راانجام بدیم. روز ونماز باطل نیست.

  پاسخ
 • سلام
  من تا الان نميدونستم غسل داره
  دوسال انجام ميدادم اما الان يه مدتيه پاكم
  براي پريودي غسل ميكردم اما براي خودارضايي نه
  خواستم بگم الان نماز و روزه هام اشتباهه؟

  پاسخ
 • استمنا در شب رمضان به روزه ضرر می زدن و طریق غسل ان

  پاسخ
 • من یک مورد از غسل داشتم
  اگر داریم یکی از نیمه های بدن دو میشوریم باید به نیمه پشت بدن مان هم دست بکشیم برای اطمینان

  پاسخ
  • برای پاک شدن حتما باید غسل کنیم یعنی اگر استحمام کنیم و خودمون رو تطهیر کنیم و بعدش یادمون بره که غسل کنیم روزه مون درست نیست؟

   پاسخ
 • سلام من نمیدونسم که گناهه و قبل سحر اینکارو کردم و الان ساعت4:15دقیقه ب افق ساری ک اذان شده و من تازه فهمیدم مشکلی داره فردا بعد افطار غسل کنم

  پاسخ
 • سلام منم چند سال درگیرم شاید بیست سال نه میذارن ازدواج کنم نه این بیماری ترکم میکنه باینکه کمش کردم سالی یکی دوبار اما گاهی وسوسه الان بایکی صیغه کردم تا یکبار بروش واقعی امتحان کنم اما بدون اذن پدرچون پدرم تعصبی ومن بخاطر امتحانش تسلیم شدم باینکه نماز نماز شب قران التماس حتی تیغ زدن ب دستم اما عجب بیماری ناعلاجی کاش سرطان بود وتاریخ مردن نزدیک حیف

  پاسخ
 • ایامی ندان به جای غسل بعدازاستمنا حمام کرد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست