اسم غسل خودارضایی چیست؟

folder_openمطالب خودارضایی
comment12 دیدگاه
اسم غسل خودارضایی چیست

بسیاری از افرادی که درگیر استمناء هستند این سوال برای آن ها پیش می آید که آیا خودارضایی نیازبه غسل دارد؟ و اگر اینگونه است, اسم غسل خودارضایی چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم که به تک تک سوالات دینی شما در این زمینه پاسخ دهیم تا تمامی شبهات و ابهامات ذهنی شما در این زمینه به پایان برسد. بنابراین تا انتها ما را همراهی کنید.

استمناء چیست و چه عوارضی دارد؟

یکی از انحرافات جنسی که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان درگیر آن هستند, استمناء نام دارد که چه از لحاظ مذهبی و چه روانشناسی، انجام آن منع شده است. همانطور که می دانید در دین اسلام و دیگر ادیان مذهبی، خود ارضایی از جمله انحرافات جنسی بوده که به صورت کامل و اساسی گناه محسوب می‌شود چرا که فرد بدون شریک جنسی و به صورت نامشروع اقدام به ایجاد ضررهای جبران‌ناپذیر و عوارض نامطلوب به بدن خود کرده که بعد از مدتی فرد را با آسیب‌های فراوانی همراه خواهد ساخت. شاید این سوال را از خود بپرسید که دلیل این امر چیست و چرا این نیاز طبیعی ممنوع شناخته می شود و پاسخ این سوال به طور قطع عوارض های جبران ناپذیر خودارضایی است که فرد را در آینده با مشکل روبرو می سازد. زمانی که شما اقدام به خودارضایی می کنید, مقدار زیادی انرژی و مواد معدنی توسط این عادت مخرب از بدن شما خارج شده و تداوم روزمره آن سبب می‌شود تا انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزمره را نداشته باشید. عوارض های رایجی که می توان برای بیماری خودارضایی نام برد عبارتند از:

خودارضایی و عوارض آن

  1. یکی از رایج‌ترین پیامدهای بیماری خودارضایی ترشح هورمون دی هیدروتستوسترون در کف سر می باشد که به موجب آن سبب ترشح بیش از اندازه چربی در لایه های زیرین پوست سر را به دنبال دارد. ادامه این روند تنفس موهای سر را با مشکل همراه ساخته و در نتیجه فرد بیمار را به مراتب و به صورت تدریجی با ریزش مو مواجه می کند. این موضوع برای همه متفاوت بوده و بسته به مدت زمان انجام استمناء فرق می کند. معمولاً افرادی که بالای چند سال در حال انجام خودارضایی هستند به مراتب و به صورت آرام آرام این دسته از عوارض های پنهان برای آن ها نمایان می شود.
  2. مورد رایج بعدی که شاید شما نیز جزء آن دسته باشید، درد ستون فقرات و انقباض عضلات لگن می باشد که غالباً دلیل اصلی آن انجام استمناء است. بسیاری از افراد درک درستی نسبت به این موضوع ندارند و نمی دانند که علت کمردرد بعد از خود ارضایی چیست و هزینه های فراوانی می کنند ولی در نهایت دلیل آن را نخواهند فهمید. در واقع فردی که مدت طولانی اقدام به استمناء می کند، باید منتظر چنین عواقب جبران ناپذیر باشد چرا که طبیعت این عادت مخرب همراه با عوارض خواهد بود.
  3. بی حوصلگی و کاهش انگیزه برای انجام کارهای روزمره از دیگر عوارض خودارضایی است که متاسفانه بسیاری از افراد درگیر این معضل به آن مبتلا می‌شوند. اگر شما نیز همانند اغلب قشر جوان جامعه درگیر این بیماری هستید, باید به شما عرض کنیم که هرچه زودتر نسبت به ترک خود ارضایی اقدام کنید چرا که به زودی عوارض این بیماری به سراغ شما نیز خواهد آمد.

غسل خودارضایی چیست؟

عادت استمناء معمولا با تحریک اندام های خصوصی به واسطه اعتیاد ذهنی انجام می شود که  در بسیاری از ادیان بالخصوص شریعت اسلام, بعد از اینکه فردی دچار جنب شود, باید بلافاصله باید اقدام به غسل خود ارضایی نماید. در واقع اگر فرد بخواهد نماز یا روزه خود را بجا آورد, باید غسل بعد از خودارضایی را انجام دهد. سوالات زیادی را از اغلب افراد داشته ایم که اسم غسل خودارضایی چیست و غسل جنابت در زنان, مردان, دختران و پسران مجرد چگونه است؟ در پاسخ باید گفت که جواب درست غسل جنابت است و هر فردی که چه بصورت ناخودآگاه و چه بصورت عمدی اقدام به استمناء کرده, باید اقدام به تطهیر خود به واسطه غسل بعد از خودارضایی کند.

آیا خودارضايی غسل دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را از کلینیک لذت ترک می پرسند که آیا خودارضایی نیاز به غسل دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوئیم که با استمناء, مایع منی به صورت غیر طبیعی از بدن خارج می شود و طبق گفته منابع بزرگ دینی همچون قرآن کریم و دیگر ادیان مذهبی، هر روش و یا راهکاری که به صورت نامشروع سبب ارضای میل جنسی افراد شود, حرام تلقی شده و گناه بزرگ شمرده می شود. در این میان تمام امامان و پیامبران نیز بر همین موضوع اتفاق نظر داشتند که هر عاملی به غیر از ازدواج مورد لعنت و نفرت خداوند قرار خواهد گرفت و با توجه به این موارد و همچنین روایت معصومین انجام استمناء از اساس حرام بوده و بنابراین نیازمند به غسل خودارضایی می باشد.

آیا بعد از خودارضایی باید غسل کنیم
یکی از سوالات رایج که غالباً مردان و زنان ازخود دارند این است که اگر آمیزش جنسی با جنس مخالف صورت بگیرد ولی در نهایت منجر به ارضای نیروی جنسی یا ارگاسم نشود، آیا باز هم نیازمند به انجام غسل جنابت خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ به این موضوع باید بگوییم که چه در خواب باشید و چه در بیداری، هرگونه مالش اندام های تناسلی برای مدت زمان کوتاه اگر منجر به خروج منی از بدن نشود، نیازمند به انجام غسل نخواهد بود.
این موضوع حتی در زنان نیز صدق می کند, در صورتی که لباس زیرشان مرطوب و یا خیس نشده باشد، نیازمند به انجام غسل جنابت نخواهد بود چرا که شرط اولیه انجام غسل برای افرادی که درگیر بیماری خودارضایی هستند، مرطوب یا خیس شدن البسه و لباس های زیر می باشد.

مطلب مرتبط: دعای ترک خودارضایی

به طور کلی ترک تضمینی خودارضایی نیازمند به اراده قوی و انگیزه بالایی خواهد بود چرا که با یک بار انجام ندادن آن نمی‌توان که از شر این عارضه خاموش نجات پیدا کرد. طبق شواهدی که تاکنون از جوامع بشری بدست آمده، افرادی که درگیر مواردی همچون تفریح, ورزش, سرگرمی های مختلف, دوری از تنهایی و… هستند, به صورت خیلی راحت و آسان می توانند اقدام به ترک خودارضایی کنند. پیشنهاد می کنیم تصمیم خود را گرفته و بدانید که استمنا بدون عوارض نبوده و صد در صد شما را در آینده درگیر خسارات جانی خواهد کرد.

غسل بعد از خودارضایی چگونه است؟ 

غسل جنابت بعد از خودارضایی در مردان و زنان چگونه است

اکنون نسبت به حکم شرعی استمناء دختر و پسر درک درست پیدا کرده اید که خودارضایی از اساس مشکل دار بوده و حتی قرآن کریم نیز از آن به عنوان منفورترین اعمال و حتی گناه بزرگ یاد می کند. معمولاً افرادی که اقدام به انجام این عمل ناشایست و حرام می کنند، باید بدانند که خودارضایی غسل جنابت دارد. مراحل انجام غسل خودارضایی به صورت ترتیبی یا ارتماسی بوده که در ابتدا فرد باید به صورت قلبی نیت کرده و از انجام کار اشتباه خود احساس پشیمانی داشته باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند که با گفتن زبانی مراحل غسل انجام می شود ولی باید بگوئیم که اینگونه نیست. در مرحله بعد باید سر و گردن خود را در مورد شستشو قرار داده و و سپس سمت راست بدن را از بالا به پایین و بعد از آن سمت چپ را به همین ترتیب با آب بشوئید. اما در صورتی که نیت شما به صورت غسل جنابت ارتماسی باشد باید به یکباره تمامی بدن خود را به زیر آب فرو برده و یا حتی می توانید با شیرجه زدن در استخر یا حوض بعد از انجام نیت قلبی این عمل را به صورت کامل انجام دهید.

Tags:

Related Posts

12 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست